Головна / Підлога / Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Ще років 10 тому про те, щоб використовувати ламінат для теплої підлоги, не могло бути й мови. Матеріал тих часів зсихався і деформувався при найменших коливаннях температур, на поверхні з’являлися тріщини, шви розходилися. Сьогодні все по-іншому. Сучасний ламінат став одним з найпопулярніших фінішних покриттів для теплої підлоги. Однак для того, щоб уникнути розчарувань при експлуатації ламінату спільно з теплою підлогою, потрібно знати про основні критерії вибору цього матеріалу.

Маркування – «дозволяючий» знак від виробника

Далеко не кожен ламінат сумісний з теплими підлогами. У традиційному виконанні ламіновані плашки мають високі теплоізоляційні властивості. Навіть якщо вони не покоробляться від температури в процесі експлуатації, то цілком можливо будуть погано нагріватися і пропускати тепло. Щоб мінімізувати дані неприємні якості, виробники розробили особливу технологію виробництва ламінованих покриттів, які відмінно експлуатуються в комплексі з системами теплої підлоги. І відзначили передовий матеріал маркуванням. Її можна побачити в інструкції або на упаковці ламінату. Поруч з «дозволеним» значком відзначається і рекомендована температурна межа, до якої можна нагрівати даний вид матеріалу. Зазвичай це 27-28°C.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Маркувальні значки, що вказують на можливість використання ламінату для теплої підлоги

У супровідній документації зазначається і рекомендований для покриття вигляд обігрівальної системи. Ламінат для водяної теплої підлоги не дозволяється використовувати в якості покриття для електричних систем, це ж правило діє і в зворотному напрямку. Підібравши ламінат за правилами, ви зможете бути впевнені, що він буде добре пропускати тепло і в той же час не перегріється.

Визначаємо теплоізоляційні властивості

У технічних характеристиках ламінату вказується дуже важлива цифра – коефіцієнт теплового опору. Зверніть на неї увагу! Чим вища ця цифра, тим вище теплоізоляційні властивості матеріалу. За європейськими нормами EN загальна величина цього коефіцієнта для фінішного ламінованого покриття над теплою підлогою не повинна перевищувати 0,15 м2*K/Вт. При цьому потрібно враховувати опір як ламінату, так і використовуваної підкладки. Припустимо, ви придбали ламінат зі значенням коефіцієнта 0,051 м2*K/Вт, а підкладку – зі значенням 0,049 м2*K/Вт. Підсумовуючи ці дві цифри, ви отримуєте загальне розрахункове значення — 0,1 м2*K/Вт, що повністю відповідає прийнятим європейським нормам.

Читайте:   Дефекти наливної підлоги: причини виникнення та способи усунення

Коефіцієнт опору знаходиться в прямій залежності від товщини і щільності ламінату. Тобто для теплої підлоги потрібно вибирати матеріал з меншою щільністю і невеликою товщиною (рекомендовано 8-10 мм). Навіть при невеликому перевищенні коефіцієнта теплового опору значно збільшується ризик перегріву як нижній поверхні ламінату, так і системи теплої підлоги. Відповідно, це загрожує псуванням підлогового покриття і виходом теплої підлоги з ладу.

Клас ламінату залежно від приміщення

Чим вище клас ламіната, тим він більш якісний і менш схильний до стирання. При використанні над теплою підлогою, він піддається тепловим навантаженням, відповідно, працює в екстремальних умовах. Тому потрібно підбирати матеріал з високою зносостійкістю, класу 32 чи 33. Зазвичай всі марки ламінату з відповідним маркуванням «під теплу підлогу» мають потрібний клас міцності.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Для теплої підлоги дозволяється використовувати ламінат класів 32, 33 і вище

Будь-який житловий простір можна умовно розділити на кілька ключових зон.

  • Спальна Зона. Сюди відносяться кімнати відпочинку, спальні.
  • Робоча Зона: кабінет, кухня.
  • Зона «транзитна» – прихожа, коридор.
  • Зона релаксації: ванна кімната, лоджії.

Облаштовуючи кожну з них, слід знати, який ламінат для теплої підлоги потрібно постелити.

Зона #1 — кухонне приміщення

Кухня в будинку – місце одночасного перебування кількох осіб. Місце постійного руху. Ймовірність попадання на поверхню підлоги рідини, сміття, жирних відкладень дуже велика. Враховуючи ці особливості, потрібно вибирати вологостійкий, покритий спеціальним водовідштовхувальним засобом на основі воску ламінат для теплої водяної підлоги на кухні.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Тепла підлога з ламінатним покриттям більш ніж актуальна на кухні, тільки потрібно брати певний клас — 32 і 33

До його складу входить «дерев’яна» складова, яка дуже чутлива до вологи. При цьому стики між панелями обов’язково герметично закладаються спеціальним герметиком. Ламінат 32 чи 33 класу – варіант для кухні. Хоча коефіцієнт теплопровідності не дуже високий, укладання труб теплої підлоги в піщано-цементну стяжку забезпечить максимальну віддачу тепла.

Зона #2 — санвузол (ванна і туалет)

Дуже часто теплі підлоги встановлюють у ванній кімнаті і туалеті. Ефективному використанню покриття повинна відповідати температура, яка не перевищує 29º C. Для її регулювання служить датчик, знімає показання між підлогою і покриттям. Водяна тепла підлога дуже підходить під нього. Плавне нагрівання сприяє виключенню теплових перепадів і деформації панелей ламінату.

