Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Який матрац краще вибрати – особливості, які необхідно враховувати

Який матрац краще вибрати – особливості, які необхідно враховувати

Який матрац краще вибрати

Який матрац краще вибрати, щоб він максимально відповідав індивідуальним особливостям всього вашого організму, вашим звичкам і вашому образу життя. Для того, щоб ви могли правильно підібрати матрац для себе або для своїх близьких, перш за все, необхідно чітко визначитися, для якої мети він буде використаний.

Купувати виріб тільки з тієї причини, що у нього прийнятна ціна – неправильно. Матрац – це такий виріб, при покупці якого необхідно враховувати кілька факторів – розмір, твердість, вага, стан хребетного стовпа і інші особливості. Швидше за все, у вас зараз виникло адекватне питання – який матрац вважається кращим? У нашій статті ми постараємося відповісти на всі найбільш важливі питання.

Ортопедичні властивості матраца

Ми всі прекрасно знаємо, що найкращі матраци – це ортопедичні. При цьому лише одиниці з нас правильно розуміють, що собою являє ортопедичний матрац. Так от, що б ви могли взяти від матраца ту користь і комфорт які вам обіцяє виробник, необхідно правильно його підібрати. Тільки правильний підбір матраца під ваші індивідуальні особливості зможе його зробити по-справжньому ортопедичним.

Ортопедичний матрац – це, насамперед такий матрац, який зможе прийняти контури вашого тіла і зберегти хребет прямим. Для порівняння – якщо ви ляжете на підлогу, то ваш хребет не зможе бути прямим. Зберегти правильне положення спини можна тільки в тому випадку, якщо матрац зможе прогнутися під кожен вигин свого тіла.

Ортопедичні властивості матраца

А між цим, сьогодні потрібно ще добре попрацювати, щоб купити не ортопедичний матрац. Справа в тому, що ортопедичний ефект матраца став настільки популярним, що в даний час вже неможливо відшукати такого виробника, який би випускав звичайні матраци.

Отже, якщо ми дбаємо про своє здоров’я, хочемо зберегти своє тіло в тонусі на довгі роки, то купити ліжко з матрацом ортопедичним необхідно в першу чергу. При цьому вибирати його потрібно з розумом. Перше, що потрібно враховувати – матрац не повинен сильно прогинатися під тілом, на що впливають такі фактори як жорсткість та еластичність матраца.

Жорсткість та еластичність матраца

Кожному з матраців властива своя міра жорсткості, яку на практиці кожен з нас відчуває індивідуально, по-своєму. Тим не менш, все ж існують і загальні рекомендації, які необхідно враховувати при виборі матраца з ортопедичним ефектом.

Читайте:   Кровати из дерева и их особенности

Наприклад, якщо матрац призначається для дітей, хребет яких ще знаходиться на стадії формування, то для них рекомендується купувати жорсткий матрац. У той же час для літньої людини потрібно купувати м’який матрац.

Жорсткі матраци добре підходять тим людям, які вважають за краще спати на спині або животі. Його слід купувати і тим дорослим людям, які мають звичку сутулитися. Якщо у людини є проблема з хребтом, особливо в поперековому відділі, то спати на жорсткому матраці йому не рекомендується.

Жорсткість та еластичність матраца

За ступенем жорсткості матраци підрозділяють на м’яку ступінь жорсткості, середню ступінь жорсткості і жорсткі. Жорсткий варіант ортопедичного матраца дозволяє розподілити навантаження тіла в області стегон і плечей. Саме у цих місцях під час відпочинку і розподіляється основна маса нашого тіла. При цьому такий розподіл маси тіла впливає на якість сну і надає відчуття дискомфорту. В той же час занадто м’який матрац сприяє прогинанню хребта, в результаті чого м’язи тіла і його зв’язки будуть сильно напружуватися.

Тим, хто вважає за краще спати на боці, рекомендується купувати ортопедичний матрац з напівжорсткої чи м’якою ступенями жорсткості. М’який матрац особливо рекомендується тим з нас, у кого є проблеми з хребтом у поперековому відділі.

Ступінь пружності будь-якого матраца залежить від його основи. Основа матрацу складається з пружинних або безпружинних блоків. Купуючи матрац, особливу увагу приділіть його основі. Ступінь жорсткості пружинного матраца, як правило, визначають за кількістю пружин і щільності його наповнювача. Потрібно запам’ятати, чим щільніше наповнювач і більше пружин, тим жорсткіше матрац.

Жорсткість та еластичність матраца

Безпружинні матраци наповнювач яких виготовлений з латексу можна вважати м’якими. Безпружинний матрац, де в якості наповнювача виступає кокосова койра, відносяться до жорсткого матраца. Такі матраци в основному призначені для повних людей. При цьому варто відзначити, що властивість кокосового наповнювача знижує ортопедичний ефект матраца. Найкращий варіант, якщо у матраці буде наповнювач з вмістом койри і латексу.

Жорскість матраца повинна забезпечувати прийняття всіх контурів вашого тіла.

Пружинний блок матраца

Залежні пружинні блоки

Таку основу для матраців практикують вже не перший рік. Ще недавно вони вважалися найбільш поширеними і популярними. Такий блок іншими словами називають блоком Бонель. Він складається з пружин, пов’язаних між собою. Завдяки цьому блоку матраци володіють достатньою жорсткістю і пружністю.

