Головна / Стіни / Короб для труб у ванній – опис, види, виготовлення

Короб для труб у ванній – опис, види, виготовлення

Короб для труб у ванній – опис, види, виготовлення

Сучасна ванна кімната має безліч комунікацій, призначених для водопостачання, каналізаційної системи та опалення. Всі вони істотно псують інтер’єр приміщення, в зв’язку з чим виникає необхідність їх приховати. Ідеальним рішенням з метою здійснення подібного маскування вважається короб для труб у ванній, що представляє собою просту, але досить функціональну конструкцію.

Специфіка короба для труб

Приміщення ванної та туалету відрізняються характерним мікрокліматом і містять в собі різні інженерні системи загального користування. На цих трубах зазвичай монтуються лічильники для контролю витрат всіх видів води і запірна арматура. Все це потребує періодичного обслуговування, що виражається в перевірці неушкодженості з’єднань, чищенні фільтрів і ремонті будь-яких несправностей.

Існують різноманітні способи для того, щоб естетично закрити комунікації. Один з них являє собою приховану розводку, при якій для труб в стінах створюються спеціальні штроби, але даний варіант не можна розглядати як універсальний через низку недоліків. Установка короба забезпечить доступ до технічних систем, він може бути повністю розбірних або мати спеціальні дверцята.

Вимоги до конструкції

Маскування труб має певні вимоги, основні з них полягають в наступному:

 1. Щоб уникнути захаращення приміщення, декоративна коробка повинна займати мінімальну кількість місця, так як санітарно-технічне приміщення здебільшого має маленьку площу. Однак при виготовленні конструкції слід строго витримувати необхідну відстань її елементів від труб, яке повинно становити не менше трьох сантиметрів.
 2. Надання доступу до комунікацій без будь-яких ускладнень. Будова короба повинна дозволяти фахівцеві вільно здійснювати необхідні операції з елементами інженерної системи. Для цих цілей ідеальним рішенням буде знімна конструкція, в іншому випадку буде потрібно установка численних дверцят.
 3. Безпека, що не допускає фізичних травм людини в процесі експлуатації.
 4. Гармонійність з обробкою приміщення, здатність вписуватися в загальний інтер’єр.

Беручи до уваги особливість мікроклімату ванної кімнати, декоративні короба повинні бути вологостійкими.

Переваги маскувальної коробки

При оформленні сучасних ванн досить часто проводиться монтаж короба, який закриває труби. Його популярність обумовлена наявністю ряду переваг:

 1. Естетичний зовнішній вигляд завдяки якості використовуваних для виготовлення матеріалів.
 2. Простота складання, яка припускає спорудження системи не тільки при проведенні капітального ремонту, але і косметичного, так як допускається установка конструкції поверх виконаної обробки.
 3. Забезпечення безперешкодного доступу до інженерної системі, що дозволяє проводити контроль її стану, здійснювати ремонтні роботи при виникненні необхідності і фіксувати показання лічильника.
 4. Можливість продуктивного використання площі ванної шляхом комбінування конструкції з інсталяцією для унітазу, різними полками та іншими елементами.

Акуратно виконана коробка може бути одночасно функціональною і естетичною, ставши окрасою приміщення.

Варіанти загородження комунікацій

Ховати труби у ванній можна різними способами, найбільш популярними з яких вважаються наступні:

 1. Короба у вигляді шаф, подібне рішення зазвичай застосовується для систем з вертикальним розташуванням, таких як стояки. Конструкція передбачає повноцінний доступ до трубопроводу, лічильників та інших елементів. Її перевага полягає в можливості мати у своєму розпорядженні всередині неї полки і різні пристосування для зберігання предметів господарського призначення. Що дозволяє ефективно використовувати площу у ванній і туалеті.
 2. Короба зразок перегородок, встановлені по всій довжині приміщення і на всю його висоту, роблячи тим самим певний простір відокремленим. Недолік даного варіанту полягає в зменшенні площі кімнати, але в той же час її зовнішній вигляд стає ідеальним за рахунок повного приховування всіх інженерних систем. Такі перегородки особливо підходять для просторих приміщень і туалетів з підвісним унітазом, так як разом з комунікаціями маскується і інсталяція.
 3. Компактна коробка, розташована навколо труб. Подібні конструкції використовують досить часто через те, що вони не віднімають простір і надають приміщенню естетичний зовнішній вигляд. Ці системи можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально, приєднуючись до стелі або підлозі.
Читайте:   Давайте утеплятися! Комбінована теплоізоляція будинку

Види і характеристики матеріалу

Маскувальна коробка потребує відповідного матеріалу, який повинен відповідати чітким вимогам. Основні з них виражені в стійкості до підвищеного рівня вологості, маленькій вазі і невеликій товщині. Також конструкція повинна бути виготовлена з компонентів, що відрізняються екологічною безпекою.