Читайте:   Деформаційні шви в бетонних підлогах: норми, глибина, ширина, як зробити, нарізка, заповнення, ремонт

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Велика частина ламінатних покриттів на сьогоднішньому ринку не призначена для постійного контакту з водою. Для цього вибирають спеціальний «аква-ламінат»

Зона #3 — дитяча, спальня, передпокій

Для передпокою, дитячої кімнати і спальні можна використовувати матеріал з матовою поверхнею, що характеризується антистатичним і звукопоглинальним ефектом, що володіє вологостійкістю і захисним шаром від загоряння. Різні відтінки дерева, колірна гамма здатні прикрасити будь-який інтер’єр.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Дитяча з ламінатом на теплу підлогу: гарний мікроклімат і здоров’я дітей

Для цього виду приміщень підійде ламінат класу 21 і 22. У якості «теплої підлоги» можна використовувати алюмінієві мати з нагрівальним кабелем. В цьому випадку ніякої додаткової цементної стяжки не потрібно, а плити укладаються безпосередньо на підлогу.

До речі. Підійде і невелика по товщині плівкова підлога, що встановлюється на готову стяжку. Це додасть кімнатах відчуття комфорту і запобіжить у дітлахів простудні захворювання.

Тип з’єднання: клейовий або замковий?

Спосіб з’єднання ламінатних ламелей може бути клейовим та замковим. У першому випадку вони з’єднуються один з одним за допомогою спеціального клею. У другому випадку – за допомогою замків, які розташовані на торцях пластин. При використанні ламінату в системі теплої підлоги дозволена тільки плаваюча укладка із застосуванням замків. Клей використовувати не можна, так як при нагріванні знизу таке з’єднання найімовірніше «поведе», поверхня деформується.

Зверніть увагу на тип замків – Click або Lock. Замки Lock являють собою звичайне з’єднання «шип-паз», яке іноді називають також забивним. Click – замок більш складний, замикається. Підбираючи ламінат під теплу водяну підлогу (або електричний – неважливо), можна вибрати будь-який тип замків. Однак Click кращий, через більш високу міцностіь з’єднання. Це дозволить покриттю навіть при сильній дії теплої підлоги уникнути щілин і деформації. Крім того ламінат із замикаючими замками у меншій мірі потребує ідеально рівної основи.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Ламінат з замком Click може укладатися на порівняно нерівну поверхню, де є перепади до 3 мм на 1 п. м. Для ламінату з замками Lock підлога повинна бути ідеально рівною.

Читайте:   Коркова підкладка під ламінат: відгуки на матеріал і специфіка укладання

Вибираємо відповідну підкладку

Вибір ламінату для теплої підлоги має бути нерозривно пов’язаний з вибором підкладки. Якщо вона буде занадто товстою і щільною, з високими теплоізоляційними властивостями, то ефективність теплої підлоги буде низькою. Вам доведеться підвищувати температуру на терморегуляторі і терпіти значні фінансові збитки. Щоб цього не сталося вибирайте підкладку товщиною 1,5-3 мм. Зараз багато виробників ламінату для теплої підлоги випускають для нього і спеціалізовану основу. Наприклад, з екструдованого полістиролу з перфорацією (дрібними отворами), який легко пропускає тепло і в той же час виконує свою головну функцію – компенсує нерівності підлоги і «підтримує» ламінат.

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Підкладка Arbiton Izo Floor Thermo призначена для ламінату в приміщеннях, де застосовується система підігріву підлоги.

Ламінат і тепла підлога – два в одному

Крім ретельного підбору ламінату, підкладки та теплої підлоги для нього існує альтернативний варіант – покупка матеріалу «два в одному». Відмінно: вам не доведеться вирішувати, який ламінат краще під теплу підлогу через вас про це подбає виробник. Автором цієї інновації стала компанія Alloc, що випустила у світ ламіноване покриття, поєднане з теплою підлогою — Alloc Heating System. Ця система трьохслойна: обігрівають елементи розташовані між шумоізоляційної звукоізоляційну підкладку і ламінованим планками 32 чи 33 класів. Алюмінієві замки Click гарантують відмінну фіксацію і збереження сполук у процесі експлуатації.

Монтаж теплої підлоги і ламінату в цій конструкції здійнюється одночасно. Спочатку з’єднуються проводи обігрівальних елементів, потім, відразу ж замикаються алюмінієві замки ламінату. У комплект до Alloc Heating System входить також програмований термостат. Іншими словами, це повністю готова система для створення теплої підлоги з фінішним ламінатним покриттям «під ключ».

Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати

Система Alloc Heating System дозволяє за лічені години обзавестися теплим полом з фінішним ламінованим покриттям.

І останнє, якщо ви вже обрали в магазині підходящий ламінат, пошукайте інформацію про його виробника. Компанія з гарною репутацією, що зарекомендувала себе на будівельному ринку, не дозволить серійно «гнати» брак. Зверніть на це саме пильну увагу, адже якісний ламінат над теплою підлогою повинен прослужити вам не менше 15-20 років. Для цього ми його і вибираємо!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*