Головна / Сад та Город / Коли найкраще сіяти петунію на розсаду – терміни та поради

Коли найкраще сіяти петунію на розсаду – терміни та поради

Більшість садівників, які займаються прикрасою своїх дачних ділянок різними кольорами, надають перевагу розводити їх «з нуля». Придбання готової розсади, тим більше з рук, у незнайомої людини – не кращий варіант. Петунія вирощується/розмножується за двома методиками – живцями або насінням. Ось про останній спосіб ми і поговоримо.

Якщо сама технологія багато запитань не викликає, то з приводу термінів приміщення насіння в ґрунт єдиної думки немає. Так все-таки – коли приступати до вирощування розсади петунії?

Коли сіяти петунію на розсаду

Від чого залежать терміни

Власні можливості

Якщо терміни при вирощуванні розсади в домашніх умовах дещо обмежені – нестача часу для догляду, вільного місця або інша причина – сіяти насіння петунії краще в останній декаді лютого – першої березня. Це гарантує, що приблизно до кінця травня на кущиках вже з’являться квіточки. Такою рекомендацією можна керуватися при умові проживання в середній смузі, отже, стосується абсолютної більшості дачників. При можливості організувати «досвічування» сіянців можна висаджувати насіння і в січні.

Коли сіяти петунію на розсаду

Кліматичні умови

Садіння у відкритий ґрунт проводиться тоді, коли він достатньо прогрівся. Отже, це також впливає на визначення строків посіву на розсаду петунії. Кожен дачник прекрасно знає, в який приблизно час він приступає до «польових робіт» на своїх грядках.

Коли сіяти петунію на розсадуЩоб читач мав більш ясне уявлення про терміни (а їх бажано визначати самостійно, виходячи з місцевими умовами, а не керуватися загальними рекомендаціями «на всі випадки життя»), автор вважає доцільним навести наступні дані. Природно, вони орієнтовні, так як багато чого залежить від температурного режиму, якості землі в контейнерах, освітлення і так далі. Але практика показує, що розбіжності в часі не такі вже й значні.

  • Від посіву насіння до появи перших паростків – близько 7 (±1) днів. Якщо вони в гранулах (покупні) не раніше ніж через 12 днів – 14. Хоча в цьому випадку багато залежить від інтенсивності штучного підсвічування.
  • Перша пересадка (іншу тару) – приблизно через 3 тижні.
Читайте:   Вирощування капусти броколі у відкритому грунті - від посадки насіння до врожаю

Потрібно розуміти, що надмірна затримка з висаджуванням насіння петунії у відкритий ґрунт призведе до того, то пагони витягнуться, а стебло буде для них недостатньо міцним. Одночасно виникне складність у змісті розсади. Петунія характеризується розгалуженою кореневою системою, і посів насіння раніше терміну призведе до того, що паростки доведеться постійно переміщати в більш об’ємну тару, так як «своя» з часом стане тісною.

Висновок – перетримувати посіви в домашніх умовах небажано.

Сорт петунії

Якщо насіння власні, заготовлені з минулого року, то тут радити що-небуть не має сенсу. Читач знає, коли він займався посадкою, як розвивалося рослина. Отже, і визначитися з термінами посіву насіння нескладно. При купівлі їх у спеціалізованому магазині необхідно відразу ж ознайомитися з тією інформацією, яка розміщена на упаковці. Є в ній що-небуть про те, коли сіяти петунію? Продавці у таких торгових точках, як правило, самі захоплюються садівництвом. Для нормальних людей спільну мову знайти неважко, тим більше, якщо тема однаково цікава співрозмовникам.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*