На головну / Сад та Город / Коли найкраще сіяти петунію на розсаду – терміни та поради

Коли найкраще сіяти петунію на розсаду – терміни та поради

Більшість садівників, які займаються прикрасою своїх дачних ділянок різними кольорами, надають перевагу розводити їх «з нуля». Придбання готової розсади, тим більше з рук, у незнайомої людини – не кращий варіант. Петунія вирощується/розмножується за двома методиками – живцями або насінням. Ось про останній спосіб ми і поговоримо.

Якщо сама технологія багато запитань не викликає, то з приводу термінів приміщення насіння в ґрунт єдиної думки немає. Так все-таки – коли приступати до вирощування розсади петунії?

Коли сіяти петунію на розсаду

Від чого залежать терміни

Власні можливості

Якщо терміни при вирощуванні розсади в домашніх умовах дещо обмежені – нестача часу для догляду, вільного місця або інша причина – сіяти насіння петунії краще в останній декаді лютого – першої березня. Це гарантує, що приблизно до кінця травня на кущиках вже з’являться квіточки. Такою рекомендацією можна керуватися при умові проживання в середній смузі, отже, стосується абсолютної більшості дачників. При можливості організувати «досвічування» сіянців можна висаджувати насіння і в січні.

Коли сіяти петунію на розсаду

Кліматичні умови

Садіння у відкритий ґрунт проводиться тоді, коли він достатньо прогрівся. Отже, це також впливає на визначення строків посіву на розсаду петунії. Кожен дачник прекрасно знає, в який приблизно час він приступає до «польових робіт» на своїх грядках.

Коли сіяти петунію на розсадуЩоб читач мав більш ясне уявлення про терміни (а їх бажано визначати самостійно, виходячи з місцевими умовами, а не керуватися загальними рекомендаціями «на всі випадки життя»), автор вважає доцільним навести наступні дані. Природно, вони орієнтовні, так як багато чого залежить від температурного режиму, якості землі в контейнерах, освітлення і так далі. Але практика показує, що розбіжності в часі не такі вже й значні.

Читайте:   Як зберігати цибулю: практичні поради
  • Від посіву насіння до появи перших паростків – близько 7 (±1) днів. Якщо вони в гранулах (покупні) не раніше ніж через 12 днів – 14. Хоча в цьому випадку багато залежить від інтенсивності штучного підсвічування.
  • Перша пересадка (іншу тару) – приблизно через 3 тижні.

Потрібно розуміти, що надмірна затримка з висаджуванням насіння петунії у відкритий ґрунт призведе до того, то пагони витягнуться, а стебло буде для них недостатньо міцним. Одночасно виникне складність у змісті розсади. Петунія характеризується розгалуженою кореневою системою, і посів насіння раніше терміну призведе до того, що паростки доведеться постійно переміщати в більш об’ємну тару, так як «своя» з часом стане тісною.

Висновок – перетримувати посіви в домашніх умовах небажано.

Сорт петунії

Якщо насіння власні, заготовлені з минулого року, то тут радити що-небуть не має сенсу. Читач знає, коли він займався посадкою, як розвивалося рослина. Отже, і визначитися з термінами посіву насіння нескладно. При купівлі їх у спеціалізованому магазині необхідно відразу ж ознайомитися з тією інформацією, яка розміщена на упаковці. Є в ній що-небуть про те, коли сіяти петунію? Продавці у таких торгових точках, як правило, самі захоплюються садівництвом. Для нормальних людей спільну мову знайти неважко, тим більше, якщо тема однаково цікава співрозмовникам.

Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*