Головна / Підлога / Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Організації підлоги у вітальні слід приділити особливу увагу: вона повинна бути міцною і довговічною, теплою і комфортною, естетичною і сучасною. При цьому у кожного обивателя виникає цілком природне бажання трошки заощадити, купуючи матеріал для оформлення підлоги.

Всім перерахованим вимогам цілком відповідає ламінат — це багатошаровий виріб, кожен шар якого наділений певними функціями. Основу становить міцна і жорстка ДВП, на неї наклеюється паперовий шар, який відповідає за відтінок та забарвлення, а верхнє ламінуюче покриття відіграє роль захисту матеріалу від зовнішніх впливів.

Який ламінат вибрати для вітальні

Класи ламінату: оптимальні рішення для кімнати відпочинку

В залежності від показників міцності, тривалості експлуатації, стирання і стійкість до різних факторів навколишнього середовища ламінат ділять на класи. Чим вище клас, тим більше товщина і, відповідно, міцність матеріалу.

Який ламінат вибрати для вітальні за ступенем міцності — залежить від особливостей та умов експлуатації підлоги. Сьогодні найбільш затребуваними є вироби 31 — 33 класів.

31 класс підійде для кімнат з невеликою інтенсивністю людською прохідності, а також для інтер’єрів, у яких більшу частину підлоги займає текстильне покриття — килим, доріжка і їм подібні.

Який ламінат вибрати для вітальні

32 класс є більш міцним і здатний витримувати досить високі вагові та механічні навантаження, тому відмінно зарекомендував себе в людних приміщеннях.

Який ламінат вибрати для вітальні

33 клас— ідеальне рішення для віталень, в яких підлога регулярно відчуває обмеження для побутових об’єктів статичний і динамічний вплив.

Який ламінат вибрати для вітальні

Для прихильників і супротивників: переваги і недоліки ламінату

Як будь-який матеріал, ламінат має свої плюси і мінуси. Перші, безумовно, переважають другі, тим більше що недоліки покриття легко усуваються. Проте знати про них при покупці слід.

Читайте:   Коркова підкладка під ламінат: відгуки на матеріал і специфіка укладання

Отже, плюси:

  • стійкість до стирання, вигоряння, цвілі та грибку, агресивних хімічних сполук;
  • відмінна стійкість до високих температур і впливу відкритого вогню;
  • несхильність до подряпин і сколів, стійкість до ударів;
  • екологічна безпека;
  • висока швидкість укладання і простота в догляді;
  • доступна вартість, виводить матеріал в безумовні лідери серед підлогових покриттів.

Який ламінат вибрати для вітальні

А тепер про недоліки. Їх усього чотири:

  • гучність і скрип — чи не головні претензії споживачів до ламінату. Усувається цей мінус легко: достатньо при монтажі застелити під покриття пробкову підкладку;
  • боїться надлишкової вологи: звичайно, ламінат не втратить своїх функціональних якостей після вологого прибирання, але ось розлита вода, що потрапила в міжшовні щілини, здатна завдати йому істотної шкоди. Проблема вирішується шляхом обробки швів водостійкими розчинами;
  • здуття та поява міхурів, викликане, як правило, порушенням технології укладання;
  • останній недолік: ламінат можна укладати тільки на рівну основу, рівень перепадів якої є мінімальним — не більше декількох міліметрів.

Який ламінат вибрати для вітальні

Переходимо до зовнішнього вигляду: який ламінат найбільш доречний у вітальні?

В даний час в дизайнерських колекціях можна знайти ламінат на будь-який смак: однотонний і декорований різними художніми зображеннями, світлий і темний, нейтральний або виконаний в епатажній панелі яскравих кольорів.

Естетику ламінату визначає інтер’єр приміщення: для сучасних віталень, оформлених у стилі техно, лофт або кітч, можна використовувати яке завгодно покриття: біле або чорне, червоне або синє, різнобарвне — з м’якими переходами тонів або чіткими геометричними орнаментами.

Який ламінат вибрати для вітальні

А от класичний стиль потребує більш стриманого підходу. Тут більш доречними будуть м’які відтінки — бежеві, золотисті, сірі або шоколадні. Що стосується кольору — в традиційних ситуаціях краще всього виглядають підлогові покриття з зовнішнім шаром, що імітує фактуру природних матеріалів. Це може бути штучний паркет, керамічна плитка, паркетна дошка або натуральний камінь. «Деревний матеріал більше підходить для прохолодних віталень, «кам’яно-керамічний» — для кімнат з теплим мікрокліматом.

Читайте:   Як прибрати щілини і зазори в ламінаті

Який ламінат вибрати для вітальні

Звичайно, ламінат у вітальні не повинен виглядати чужорідним елементом. Проте підлога, що зливається за кольором зі стінами і меблями за кольором, — теж не самий вдалий варіант. Не слід забувати, що підлогове покриття не може виступати в якості основної деталі інтер’єру: це всього лише фон, на якому вигідно і привабливо виглядатимуть всі інші предмети обстановки — меблі, джерела освітлення, декоративні елементи.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*