Головна / Стеля / Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Натяжні стелі – що собою представляють, які бувають і на що звертати увагу при замовленні та прийманні робіт? Пропозицій про їх встановлення багато, але для безпомилкового вибору треба ознайомитися з тією інформацією, яку приховує реклама. Про це читайте в цій статті.

Що собою представляє натяжна стеля

Натяжні стелі являють собою вид обробки, при якому натягнуте полотно фіксується тільки по периметру приміщення, без будь-яких підвісів встановлених посередині кімнати.

Стандартний набір для установки натяжної стелі включає:

 1. Полотно;
 2. Багет.

Все інше – додаткові опції, без яких можна обійтися.

Абсолютно всі натяжні стелі діляться на дві категорії за типом полотна:

 1. Полотно з термоусадочної ПВХ плівки;
 2. Тканинне безшовне полотно.

Виходячи з фізичнх властивостей матеріалів цих полотен, можна вже говорити про їх дизайнерські і експлуатаційні характеристики, варіантах фактури, способи установки і фіксації, види багета.

Але найголовніше і важливе уточнення: при загальній назві, ці два види натяжних стель, навіть не конкурують один з одним. Бо виробники тканинних натяжних стель позиціонують свою продукцію як конкурент гіпсокартону!

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Для пояснення цього феномена, треба описати властивості кожного матеріалу більш детально.

Натяжні стелі з ПВХ

Для цих стель використовують ПВХ плівку. Її товщина від 100 до 350 мікрон, а ширина рулону до 3,2 м. Для установки в приміщення більшої ширини, смуги матеріалу зварюються на спеціальному обладнанні.

ВАЖЛИВО: якісна ПВХ плівка не може бути на рулонах, ширше 1,8 м. Справа в тому, що технологія її виробництва, при збільшенні ширини полотна, призводить до зменшення товщини.

А це веде до утворення каверн і мікроскопічної перфорації. В результаті, під час монтажу або через якийсь час, можлива спонтанна поява отворів в полотні. Всі солідні фірми вважають це виробничим браком, і безкоштовно міняють полотно. Але! Солідні фірми вкрай рідко використовують в роботі ПВХ матеріал ширше 2,2 м.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Властивості ПВХ плівки досить специфічні. Вони з одного боку безмежно розширюють простір для дизайнерських можливостей, але з іншого боку жорстко регламентують експлуатаційні характеристики і умови монтажу. Виходить «палиця з двома кінцями». Як це виглядає? Спочатку плюси:

ПВХ полотна можуть бути будь-яких кольорів і фактур. Це не тільки глянець, сатин або матова поверхня. Але і шкіряна, замшева, прозора і навіть дзеркальна;
При зварюванні одного полотна, можна компонувати відрізи з різних фактур і кольорів;
Можливо нанесення фотодруку, створення ефекту «зоряного неба», або навіть акваріума на натяжній стелі.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

А тепер мінуси:

 1. Термозбіжна плівка погано реагує на низьку або високу температуру. У неопалюваних кімнатах, або в приміщеннях з підвищеною температурою, їх ставити не можна. Теж саме відноситься і до локального нагрівання. Припустимо, занадто близько підвішена лампа розжарювання, може розплавити полотно.
 2. Натягнути ПВХ полотно без провисання – неможливо. Після найкращого монтажу, в центрі приміщення у полотна буде провис 2-4 см. Це обумовлено фізичною міцністю самої плівки. Якщо її натягнути трохи сильніше, то вона просто лопне. У підсумку, при сильному протязі, по натяжній стелі можуть «гуляти хвилі».
 3. ПВХ полотна досить незручно обслуговувати. Наприклад, якщо ПВХ плівку встановити у ванній кімнаті, то на ній будуть з’являтися розводи від конденсату. А для їх видалення, необхідно користуватися спеціальним згоном. При цьому роботу треба проводити дуже акуратно. Полотно вкрай легко пошкодити.
 4. Наявність зварного шва на натяжній стелі. У нього є дуже шкідлива особливість: бачити його можуть тільки ті, хто постійно проживають в квартирі. Тут немає ніякого чаклунства, це специфіка людської психології. Насправді, зварений шов, якщо він виконаний якісно, не сильно впадає в очі. Але саме власник знає, де він знаходиться, і його погляд завжди безпомилково зупиняється на цьому місці. Для гостей шов залишається непомітним. Порівняти це можна з випавшою з зуба пломбою. Ніхто, крім вас не буде знати, що в зубі дупло. І при цьому як би ви не старалися, але язик буде завжди лізти в це дупло. Також і з вашими очима. Вони будуть постійно знаходити цей шов.
 5. Прихована шкода від глянсової фактури. Це специфічний вплив, через вторгнення в візуальне поле додаткового подразника. Виявляється він досить оригінально, але тим не менше деяких людей цей ефект дратує. Уявіть собі, що у вас в кімнаті, не один, а два телевізори. При цьому другий підвішений на натяжні стелі, і показує все в дзеркальному відображенні. Хочете ви того, чи ні, але увага буде розсіюватися. Динамічна картинка, відбиваючись від глянсової поверхні стелі, не сприяє релаксації, а навпаки відволікає увагу. Саме тому, глянсові натяжні стелі не рекомендують встановлювати в кімнатах, призначених для спокійного проведення часу і відпочинку.
Читайте:   Обираємо натяжні стелі. На що звернути увагу