З усіх матеріалів, пропонованих ринком, таким критеріям відповідають вологостійкий гіпсокартон і фанера, МДФ або пластик. Особливою популярністю користуються панелі ПВХ і плити ГКЛВ.

Панелі з полівінілхлориду

Робота з цим матеріалом є найбільш простим варіант закриття труб. Його позитивні сторони полягають у наступному:

 1. Короб для маскування труб з ПВХ не вимагає додаткових робіт, пов’язаних з обробкою.
 2. При необхідності демонтажу зберігаються всі комплектуючі елементи, що особливо важливо для трубопроводів з фітингових і різьбовими видами з’єднань.
 3. Легкий монтаж, цілком здійсненний самостійно.
 4. Несхильність деформацій і нескладний догляд в процесі експлуатації. Матеріал відрізняється пластичністю і надійністю, при пошкодженні окремих панелей кожну з них можна без зусиль замінити.
 5. Незначна товщина, що сприяє компактності конструкції.
 6. Виріб з полівінілхлориду витримує неодноразові збирання та розбирання і надає можливість зберігати всередині різні приналежності, створюючи для цього всі умови.

Матеріал ПВХ має не тільки сильні, але й слабкі сторони. Однією з них є маленька стійкість до перепадів температур. Матеріал має специфічний запах, який неможливо усунути. Пластик має здатність з часом розпадатися, виділяючи під час цього процесу в повітря шкідливі компоненти.

Вологостійкий гіпсокартон

У порівнянні з панелями ПВХ гіпсокартон має набагато більше переваг. З них слід виділити головні:

 1. Простий монтаж. Матеріал ГКЛВ без проблем закріплюється на основі, виконаної з оцинкованих профілів, що дозволяє створити короб під труби з будь-якою конфігурацією і розміром. Проведення подібних робіт не вимагає спеціальних навичок і залучення складного обладнання.
 2. Листи з гіпсокартону мають незначну вагу, що виключає додаткове навантаження на деталі конструкції і передбачає використовувати для їх утримування невагомі оцинковані елементи.
 3. Гнучкість матеріалу, що надає можливість додання виробу бажаної форми. Для цього одна з сторін ГКЛВ зволожується і підрізає.
 4. Рівна поверхня, яка спрощує процес декоративного оздоблення короба. У цьому випадку не буде потрібно додаткове вирівнювання за допомогою штукатурення по маяках.
 5. Фактура гіпсокартону допускає виконання декорування різними видами матеріалів для обробки. Зазвичай з цією метою використовується плитка, але можна обробити короб для труб з ГКЛВ вагонкою, обклеїти шпалерами або просто пофарбувати.
 6. Пожежна безпека матеріалу, обумовлена тим, що він складається з листів картону і затверділого гіпсу, несхильних до легкого займання. У разі контакту з відкритим вогнем гіпсокартон не виділяє отруйних речовин, що роблять негативний вплив на здоров’я людини.
 7. Екологічна безпека завдяки нульовому рівню емісії формальдегідів гіпсокартону. Матеріал не заподіє шкоди як в процесі монтажу, так і під час подальшої експлуатації.
 8. Демократична ціна, що робить матеріал доступним кожному споживачеві.
Читайте:   Сантехнические работы: разводка труб

Важливо пам’ятати, що короб для труб необхідно виконувати тільки з вологостійкого гіпсокартону, пофарбованого в зелений колір. Даний варіант добре переносить підвищений рівень вологості і призначений для експлуатації в подібних умовах.

Виготовлення та встановлення

Перед тим як приступити до спорудження системи, необхідно провести підготовчі роботи. При прокладанні нових труб рекомендується запроектувати їх в розводці якомога менше з’єднань. Перед монтажем необхідно здійснити ретельну перевірку труб на наявність у них різних пошкоджень, що призводять до течі.

Матеріал для виконання короба повинен ідеально підходити для санітарно-технічних приміщень. Після проведення необхідних для подальших робіт вимірювань накидається попередній креслення майбутньої конструкції. У ньому повинен бути передбачений вільний доступ до всіх приладів і елементів на трубопроводі.

Підготовка інструментів і допоміжних матеріалів

Конструкція короба для маскування труб у ванній включає в себе каркас, обшивку та елементи кріплення. У свою чергу, каркас може виготовлятися або з металевих профілів, або з дерев’яних брусів. У зв’язку з тим, що дерево значно поступається металу в довговічності, рекомендується при виборі віддати перевагу другому варіанту.

