Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Круть-верть: автоматична викрутка та її вибір

Круть-верть: автоматична викрутка та її вибір

Круть-верть: автоматическая отвертка и ее выбор

Автоматична або акумуляторна викрутка – це компактний і практичний інструмент для вкручування і викручування болтів і шурупів. Із  статті ви дізнаєтесь, чим вона відрізняється від вже звичного нам шуруповерта і як її правильно вибрати.

Чи варто купувати автоматичну викрутку?

Переваги автоматичної викрутки полягають у її компактності і мобільності. З її допомогою без особливої праці можна зібрати або розібрати меблі, повісити люстру і виконати інші роботи по дому. У народі цей інструмент називають викруткою.

Чим викрутка відрізняється від шуруповерта

Деякі помилково вважають, що автоматичну викрутку можна без проблем замінити шуруповертом. Але насправді останній набагато менш зручний для складання меблів та інших дрібних побутових робіт, так як важить набагато більше і має набагато більші габарити. За рахунок цього шуруповертом складніше дотягнутися до важкодоступних місць. Та й потужність у нього надлишкова для таких робіт.

Круть-верть: автоматическая отвертка и ее выбор

Як вибрати электроотвертку: 5 важливих критеріїв

Вибираючи автоматичну викрутку, необхідно звертати увагу на наступні параметри:

Тип акумулятора

Він може бути нікель-кадмієвий або літій-іонним. Перший коштує менше і відмінно працює при мінусових температурах, не виходить з ладу при підвищеному навантаженні на інструмент. Другий менше важить і служить в кілька разів довше.

Тип рукоятки

Її повинно бути комфортно тримати в руці під будь-яким кутом. Тому, якщо вам потрібно працювати в важкодоступних місцях, варто віддати перевагу моделі з Т-подібною ручкою.

В ідеалі ручка повинна мати гумові накладки. Так вона не буде вислизати навіть з мокрих рук.

Читайте:   Оборудование, необходимое для производства тротуарной плитки: краткий обзор

Круть-верть: автоматическая отвертка и ее выбор

Максимальне зусилля

Повинно бути не менше 5 Нм. Якщо цей показник нижче – ефективність автоматичної викрутки буде не вище, ніж у звичайного ручного інструменту.

Ємність акумулятора

Чим вона більше, тим довше інструмент може працювати без підзарядки. Якщо ви вибираєте викрутку для короткочасних разових робіт, то цей критерій не є вирішальним.

При частому і активному використанні варто брати модель з акумулятором великої ємності.

Тип зарядного пристрою

Воно може бути звичайним або автоматичним. Головна перевага останнього – можливість автоматично припиняти зарядку акумулятора.

Яка электроотвертка краще: додаткові функції

Слід придивитися до інструментів з додатковими можливостями. Однією з найкорисніших з них є функція блокування шпинделя, яка дозволяє докрутити шуруп в ручному режимі.

Також корисною буде можливість регулювати зусилля і змінювати кут нахилу ручки.

Круть-верть: автоматическая отвертка и ее выбор

А якщо ви хочете за допомогою інструменту не тільки закручувати, але і викручувати шурупи, то обов’язкова наявність кнопки реверсу.

Детальніше про переваги і недоліки акумуляторної викрутки – дивіться в цьому відео.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*