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Але при всіх цих властивостях, термозбіжна плівка не пропускає воду, і при затопленні є всі шанси відновити первісний вигляд натяжної стелі при професійному підході. Ті цифри, які надають в рекламах – «100 літрів на 1 м2» – не більше ніж маркетинговий прийом. Справа в тому, що 100 л / м2, це шар води завтовшки 10 см. А такого простору між основною і натяжною стелею не залишається. Та й вода буде просто збиратися в одному місці, утворююючи великий міхур.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Багет для ПВХ полотна. Види фіксації і принцип натяжки

Багет, це спеціальний профіль, його кріплять до стіни або стелі, в якій в свою чергу фіксують полотно. Він може бути пластиковий або металевий.

Слабка міцність самого ПВХ полотна, вимагає звести до мінімуму фізичний контакт з ним, під час монтажу. Тому для таких полотен існують два види кріплення: гарпунний і штапіковий. Гарпунний краще, так як він свідчить про високу якість матеріалу. Місце фіксації, маскується декоративною вставкою.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Після вивішування полотна, в приміщенні піднімають температуру до 60-70 ° C. При цьому, плівка натягується і стеля набуває завершений вигляд.

Слід ще підкреслити особливу вимогу при вимірі приміщення. Допустима максимальна похибка в лінійних розмірах, не більше 1 мм.

Терміни від замовлення до здачі роботи

Мінімальний час на замовлення і установку натяжних стель – доба. Після виміру, полотно потрібно розкроїти, зварити за розміром і приварити по периметру гарпун. Сам монтаж, два досвідчених майстри виконають за 3-4 години в кімнаті площею 20-30 м2.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Ціна класичної натяжної стелі починається від 80 грн за 1 квадратний метр площі. Однак, варто розуміти, що загальна вартість буде складатися не тільки з площі. Остаточна сума залежить від кількості кутів, виступів і труб, що заважають установці, а також від наявності стельових світильників.

Тканинні безшовні натяжні стелі

Це принципово інший вид матеріалу. Таке полотно представляє собою синтетичну тканину, з одно- або двостороннім просоченням. По міцності на розрив таке полотно не поступається брезенту. Ширина рулону до 5,25 м. Що дозволяє перекривати єдиним полотном приміщення шириною до 5,05 м. У більш широких кімнатах, безшовну натяжну стелю монтують з двох або більше полотен, а в місцях їх контакту утворюється стик. Зовні він виглядає як пластикова розділювальна смуга завширшки 2 см, утворена двома вставками в багет.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Полотно тканинних натяжних стель завжди має матову фактуру, і в 90% випадків випускається спектрально білого кольору. Недолік колірної гами, з лишком компенсується можливістю фарбування полотна після монтажу. Для цього використовуються латексні фарби. А при наявності маляра вищої кваліфікації, можливе покриття стелі силіконовим лаком. Що додасть йому глянець. Фотодрук на такому полотні набагато дешевше, ніж на ПВХ плівці.

