Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як вибрати ударну дриль для дому: характеристики

Як вибрати ударну дриль для дому: характеристики

Як вибрати ударну дриль для дому

Починаючи ремонт у квартирі, багато хто задається питанням, як вибрати ударну дриль. Цей інструмент має масу корисних якостей, оцінити їх можна, тільки почавши з ним працювати. Найпопулярнішим інструментом сьогодні є мережева електродриль.

В будівельних магазинах вам запропонують різні дрилі, виготовлені різними виробниками. Це не дивно, дриль відноситься до групи універсальних інструментів. Пристрій може впоратися практично з будь-яким видом матеріалу, його можна використовувати навіть як змішувач будівельних розчинів.

Деякі особливості

Сьогодні дриль, вважається найбільш популярним інструментом. Крім свердління її зі спеціальними насадками можна застосовувати для проведення шліфувальних робіт. Цей інструмент поділяється на дві групи:

 • побутовий;
 • професійний.

Звичайні побутові дрилі були спеціально розроблені для проведення будинку невеликих робіт. Професійні застосовуються для постійної щоденної тривалої експлуатації.

Промисловість випускає дрилі різної потужності, максимально 1550 Вт. Це значення сильно впливає на властивості інструменту. Маючи хорошу потужність, можна просвердлити великі отвори. Найбільшою популярністю користуються дрилі, потужність яких близько 600 Вт. Такого показника цілком достатньо, щоб проводити будь-які роботи.

За допомогою ударного дриля можливо

За допомогою ударного дриля можливо: нарізати різьбу в металі; вкручувати і викручувати шурупи; свердлити дерево, метал і природний камінь; проробляти отвори в бетоні і цеглі.

Електроінструмент потужністю 300 Вт відноситься до групи легких дрилів, у яких відсутня додаткова рукоятка. Маючи невелику вагу і мініатюрні габарити, така дрель застосовується для виконання операцій в місцях, куди важко підступитися.

Щоб вирішувати більш важкі завдання, застосовують дриль потужністю 800 Вт. Дана потужність розширює функціональні можливості пристрою. Наприклад, дриль-міксер має потужністю, що перевищує 1000 Вт. В результаті можна крім свердління отворів навіть проводити перемішування суміші. Електродрилі, призначені для промислового застосування, володіють потужністю вище 1500 Вт. Це особливо необхідно, якщо потрібно виконати алмазне свердління.

Однією з найважливіших робочих функцій електродрилі є регулювання обертів. Коли проводиться робота з різними видами матеріалів, без неї просто не обійтися. Щоб свердлити отвори, потрібні високі обороти, а щоб загвинчувати шурупи, потрібні обороти нижче. Сучасні дрилі можуть розвивати до 5000 об/хв. Вибирати побутову дриль необхідно виходячи з майбутніх операцій. Буде цілком достатньою швидкість обертання 3500 об/хв. Дана кількість обертів дозволить просвердлити:

 • дерево;
 • цеглу;
 • метал.
Вибираючи ударну дриль

Вибираючи ударну дриль варто звернути увагу на потужність, яка може варіюватися від 400 до 1500 Вт, при цьому потужність двошвидкісних моделей понад 700 Вт.

Сучасні електродрилі забезпечені операцією «пробивання». Удар створюють два обертових храповика. Під час зіткнення зубів створюється невелике постукування. Цей режим застосовується, коли необхідно просвердлити цеглу. Щоб провести роботи з особливо твердими матеріалами, наприклад, бетоном, застосовуються перфоратори.

Читайте:   Цифровой дальномер DISTO X310 – незаменимый помощник при измерительных работах

Кожен може вибрати дриль згідно з індивідуальними вимогами. Бажано, щоб ударна дриль, придбана для дому, мала редуктор, захований в металевий корпус. Такий інструмент прослужить набагато довше, ніж його аналог, одягнений в пластмасу.

Ударна дриль відрізняється присутністю спеціального ексцентрика. Коли включений ударний режим, дриль здійснює одночасно обертальний і поступальний рух.

Технічні характеристики

Вибрати дриль досить легко, потрібно тільки звертати увагу на її технічні параметри. Аналогічно і, коли вибирають ударну дриль. У цього інструменту може бути відсутній акумулятор, дриль може бути з проводом живлення. При купівлі такого інструменту потрібно обов’язково з’ясувати довжину шнура. Від цього залежить зручність подальшої роботи вдома. Найбільш підходящим буде шнур довжиною 5 м. Перевагою ударного дриля буде можливість працювати з дуже твердими матеріалами. Великий перфоратор є не у кожного, так і дриль, яка працює від акумулятора, буде набагато дорожче. Причому маленька ударна дриль дозволить виконати вдома свердління отворів у важкодоступних місцях.

Часто виникає питання, на чому зупинити свій вибір. Купити перфоратор або придбати ударну дриль? Які саме показники будуть головними?

вибір ударного дриля

При виборі ударного дриля необхідно звернути увагу на крутний момент редуктора, так як чим вище його числове значення, тим легше працює двигун.

Перш за все потрібно познайомитися з технічними параметрами:

 • потужність інструменту: чим вона вище, тим простіше буде провести необхідну операцію;
 • швидкість інструменту;
 • розмір отворів в різних матеріалах, коли включений ударний режим.