Читайте:   Дизайн спальні 12 кв. м - 5 планувань

Проте він має і ряд недоліків. Як правило, в блоках Бонель щільність пружин на квадратний метр становить 100-200 пружин. Відповідно, чим більша кількість пружин на квадратний метр, тим більш пружним, а відповідно і корисним вважається матрац. Якісними матрасами, вважаються такі, у яких щільність пружин на квадратний метр становить більше 200. А цього неможливо досягти в матрацах з залежними пружинами.

Розріз блоку залежних пружин (Бонель)

Розріз блоку залежних пружин (Бонель)

Ще один мінус матрацу з залежними пружинами – це його властивість продавлюватися під вагою тіла. З часом такі матраци більше нагадують гамак, ніж матрац. Відповідно такий матрац вже буде приносити своєму господареві більше шкоди, ніж користі. Початкова ортопедична властивість такого матраца не дуже висока, зате ціна на них демократична.

Незалежні пружинні блоки

Матраци з незалежними пружинними блоками, швидше за все найкращий варіант з тих, які доступні споживачам широкого кола. Матрац з незалежними пружинними блоками складається з 256 і більше незалежних пружин на 1 квадратний метр. Більше того, існують і такі матраци, де кількість незалежних пружин на квадратний метр становить більше 1000 пружин.

Розріз блоку незалежних пружин

Розріз блоку незалежних пружин

Пружини в таких матрацах мають бочкоподібну або циліндричну форму і кожна з них посаджена в окремий закритий мішечок. Вони між собою не пов’язані, як це зустрічається в матрацному блоці Боннель, завдяки чому тіло на матраці має можливість більш рівномірно розподілити навантаження.

Перевага матраців з незалежними пружинними блоками

Якщо на пружинному матраці з залежними пружинами, будуть спати двоє людей, один з них буде постійно відчувати якийсь дискомфорт. Наприклад, якщо під час сну один з них повернеться, то в цей час іншого буде похитувати як на морських хвилях. Чому так відбувається зовсім неважко здогадатися. Якщо під двома сплячими людьми знаходиться матрац з незалежними пружинами, то такого ефекту спостерігатися не буде. Окрім цього цей вид матраца прослужить на 20% довше, ніж матрац з залежними пружинами.

Крім цього матраци з незалежними пружинами здатні полегшувати біль у спині, та рекомендуються в основному тим з нас, у яких є проблеми з хребтом.

Безпружинні матраци

Як видно з назви – це матрац в складі якого відсутні пружини. Основний матеріал, який служить в якості наповнювача, надає матрацу необхідну пружність і еластичність. Як правило, наповнювачами таких матраців служить латекс або кокосова койра. В деяких випадках ці два матеріали з’єднують. Натуральний латекс це досить м’який матеріал, тоді як кокосова койра – жорстка. З’єднуючи такі два матеріали, виробникам вдається домогтися найбільш якісного рівня жорсткості.

Читайте:   Дизайн чорно-білої спальні

Наповнювачі матраца

Пружинний матрац, крім пружин, складається ще й з наповнювача. Вони можуть бути штучними і натуральними. Як правило, натуральний наповнювач є більш дорогим, при цьому він служить набагато довше і здатний подарувати унікальний стан комфорту. Серед натуральних наповнювачів виступають кінський волос, латексована кокосова койра, мемолатекс і латекс.

Наповнювачі матраца

Багато хто з споживачів з підозрою ставляться до штучних наповнювачів матраца. Але недооцінювати їх не можна. Штучний наповнювач здатний зробити якісними бюджетні моделі, які користуються чималим попитом і про яких добре відгукуються покупці. Крім цього штучний наповнювач вважається гіпоалергенним і володіє унікальними бактерицидними властивостями. У числі штучних наповнювачів: Холлкон, Memorix, Orto-foam.

Чохол матраца

Чохли на матраці бувають знімні і незнімні. Незнімні чохли виготовляють за особливою технікою, яка дозволяє матеріалу щільно прилягати. Це не дозволяє йому перекручуватися і соватися. Знімні чохли не так вже й легко знімати з матраца і надягати назад. До того ж такі чохли можна прати в домашніх умовах.

Найякіснішою оббивкою матраца вважається бавовняна і оббивка з овечої шкури. Ми знаємо, що натуральний матеріал здатний накопичувати в собі всю пил. Саме тому, тим людям, які страждають алергічними проявами потрібно віддавати перевагу матрацам, оббивка яких виготовлена з штучних тканин або ж, якщо тканина для оббивки натуральна, то вона обов’язково повинна бути оброблена спеціальними антиалергенними речовинами. Це може бути прогумована бавовна, яка повністю виключає накопичення пилу.

Габаритні розміри матраца

Як правило, матраци бувають односпальними, 1,5-спальними та двоспальними. Висота матрацу може варіюватися від 5 до 24 см найоптимальніша висота матраца не нижче 15 см. Така висота вже здатна забезпечити відповідну амортизацію.

Вибираючи в магазині матрац, обов’язково проконсультуйтеся з консультантом магазину і задайте йому кілька запитань. Якщо ви прийшли за пружинним матрацом, вам потрібно уточнити питання щодо розміру, товщини і кількості пружин. Також дізнайтеся, який наповнювач обраної вами моделі, з чого виготовлений чохол матраца. Коли ви уточните всі ці питання, ви можете сміливо братися за покупку. Ми дуже сподіваємося, що зуміли вам дати повну відповідь на питання – який з матраців краще?

Відео: Як правильно вибрати матрац


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*