Читайте:   Потолок Грильято: его особенности, преимущества и дизайн

Екстремальна міцність тканинних полотен, дозволяє натягувати їх без провисання! Досвідчені монтажники натягають такі натяжні стелі до «барабанного дзвону». І саме ця міцність, виводить такі стелі в нішу конструкцій із ГКЛ. Адже вони:

 1. Індиферентні до температурного впливу. Їх можна встановлювати як в неопалюваних приміщеннях, так і в кімнатах з високою температурою, наприклад в сауні (але не в парильні). Об таке полотно можна навіть загасити сигарету, і воно не прогорить. Зрозуміло, так ніхто робити не буде, але порівняйте з плівкою ПВХ.
 2. Стійкі до порізів та проколів. Так, цілеспрямовано їх можна порізати, але якщо просто чиркнути по ним ножем, то навіть не залишиться сліду.
 3. При затопленні не утворюють «бульбашку». Вода рівномірно розподіляється по всьому полотну.
  Натяжна стеля досить проста в обслуговуванні. По-перше полотно антистатичне, і до нього не прилипає пил. А по-друге, якщо це буде потрібно, то безшовну натяжну стелю можна протирати чистою вологою ганчіркою, не боячись її пошкодити.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Ще одною позитивною якістю є здатність таких полотен відбивати світло. Зауважте, саме полотно не блищить, але поліефірне просочення в спектрально білому виконанні, надає матеріалу унікальні світловідбиваючі якості. При комплексному підході до дизайну приміщення, це дозволяє реалізувати дуже якісне освітлення кімнати. Зокрема, якщо після установки тканинних натяжних стель, на стінах розмістити світильники з акцептованою світловим потоком, і направити їх вгору, то полотно заллє кімнату рівним світлом без утворення тіней.

Деякі виробники випускають такі тканинні полотна з особливим антибактеріальним просоченням. Їх вигідно встановлювати в дитячих і медичних установах.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Недоліки тканинної стелі

Недолік один, але істотний – висока ціна. За інших рівних умов вартість самого полотна, без багета і монтажу починається від 200 грн / м2. Додайте багет, роботу і в результаті вийде сума від 350 грн за квадрат.

Є ще один нюанс, на який слід звертати увагу. Деякі виробники, випускають полотна з одностороннім просоченням. Цей дефект сильно проявляється після затоки натяжної стелі водою. Якщо вода була чиста, то стеля просто посіріє, а якщо іржава, то з’явиться руда пляма.

Багет, варіанти фіксації, і принцип натяжки

Багет для таких полотен завжди пластиковий. Фіксація матеріалу проводиться двома способами, шнуровий метод або кліпсовой. В обох випадках, фіксація на увазі досить сильний вплив на полотно. Але як було сказано вище, це можливо завдяки надзвичайній міцності матеріалу.

При монтажі тканинних натяжних стель спочатку прикручують багет. Так як ступінь натяжки досить серйозна, то крок між саморізами не більше 10 см. А ось натяжка вимагає виконання певних дій в суворій послідовності.

 • Полотно вивішується за чотири кути;
 • Натягують і тимчасово фіксують «первинний хрест», тобто поєднують середину полотна з серединою стіни на кожній стороні кімнати;

Попередня розпасовка. Від центру кожної стіни, одночасно і послідовно, у напрямку до кутів проводять тимчасову фіксацію полотна з попередньою натяжкою;

Запасовка основного шнура. Для кожної стіни відрізається запасовочний шнур, його середина вставляється в місці тимчасової фіксації «первинного хреста», і потім поступово, одночасно на всіх сторонах, виробляють забивання шнура в посадочні місця багета. «Зведення кутів» має бути одночасним.
Обрізка надлишків полотна натяжної стелі і установка декоративної вставки.

Додатково, за допомогою локального нагріву будівельним феном, можуть розправлятися транспортувальні складки.

Терміни від замовлення до здачі об’єкта

При необхідності, можна вкластися в 3-4 години. При цьому, сам монтаж в приміщенні 20-30 м2, два майстри можуть здійснити за 2-3 години.

Читайте:   Стельовий вентилятор: особливості вибору і приклади

Така оперативність обумовлена тим, що полотно просто відрізається від рулону підходящої ширини, і після установки, зрізаються всі технологічні припуски.

