Головна / Інтер'єр / Кондиціонер в інтер’єрі: заховати або виділити?

Кондиціонер в інтер’єрі: заховати або виділити?

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?

Сучасний – нехай навіть і не найбільший кондиціонер в інтер’єрі – річ помітна і має свій легко впізнаваний дизайн. Саме ця його особливість, на жаль, не завжди дозволяє внутрішнього блоку кондиціонера ідеально вписуватися в обстановку будинку або квартири. Втім, з цією проблемою можна боротися. А можна, навпаки, перетворити її в перевагу!

Щоб встановити кондиціонер в будинку і не зіпсувати при цьому дизайн інтер’єру вашого житла, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

Біле на білому, чорне на чорному

Вважається, що кондиціонер для дому ідеально вписаний в інтер’єр, якщо він як можна менш помітний в приміщенні. Як заховати кондиціонер в інтер’єрі у разі, якщо внутрішній блок стандартного білого кольору?

Найпростіше рішення – пофарбувати стіну в білий колір! Звичайно, зовсім заховати внутрішній блок так не вийде, але трохи замаскувати кондиціонер і зробити його менш впадає в очі – запросто!

Не встановлюйте кондиціонер навпроти входу в приміщення – навіть якщо блок і стіна в одному кольорі, таке розташування кондиціонера буде відразу кидатися в очі!

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?

Якщо ж у вас немає бажання або можливості займатися зміною кольору стіни, тоді варто піти від зворотного – змінити зовнішній вигляд самого кондиціонера. При цьому фарбувати його зовсім не обов’язково (хоча теж варіант). Можна просто підібрати кімнатний кондиціонер потрібного вам кольору. У провідних виробників завжди знайдуться подібні моделі.

Наприклад, у японської компанії Daikin є модель Stylish, яка славиться не тільки своїм самим тонким дизайном (товщина внутрішнього блоку всього 18,9 см!), але і крім традиційних білого і сріблястого кольорів, випускається ще й в чорному!

Читайте:   Де встановлюють і чим цікаві трекові світильники

Колір “чорне дерево” – ідеальний варіант для інтер’єрів в темних тонах. Або для приміщень в стилі лофт або індастріал, коли різниця в кольорі і структурі стін і внутрішнього блоку навпаки, є стильним перевагою.

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?

Ще варіант з виділенням кондиціонера в інтер’єрі квартири – знайти внутрішній блок з можливістю декоративної вставки. Такі вставки зазвичай є змінними, так що можна час від часу змінювати її колір.

Можна і зовсім підібрати кімнатний кондиціонер, який прикрасить дизайн інтер’єру – наприклад, існують настінні кондиціонери з рамками для фотографій або навіть цілих картин!

Ховаємо кондиціонер в затишних місцях!

Можна замаскувати кондиціонер в інтер’єрі, розташувавши його в якому-небудь затишному місці – наприклад, у ніші або серед настінних полиць. Природно, при цьому треба дотримуватися правила установки не повинні перекриватися технологічні отвори і порушуватися потік повітря, який повинен вільно циркулювати по всьому приміщенню.

Також має залишатися простір для сервісу – адже прийде час обслуговувати кондиціонер і буде прикро, якщо це виявиться неможливим із-за не надто вдалого розташування внутрішнього блоку.

Не можна встановлювати кондиціонери прямо над шафами та полицями: по-перше вони будуть перешкодами для потоку повітря, по-друге – піднімати і здувати в кімнату накопичується на їх поверхнях пил!

Все це відноситься і до кондиціонерів, які ховаються у фасадах меблів.

Невидимка на стелі

Найкращий варіант, як заховати кондиціонер в інтер’єрі – встановити не настінний кондиціонер, а касетний або канальний. Правда, цей варіант доступний лише для тих, хто робить повноцінний ремонт у будинку. Тому плануйте установку кондиціонера і вибирайте місце для внутрішнього блоку до початку ремонту, а не після його завершення!

Такі кондиціонери мають невелику товщину (наприклад канальний Daikin FDXM-F3 має висоту всього 20 см) і встановлюються в підвісну стелю, за рахунок чого практично непомітні в кімнаті – видно лише невеликі ґрат для забору і розподілу повітря.

Читайте:   Рідкі шпалери в інтер'єрі: декор стін на будь-який смак

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?

Між собою касетні і канальні блоки відрізняються тим, куди направляють охолоджене повітря: канальні – вздовж під стелею, як на фото вище, касетні – зі стелі вниз, як на фото нижче.

Блоки канального і касетного типу ідеально підходять для будь-якого інтер’єру. Раніше подібні моделі зустрічалися лише в громадських місцях і в офісах, проте останнім часом все частіше зустрічаються і в житлових приміщеннях.

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?

Рішення з коробки

Ще один простий спосіб маскування кондиціонера (або його магістралей) – ховати їх у гіпсокартонні короби. Правда, красивим і витонченим це рішення навряд чи назвеш.

Тому все частіше у людей виникає питання – а чи треба взагалі ховати кондиціонер? Адже набагато простіше і цікавіше буде зробити його родзинкою дизайну інтер’єру, ніж витрачати сили на його маскування.

Тим більше що в цьому плані виробники охоче йдуть назустріч побажанням покупців. Дизайн настінних блоків стає все цікавіше і вишуканіше: багато кондиціонери навіть отримують престижні дизайнерські нагороди, як наприклад, популярна серія кондиціонерів Daikin Emura (три роки поспіль збирала подібні премії по всьому світові) або вже згадувана дизайнерська серія Daikin Stylish, що випускається c 2018 року.

Приміряти сподобався кондиціонер на стіну вам допоможе програма для смартфонів і планшетів Daikin 3D, скачати яку можна на офіційному українському сайті компанії.

Кондиционер в интерьере: спрятать или выделить?


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*