Головна / Як побудувати дім / Водопровід / Комплектація пожежного крана

Комплектація пожежного крана

Комплектація пожежного крана

Пожежний кран (ПК) – це вид пожежного інвентарю, що забезпечує збереження технічних засобів, що використовуються у разі пожежі. Він є частиною протипожежної системи та виконує найважливішу функцію – забезпечує доступ вогнегасної речовини до осередку займання. Візуально кран пожежний, або пожежна шафа, є комплектом, до складу якого входять:

  • пожежний рукав;
  • запірний клапан, обладнаний сполучною головкою;
  • пожежний ствол.

У шафах передбачено також місце для вогнегасника (1-го чи 2-х). Незважаючи на просту комплектацію, пожежний кран грає одну з головних ролей під час гасіння загорань. Несправність хоча б одного з його компонентів може призвести до руйнівних наслідків через несвоєчасну подачу води. У такому разі вогонь може миттєво поширитись по всьому об’єкту. Тому для монтажу системи внутрішнього протипожежного водогону, краще використовувати якісні комплектуючі, одним з яких є пожежний кран латунн. Таке обладнання в широкому асортименті представлено на сайті компанії ТОВ “Шлях”.

Кран пожежний Ду 50 лат

Кран пожежний Ду 50 латунь

Регулярне техобслуговування та перевірка на справність запірної арматури є першорядним завданням, від вирішення якого залежить нормальна, злагоджена робота протипожежної системи, у тому числі пожежного крана.

Як відбувається процедура випробування пожежного крана

Технічне обслуговування протипожежних систем в обов’язковому порядку включає гідравлічні випробування пожежного крана, – точніше, запірної арматури. Співробітник перевіряючої організації здійснює на об’єкті комплекс дій, спрямованих на вирішення цього завдання.

Серед операцій з випробування ПК можна назвати:

  • перевірку щільності та відсутності витоків у запірному клапані;
  • розрахунок витрати води та визначення її робочого тиску;
  • перевірку міцності литих елементів та їх сполук за допомогою тиску рідини;
  • випробування герметичності сальника і т.д.
Читайте:   Автоматический полив его преимущества и оборудование

Зазначені процедури тестування здійснюються за допомогою спеціального пристрою, призначеного для перевірки ПК. Гідротестер вибирається з урахуванням виробника протипожежного обладнання (вітчизняного чи іноземного). Такий прилад повинен підходити під розміри пожежних стволів, а також усієї протипожежної системи.

Технічне обслуговування пожежного крана як важлива умова його стабільної експлуатації

Огляд пожежного крана має здійснюватися один раз на півроку (не рідше). При цьому фахівець оглядає ПК на наявність можливих механічних пошкоджень та цілісності лакофарбового покриття. Окрім того, необхідно перевірити комплектність пожежного крана.

Важливими діями є:

  • видалення пилу та сміття з поверхонь ящика, крана, рукава, ствола;
  • контроль якості з’єднання та легкого роз’єднання пожежного рукава з краном та стволом.

Також слід перекласти пожежний рукав та замінити ущільнювачі. Наприкінці процедури – опломбувати пожежний кран та наклеїти етикетку з інформацією про виконання чергового техогляду ПК. Спеціаліст оформляє акт перевірки стану системи внутрішнього пожежогасіння на об’єкті.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*