Головна / Сад та Город / На яку глибину варто садити озимий часник

На яку глибину варто садити озимий часник

Якщо городник вирішив посадити часник на зиму, йому потрібно вивчити деякі нюанси цього процесу, особливо якщо раніше він цього не робив. Наситивши восени ґрунт поживними речовинами, можна не турбуватися про підживлення навесні і влітку. Завдяки висаджуванню часнику на зиму грунт буде постійно активним.

Дрібно або глибоко

На яку глибину садити – одне з перших питань, яким задаються перед посадкою часнику на зиму. Головне – посадити на достатню глибину, щоб він не вимерз, але не дуже глибоко, так як для спокійної зимівлі часнику досить пустити коріння.
На яку глибину варто садити озимий часник
Максимальна глибина посадки – 15 см. Як правило, досить закрити зубці на глибину 5-10 см. Можна занадто щільно вдавлювати зубці в землю, так як це може викликати пошкодження корінців. Існує альтернативний спосіб висаджування: для кожного зубця паличкою робиться лунка. Також варто пам’ятати, що в кожному регіоні дотримується індивідуальна глибина. Якщо такі роботи здійснюються вперше, краще поцікавитися у досвідчених городників, на яку глибину потрібно садити часник на зиму в конкретній місцевості.

Терміни посадки

Деякі городники вважають, що, якщо культура почала зростати ще восени, їй це не завадить добре перезимувати. Можливо, це так, але краще не піддавати урожай ризику. Найголовніше в посадці часнику перед зимою – щоб у нього був час пустити коріння, але при цьому не з’явилися зелені стебла. Початок робіт слід намічати на термін за 3-4 тижні до передбачуваного суттєвого похолодання.
На яку глибину варто садити озимий часник

Якщо зимовий період вже близько і оптимальний час посадки на зиму втрачено, це не страшно. Досить буде помістити зубці на глибину 20 см – це дозволить йому не замерзнути. Однак варто зазначити, що такий метод може знизити обсяги врожаю.

Читайте:   Від чого жовтіє часник і як це виправити

Підготовка грунту

Запорука гарної зимівлі – правильно підготовлений грунт. Розпочати підготовку грядок потрібно за два тижні до посадки. Це необхідно для осідання грунту. Висота грядки повинна дорівнювати приблизно 25 см.

Потрібно перекопати землю і додати в неї одне відро перегною або компосту на кожен кубічний метр ґрунту, після чого розрівняти граблями.

Розмітка грядок робиться за допомогою мотузки і декількох кілочків, які потрібно вбити по краях грядки. Найкраще робити ямки держаком лопати – це допоможе точніше вивірити глибину посадки часнику. Для цього на держаку робляться відмітки в 12 і 15 см від кінця. На грядці з зубцями невеликих і середніх розмірів робляться 12-сантиметрові ямки, там, де будуть розміщені зубці побільше, підійде 15-сантиметрова глибина.На яку глибину варто садити озимий часник

Підготовка садивного матеріалу

Спочатку слід переконатися, що обраний посадковий матеріал відповідає кільком умовам:
його зберігання було організовано правильно;

  • він був вирощений в тому ж регіоні, де планується його посадка;
  • всі призначені для посадки зубці одного сорту і зросли на здорових рослинах.

Більший і кращий урожай можна отримати, посадивши тільки самі великі зубці, так як вони проростають набагато краще часточок часнику меншого розміру. Перед садінням їх слід помістити на 24 години в розчин мідного купоросу або ж марганцівки. Приготування останнього не складе труднощів: слід розчинити кристали марганцю у воді до її фарбування в рожевий колір.

Розчин мідного купоросу готується шляхом додавання 1 столової ложки порошку на 10 літрів води. Ці маніпуляції дозволять не тільки продезінфікувати посадковий матеріал, але і підняти імунітет врожаю до великого числа грибкових хвороб.
На яку глибину варто садити озимий часник

Деякі хитрості

Основна тонкість висаджування часнику – не можна садити цю культуру двічі в одному місці, так як це призведе до зниження врожаю. Найкращий варіант – це посадити зимовий часник на тому місці, де раніше росла цибуля.

Читайте:   Підживлення часнику навесні як гарантія високої врожайності

Також варто знати, що часник любить нейтральну, легку землю, яка містить в собі велику кількість піску. Не варто удобрювати грунт, де росте озимий часник, свіжим коров’ячим гноєм, який сильно окисляє грунт і містить азот.

Відео «Посадка озимого часнику»

З цього відео ви дізнаєтеся про посадку озимої культури і на яку глибину слід садити часник.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*