Головна / Будівельні матеріали / Монтажна піна: сфера застосування, види та особливості

Монтажна піна: сфера застосування, види та особливості

Монтажна піна

Монтажна піна — один з найпопулярніших товарів в асортименті господарських і будівельних магазинів. З-за простоти використання, багатофункціональності і високої надійності нею користуються як будівельники-професіонали, так і звичайні люди, яким потрібно виконати який-небудь дрібний ремонт.

Давайте з’ясуємо, якими бувають монтажні піни, і про що потрібно знати, щоб не допустити помилку при виборі та купівлі цього товару.

Сфера застосування монтажної піни

Монтажну піну найчастіше використовують при монтажі дверних і віконних коробок, прокладанні та ізоляції труб, електропроводки, розподільчих мереж. Завдяки пористості, піна володіє високими звуко – і теплоізоляційними властивостями. З цієї причини вона часто використовується для теплоізоляції в системах охолодження та опалення. Нею заповнюють щілини і тріщини в покрівельних матеріалах, порожнечі, що утворилися навколо труб опалювальних і водопровідних магістралей, в місцях стиків і вигинів і просто використовують як утеплювач у холодних приміщеннях.

Монтажна піна добре зарекомендувала себе для закріплення стінових панелей і гофрованих металевих листів. З її допомогою кріплять утеплювальні та ізоляційні матеріали на стіні. Наприклад, плити пінопласту дуже зручно клеїти монтажною піною.

Поліуретанова піна чудово прилипає до основних будівельних матеріалів: дерева, бетону, цегли і т. п. Властивість інтенсивно розширюватися і адгезія до більшості матеріалів, зробило піну відмінним заповнювачем для різного роду тріщин, вибоїв, швів, щілин і порожнин як зовні, так і всередині приміщень.

Види монтажної піни

В першу чергу монтажну піну ділять на звичайну (побутову) і професійну.

Для використання звичайної піни не потрібні спеціальні пристрої, щоб розпорошити пінополіуретан, потрібно лише надіти на клапан пластикову трубочку з важелем (адаптером), яка додається до кожного балона. Це досить зручно, якщо обсяги робіт не надто великі. У разі, коли вся піна з балончика не витрачена, трубку можна зняти, промити в ацетоні або в спеціальному засобі і зберігати разом з балончиком до наступного ремонту.

Читайте:   Тепла штукатурка: види, застосування, переваги

Професійна (пістолетна) монтажна піна відрізняється від напівпрофесійної наявністю робочого клапана на балоні і для роботи з нею знадобиться спеціальний монтажний пістолет.

Багато хто вважають, що на цьому всі відмінності і закінчуються, але це тільки на перший погляд.

Чим відрізняється звичайна (побутова) монтажна піна від професійної?

  1. Одна з найважливіших відмінностей професійної піни від побутової — відсутність вторинного розширення. Так при нанесенні звичайної монтажної піни з трубкою-розпилювачем важко вгадати, скільки її необхідно випустити, адже вона незначно розширюється в момент нанесення (первинне розширення) і значно пізніше. Перестаравшись з нанесенням піна не тільки вилізе за краї, але може змістити дверну коробку або віконну раму. У професійної піни така проблема практично відсутня.
  2. Другою за важливістю відмінністю є — адгезія або ж простою мовою прилипання піни до поверхні. У професійної піни рівень адгезії на рівень вище, особливо у монтажної піни відомих виробників.
  3. Третя особливість професійної піни, яку можна виділити — це її пористість. Якісна піна часто дрібнопориста, тому вона твердіше, більш стійка до зовнішніх впливів, перепадів температур, сонцю, а також менше пропускає холод і тепло.

Монтажна піна може бути зимовою і всесезонною. У зимової піни діапазон робочих температур від -18°C до +35°C. Правда, потрібно враховувати, що вихід піни падає прямо пропорційно до того, як знижується температура навколишнього середовища.

У всесезонної піни – особлива формула, що забезпечує великий вихід піни, прискорює процес полімеризації і гарантує хороші результати при досить низьких температурах аж до -10°C при непрогрітому балоні.

pena_2

Як працювати з монтажною піною

Перед застосуванням монтажної піни поверхню, на яку вона наноситься, очищають від сміття, пилу, масел і інших забруднень. Після цього поверхню рясно змочують водою (можна пульверизатором). Така підготовка сприяє хорошому розповзанню піни та її надійному прилипанні до поверхні.

Читайте:   Бітумна черепиця (дахівка): плюси і мінуси

Свіжі бризки піни можна прибрати спеціальною рідиною для монтажної піни або змити ацетоном, якщо затверділа піна остаточно, спробуйте зачистити бризки механічним способом.

  • Перед проведенням робіт нагрійте балон до температури +20°C – помістіть його в посудину з теплою водою.
  • Безпосередньо перед використанням струшуйте балон протягом 30 секунд, щоб перемішати вміст, це поліпшить властивості пінополіуретану і зменшить його витрати.
  • Піну накладайте повільними рівномірними рухами. Щілини заповнюйте не повністю, а лише на 50%.
  • Якщо ви користуєтеся професійним пістолетом, то після зняття балона, відразу промийте його очищаючим розчином, прибравши залишки піни.
  • Поки піна остаточного не затверділа, не чіпайте її, і не обробляйте, так як порушення структури піни, яка застигає гальмує процес затвердіння і часто призводить до зміни густини і об’єму.
  • Після остаточного затвердіння, зріжте виступаючі залишки, а шов необхідно захистити від ультрафіолетових променів. Для цього покрийте його герметиком (краще нейтральним силіконом), а потім нанесіть шар фарби чи штукатурки.


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*