Ціна такої натяжної стелі вже варіюється від 200 до 400 грн за 1 квадратний метр.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Коли замовляти монтаж

Якщо проводитися загальний ремонт, то оптимальним часом буде початок чистової обробки. Тобто, кімната вже готова для фінального ривка. Спочатку встановлюють натяжна стеля, потім наклеюють шпалери і укладають підлогове покриття.

Але для кімнат з кахлем на стінах, ця послідовність змінюється. Спочатку кахель, потім стелю, потім підлогове покриття.

Якщо планується організація конструкцій із ГКЛ, то необхідно попередньо запросити представника фірми, яка займається натяжними стелями. Вони повинні вказати на місця посилення каркаса, для кріплення багета.

Як підготуватися до установки натяжних стель

Цей пункт більше необхідний в тому випадку, якщо натяжна стеля буде встановлюватися не під час загального ремонту кімнати. Всього є дві загальних вимоги і одна спеціальна:

 1. Надати доступ до стін. Для цього слід відсунути в центр кімнати всі меблі від стін. При цьому, високі предмети інтер’єру, як-то: шафи, гірки, меблеві стінки, доведеться виносити або розбирати.
 2. Накрити все плівкою. На кожний погонний метр стіни, доведеться свердлити мінімум 10 отворів, і пилу буде багато.

Специфічна вимога, яка застосовується тільки при монтажі термоусадочної плівки. З кімнати необхідно винести всі предмети інтер’єру, на які згубно впливає підвищена температура. Наприклад, акваріум, ікебана, квіти і т.п.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Проблеми, які виникають після монтажу і їх рішення

Проблеми бувають двох типів: ендогенні та екзогенні.

Ендогенні проблеми, проявляються в перші тижні після монтажу і обумовлені або низькою якістю ПВХ плівки, або порушенням регламенту прогріву, або слабким кріпленням багета. У першому випадку, на полотні може з’явитися перфорація. Це або один-два великих отвори, або кілька маленьких дірочок. У другому випадку, по стелі будуть «пробігати хвилі» від протягу. Ці два випадки характерні тільки для термозбіжних плівок. А третій випадок, іноді зустрічається при установці тканинних натяжних стель.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

У будь-якому випадку, ці недоліки відносяться до гарантійних, і їх усуває фірма. Робити що-небудь самостійно не рекомендується.

Екзогенні проблеми з’являються від неакуратного поводження з стелями або в результаті форс-мажору. Наприклад, вода від сусідів зверху – форс-мажор. Випадок не гарантійний, але для його усунення необхідно викликати фахівців. Бо робота зажадає часткового демонтажу полотна.

Пошкодження полотна може бути термічним або механічним. У першому випадку, на ПВХ плівці з’явиться отвір з оплавленими краями. Його можна замаскувати аплікацією з такої ж плівки. А на тканинному полотні при тривалому впливі, відбудеться деструкція матеріалу зі зміною кольору. Її можна замаскувати за допомогою канцелярського коректора.

Попередньо поекспериментуйте з різними складами в непомітному місці.

Випадкові механічні пошкодження натяжної стелі можливі тільки на ПВХ плівці. На тканинному полотні, для цього потрібні цілеспрямовані дії з додатком зусиль. У будь-якому випадку, усунути такі пошкодження можливо за допомогою аплікації. Для приклеювання використовують ціанакрілатний клей-гель.

Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Відгуки про натяжні стелі

Ольга
«Замовила собі в кімнату глянсову натяжну стелю. Через день після виміру приїхали хлопці і все встановили. Результатом я задоволена. І за ціною обійшлося всього в 80 грн / м2 ».

Тарас

«Після ремонту хотіли встановити глянсову натяжну стелю в залі. Але подивившись на таку в квартирі у дочки, вирішили витратити більше, але поставити тканинну стелю. За порадою фахівців фірми, відмовилися від люстри, і зробили освітлення відбитим світлом. Ефект шикарний. І головне – очі не сліпить».

Олег

«Самий правильний вибір – сатинові натяжні стелі з ПВХ плівки. Обходиться дешево, ставиться швидко, і до себе увагу не приваблює. А якщо щось не сподобається, можна замінити».


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*