Багато електродрилів, забезпечені функцією удару, спільно з перфораторами наділені й іншими додатковими функціями:

 1. Допускається регулювання числа обертів. Швидкість регулюється силою натискання пускової кнопки. Іноді робиться вбудований дисковий регулятор.
 2. Інструмент має вбудований процесор, за допомогою якого підбирається найбільш підходяща швидкість обертання. Причому враховується марка матеріалу і необхідний діаметр свердла.
 3. Пусковий гачок фіксується при роботі інструменту.
Читайте:   Делаем трубогиб своими руками

У кожному інструменті є реверс, іншими словами – можливість перемикання обертання інструменту в різні сторони. Така функція дуже зручна, коли необхідно вивернути шуруп.

Як функціонує ударний дриль

використання ударного дриля

Для використання ударного дриля в домашніх цілях цілком вистачить інструменту з потужністю до 2900 оборотів в хвилину.

Пробивання ударним дрилем різних отворів відбувається завдяки обертанню двох контактуючих між собою храповиків. Вони створюють невелику амплітуду удару, в результаті зменшується його ефективність, значно збільшується сила тиску на інструмент і виникає вібрація.

Промисловість виготовляє ударні дрилі, що мають декілька швидкостей. Вони працюють за дуже схожим принципом, він нагадує роботу коробки-автомата в автомобілі. Це дає можливість максимально використовувати розраховану потужність приладу.

На відміну від електродриля, перфоратор має вбудований ударний механізм. Він самостійно виконує удар після натискання пускової кнопки. Коли працює перфоратор, додаткових зусиль не потрібно. Термін служби перфоратора, коли будуть виконуватися роботи з особливо твердими матеріалами, набагато більше.

Цей інструмент нагадує пістолет, забезпечений цанговими патронами. Володіє потужністю в діапазоні 400-1200 Вт. Є можливість налаштування кількості обертів. Під час виконання роботи можна перемикати режими: свердління або довбання. Курок фіксується спеціальною кнопкою.

Позитивні властивості ударного дриля

Вибираючи ударну дриль важливо пам'ятати

Вибираючи ударну дриль важливо пам’ятати, що інструменти з високою кількістю оборотів здатні робити акуратні і рівні отвори.

 1. Дозволяє робити отвори в тих матеріалах, де є можливість використовувати звичайні свердла. Для отворів в бетоні застосовується більш потужний інструмент.
 2. Дрилем легко закручувати шурупи. Необхідно мати спеціальні насадки і включений режим малих оборотів.
 3. Спеціальні пристосування дозволяють перетворити ударну дриль в шліфувальну машину або болгарку. Вона може працювати як звичайна дриль.
 4. Звичайно, чим вище потужність, тим простіше пробити отвір максимального діаметра. Проте відбувається збільшення ваги приладу. Ударний електродриль, має потужність близько 400 Вт, важить 1,4 кг, якщо потужність досягає 900 Вт, маса перевищує 2,5 кг.
Читайте:   Як вибрати електричний лобзик для будинку

Чому віддати перевагу: побутовий дрилі або професійному інструменту?

Зробити такий вибір досить складно. Якщо необхідний інструмент для постійної роботи, то відповідь зрозуміла, без професійної моделі не обійтися. Вона спеціально розрахована на роботу з колосальними навантаженнями. У цій мережевий електродрилі застосована змінена конструкція, що дозволяє отримати більш тривалий ресурс експлуатації.

Наприклад, редуктор укладено в загартований сталевий корпус, має більш якісне охолодження. Мотор такого інструменту забезпечений пиловий захистом. З вищесказаного стає ясно, що професійна електродриль – це більш надійний і високоякісний інструмент.

Якщо говорити про побутові інструменти для будинку, то найчастіше вони виготовлені з гарним дизайном.

Працювати з такою дрилем набагато приємніше. Однак не всіх цікавить будинку її зовнішній вигляд куди важливіше технічні характеристики. У більшості випадків корпус дрилі для будинку забезпечений гумовими вставками, що захищають ергономіку приладу. Такі поліпшення практично не цікавлять професіоналів.

І все ж побутові електродрилі, призначені для дому, завжди затребувані. Вони дуже легко справляються з поставленим перед ними завданням. Ці ударні дрилі здатні робити отвори практично у всіх видах матеріалів. З ними дуже легко повісити полицю або дзеркало. Головним призначенням побутової дрилі є не постійна і щоденна свердління отворів. Вона потрібна людям, які працюють з дрилем лише іноді. Інакше кажучи, її купують про запас.

Недосвідчена людина, може зіткнутися з питанням, як правильно визначити модель дрилі. Питання досить складне. Дуже часто інструменти різного класу мають схожі технічні характеристики. В основному виробник в описі своєї продукції сам визначає тип електродриля.

Можна визначити призначення інструменту і від марки виробника. Наприклад, фірма Bosch випускає електродрилі професійного типу. Виняток становлять тільки дешеві моделі. Існують також інструменти, в яких поєднуються обидва виду, однак і в цьому випадку виробники повідомляють про це в інструкції до приладу.

Зауважимо, що, згідно зі статистичними даними, майже 14% людей для свого будинку набувають дриль професійного класу. Пояснення такому явищу досить просте: вони хочуть, щоб інструмент прослужив довгі роки. Така покупка буде набагато дорожче, але натомість цей електроінструмент буде працювати стабільно і з великим ефектом, про поломки можна забути.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*