Головна / Дизайн кімнат / Квартира-студія: самостійне облаштування

Квартира-студія: самостійне облаштування

Квартира-студія: самостійне облаштування

Нерідко однокімнатна квартира-студія – єдиний варіант для отримання достатньо просторого і комфортного житла. Мінусів у такого планування досить багато, зокрема, об’єднання кухні з кімнатою спричиняє вільне поширення запахів і парів в усі куточки приміщення, а якщо прибрати перегородку, що відокремлює передпокій, то вона стане частиною житлової зони, в результаті чого збільшиться оплата за опалення. Але якщо правильно продумати переоблаштування, плюсів буде куди більше, в тому числі з’явиться можливість попрацювати з простором, використовуючи меблі-трансформери, та значно збільшиться кількість варіантів дизайну вашої оселі.

Квартира-студія – основні типи планування

У минулому маленькі квартири, де в одному приміщенні були об’єднані і спальня, і кухня, вважалися найбільш бюджетними варіантами. Сьогодні ж це досить модний варіант квартири, і нерідко звичайну однокімнатну перетворюють в квартиру-студію. Для цього зносяться внутрішні стіни. Звісно якщо це можливо, оскільки демонтаж несучих стін категорично заборонений.

Розширення простору відбувається за рахунок видалення перегородки між єдиною житловою кімнатою та кухнею. Якщо вони розташовані уздовж витягнутої прямокутником квартири, отриманий обсяг називають “пенал” або “тунель”. Також буває варіант, коли ці два приміщення мають спільну довгу стіну, і після видалення перегородки утворюють квадрат, що є найбільш зручним варіантом для розміщення меблів.

І найцікавіший варіант, коли кухню і вітальню розмежовує невеликий коридорчик, можливо, з поворотом навколо санвузла, у вигляді букви Г. Тоді, приєднавши його до загальної корисної площі, можна отримати кімнату нестандартної форми,з несподіваними кутами, нішами, виступами. Меблі в такому приміщенні розставляти складніше, але зате набагато ширший простір для фантазії і багато варіантів зонування.

Читайте:   В чём заключается сложность выбора штор?

Переоблаштування звичайної квартири – з чим доведеться зіткнутися?

В облаштуванні квартири-студії є одне важливе правило: не чіпати несучі стіни. Максимум, що можна зробити, якщо немає інших варіантів – обережно розширити отвори, зміцнивши їх зверху швелерами як поперечними балками, які візьмуть на себе навантаження. Та якщо без цього можна обійтись, то спеціалісти рекомендують так і зробити. Легкі перегородки варто видаляти повністю або залишати невеликі простінки, які використовуються для установки каміна або підвішування плазмової панелі.

Радіатори зазвичай монтуються в кімнатах з розрахунку на опалення певної кубатури приміщення. У підсумку, якщо об’єднати з вітальнею і кухнею передпокій (тепло може витікати в парадну через вхідні двері), стане відчутно холодніше взимку. У таких випадках робляться підлоги з підігрівом, вішаються інфрачервоні панельні обігрівачі, або встановлюється додатковий радіатор. Оплата за опалення дещо підвищиться. Те ж саме буде, якщо приєднати до вітальні засклений балкон.

Об’єднання вітальні з кухнею буде означати вільне поширення запахів і випаровувань по усій квартирі, що виникають при приготуванні їжі. Випари можуть конденсуватись на меблях, та залишати жирні плями. Щоб уникнути дискомфорту, в зоні приготування їжі встановлюється потужна витяжна система. Але при випічці в духовці навіть вона не дуже допомагає, тому є варіант встановлення легкої розсувної перегородки, як в японських сільських будинках.

Зонування – з чого почати?

Оскільки для отримання одного приміщення з декількох маленьких розбираються стіни, то немає сенсу зводити знову перегородки. Максимум, що використовується в студіях – розсувні панелі і ширми, рідше – завіси. Зонування виконується шляхом певного розсташування меблів, коли наприклад вітальня відділяється від іншої частини житла диваном або стелажем.

Сьогодні дуже модний сучасний стиль лофт, коли дизайн полягає в практично повній відсутності обробки – цегляні стіни, нічим не закриті стельові балки, до яких підвішені люстри. Облаштувати таку студію просто, з використанням меблювання з металу і дерева, або використовуючи підручні матеріали – будівельні піддони, автомобільні шини, різноманітні старі контейнери і так далі.

  • Кухня. Щоб частково відокремити робочу зону, досить встановити невелику барну стійку між простором, де відбувається готування, і їдальнею. Ця ж стійка легко використовується і як обідній стіл. Популярною ідеєю є вмонтувати в стільницю варильну панель, щоб роздавати страви прямо з каструлі або сковороди в тарілки.
  • Вітальня. Вона повинна перебувати або ближче до вхідних дверей, або по центру приміщення, тоді біля передпокої розумніше зробити щось на зразок кабінету. Зазвичай обмежуються встановленням дивану і пари крісел або м’якого куточка. Такі предмети інтер’єру нерідко трансформуються в спальні місця, в залежності від кількості людей що проживають у квартирі .
  • Спальня. Ліжко розташовують якнайдалі від вхідних дверей і відокремлюють від загального простору ширмою, відсувною перегородкою, стелажем або завісою. Іноді ліжко може слугувати частиною інтер’єру і не відділятися нічим. У студіях з високою стелею місце для сну розміщують на своєрідній антресолі, зробивши підвищення зі сходами, під ліжком в таких випадках можна влаштувати шафи.
  • Робоче місце. Складний столик біля вікна цілком може підходити для будь-яких потреб, від писання до друку на комп’ютері. Для школяра найкращим вирішенням буде парта-трансформер. Але якщо такої немає, сьогодні чимало меблів, в якій ліжко і стіл об’єднуються в єдиний комплекс – спальне місце нагорі, внизу – куточок для роботи. Можна під робочий стіл облаштувати шафу, купе з розсувними дверцятами.
Читайте:   Зеркало-солнце: выразительный и стильный элемент любого интерьера

Двоповерхова квартира – збільшення площі

Коли висота стелі досягає від 3,2 до 4 метрів, то це дозволяє зробити проекти за участю платформи другого рівня вище людського зросту. На настилі можна стояти не пригинаючись, там легко поміститься як ліжко, так і робочий кабінет або ж все в комплексі. Іноді таку додаткову площу відводять під дитячу.

Зручно те, що можна збільшити житловий простір в 1,5 рази, і не з’являться жодні додаткові комунальні витрати. Другий рівень знаходиться в уже оплачуваній опалювальному обсязі квартири-студії, і там не потрібно встановлювати батареї. На антресолі буде відчутно комфортніше, оскільки тепле повітря легше за холодгне і воно завжди підіймається вгору.

Для створення другого поверху необхідно обов’язково пересвідчитись в надійності закріпленя платформи. Для цього рекомендується використовувати не тільки консолі для монтажу на стіни, але і опорні стійки, які потім стануть основою для стелажів, сходів або звичайних вішалок.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*