Головна / Будівельні матеріали / Масивна дошка для підлоги – плюси і мінуси, особливості експлуатації

Масивна дошка для підлоги – плюси і мінуси, особливості експлуатації

За запевненням фахівців масивна дошка для підлоги — оптимальний варіант для укладання в будинку або квартирі. Але для фактичного аналізу характеристик покриття необхідно дізнатися її плюси і мінуси. Для цього потрібно провести аналіз її параметрів і експлуатаційних властивостей.

Що таке масивна дошка для підлоги

Це покриття виготовляється з дерев’яних компонентів, які після обробки набувають форму дошки з монтажними елементами для з’єднання. Потім на поверхню наноситься захисне покриття: лак, масло або їх суміш.

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Плюси і мінуси масивної дошки для підлоги залежать від наступних факторів:

  • Матеріал виготовлення. Для дорогих моделей використовується деревина дуба, тика або горіха. Якщо пріоритетом є не тільки твердість, але і пружність рекомендується вибирати масивну дошку з ясеня.
  • Тип розпилу – тангенціальний (із середньої частини стовбура) або радіальний (виконується ближче до краю). У другому випадку допускається невелика кількість дефектів – сучків, неоднорідність текстури і кольору.
  • Вид декоративної обробки – тонування, брашірованіе, старіння. Зміна зовнішнього виду поверхні може вплинути на експлуатаційні властивості покриття підлоги.

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Але головним фактором є дотримання технології виробництва масивної дошки. Після розпилювання заготовки поміщаються в камеру просушування для зменшення вологості до 10%. Якщо на цьому етапі були допущені помилки – велика ймовірність деформації під впливом температур.

Про порівняння і масивної паркетної дошки досить цікаво написано в цій статті.

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Позитивні сторони застосування масивної дошки

Спочатку потрібно визначити плюси укладання масивної дошки. Її головною перевагою порівняно з іншими матеріалами є природне походження. Для виготовлення найближчого аналога цього виробу, ламінованого паркетного покриття, застосовуються засоби для захисту від вологи, клеї та з’єднувачі. Вони підвищують якість паркету, але при впливі високих температур або води можуть виділятися з структури.

Читайте:   Виды сухих строительных смесей

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Додатково потрібно враховувати такі плюси масивної дошки:

  • Хороший показник теплоізоляції. Дерево — це природний матеріал, в якому волокна добре зберігають тепло. Але це може стати негативним фактором при організації теплої підлоги.
  • Можливість відновлення початкового зовнішнього вигляду. Для усунення дефектів роблять шліфування поверхні, а потім наносять новий шар лаку або масла. Подібне неможливо зробити з ламінованим покриттям.
  • Тривале збереження початкової геометрії. Це можливо тільки при правильній обробці заготовки і дотриманні умов експлуатації;
  • Простота укладання. Достатньо сформувати рівну поверхню підлоги, встановити підкладковий матеріал. Для обріза до потрібної довжини можна використовувати будь-який відповідний інструмент. Важливо потім обробити надпиленные краю захисним складом.


Визначальним фактором вибору масивного паркету вважається його зовнішній вигляд. Він може підходити для будь-якого дизайну, починаючи від класичного і закінчуючи стилем Hi-Tech.

Можливі недоліки масивної дошки

Крім позитивних сторін обов’язково враховуються мінуси укладання масивної дошки в будинку або квартирі. Більша частина негативних моментів безпосередньо пов’язана з властивостями деревини. Виробники намагаються їх нівелювати методами додаткової обробки і поліпшення експлуатаційних якостей.

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Слід зазначити, що не всі негативні моменти властиві масивній дошці. Найчастіше після укладання зіштовхуються з такими мінусами:

  • Високий показник гігроскопічності. Вона властива паркетних планок невеликого розміру. Щоб уникнути цього ефекту рекомендується облаштувати надійну гідроізоляцію чорнової підлоги з установкою пароізоляційного матеріалу і обробити місця стиків планок герметиком;
  • Ймовірність появи грибка або цвілі. Це виникає при постійному впливі вологи і перепаду температур.
  • Відносно велика питома маса.

Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси

Для споживачів визначальним чинником доцільності покупки залишається вартість. Серед усіх підлогових матеріалів масивна дошка характеризується найвищою ціною. Але враховуючи її хороші експлуатаційні якості і унікальний зовнішній вигляд, укладання підлогового покриття з натуральної деревини можна вважати вигідним придбанням. Її середній термін служби складає 40-50 років.

Читайте:   Чем обои лучше других видов отделки

 Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*