Як кріпильного матеріалу необхідно підготувати:

 • дюбелі для монтування каркасу до стіни;
 • саморізи по дереву або металу, за допомогою яких здійснюється складання каркаса;
 • саморізи, використовувані для робіт з обшивальні матеріалом.

Перед виготовленням системи для маскування труб в санітарно-технічних кімнатах слід подбати про наявність таких інструментів як:

 • рулетка;
 • кутник;
 • будівельний рівень;
 • шуруповерт;
 • перфоратор;
 • рубанок;
 • ножиці для робіт з металом або ножівка;
 • ніж з гострим лезом;
 • UD і CD профілі.

Вимірювальні операції

Перед початком спорудження уточнюється місце, де буде розміщуватися конструкція, і проводяться всі необхідні виміри. Це виключить внесення поправок в ході монтажних робіт, які завжди супроводжуються певними складнощами. Майже неможливо змінити розмір вже підготовленого елемента, не торкнувшись інші частини конструкції.

На цьому етапі відразу продумується розташування оглядових дверей або знімних деталей короба. В креслення, де будуть вказані розміри системи, рекомендується внести товщину оздоблювального матеріалу. Розмітка для виконання каркаса починається відразу від підлоги, при цьому строго витримуються розміри між стінами конструкції і трубами, які не повинні бути менше трьох сантиметрів.

Читайте:   Звукоизоляция стен и перегородок: возможные варианты

Після того як буде визначено контур короба, за допомогою будівельного схилу його наносять на ділянки стелі і стін, які в майбутньому стануть контактувати з цією спорудою.

Збірка каркаса для короба

Арматура навколо труб зазвичай виконується з оцинкованого профілю або дерев’яних рейок з відмінними вологостійкими характеристиками. Останній варіант вимагає обов’язкової обробки антисептичними засобами. З’єднання між собою деталей каркаса здійснюється за допомогою саморізів. Додатково знадобляться дюбелі і спеціальні шурупи. Роботи складаються з декількох етапів:

 • проводиться монтаж профілю на стінах;
 • встановлюються стійки, які будуть виступати в якості лицьової грані короба;
 • здійснюється монтаж направляючих на стелі і на підлозі.

Довжина стійок може перевищувати півтора метра, в такому випадку між ними обов’язково облаштовуються перемички, які можуть ще знадобитися при перевищенні шириною каркаса двадцяти п’яти сантиметрів. Відстань між цими елементами конструкції має бути не більше одного метра. Перемички додадуть конструкції необхідну жорсткість.

При виконанні арматури з дерева ділянки розпилів піддаються обробці спеціальними будівельними мастиками. Це запобігає процесу гниття і деформації через перепади температури і коливання рівня вологості.

Процес обшивання

Після завершення розкрою всіх необхідних елементів виконується обшивання. Не рекомендується проводити розкроювання з фрагментів матеріалу, найкраще скористатися цільними шматками. Це зведе до мінімуму можливість перекосів і розбіжність в розмірах. Під час здійснення розкрою необхідно дивитися за краями елементів, які не повинні виходити за частини каркаса. В ідеалі всім елементам слід збігатися один з одним. Вирізана лицьова грань конструкції повинна прикривати бічні деталі.

Монтаж розкроєного матеріалу до стійок арматури проводиться за допомогою саморізів, відстань між якими не повинно перевищувати два з половиною сантиметри. Це додасть короба жорсткість і міцність і виключить необхідність в додаткових перемичках.

Для контролю окремих ділянок комунікаційної системи в обшивальну матеріалі передбачаються спеціальні отвори і дверцята. Їх можна придбати в готовому вигляді в спеціалізованих магазинах або виконати своїми руками. Щоб запобігти мимовільне розорювання оглядових дверей, на них встановлюються магніти або різні запірні деталі, наприклад засувки.

При виготовленні повністю розбірний конструкції листи матеріалу для обладнання закріплюються за допомогою саморізів в самий її край, а в процесі виконання остаточних оздоблювальних робіт нічим не закриваються. Монтуються лише куточки з пластика або плінтус, мають здатність легко розбиратися при необхідності.

Фінішна обробка

Повністю зібраний короб піддається декоративній обробці, яка може виконуватися різними варіантами, в залежності від виду обраного для обшивки матеріалу. МДФ, ГКЛВ або вологостійку фанеру можна забарвити або облицьовувати керамічною плиткою. Пластикові панелі мають привабливий зовнішній вигляд і допускають виключити подібні процедури.

Для маскування труб під ванною і каналізаційної труби проробляються такі ж роботи. Спочатку виконується каркас, а потім проводиться його обшивка. Перевагою коробки для закриття комунікацій є її здатність до шумопоглинання.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*