Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Шуруповерт акумуляторний: який краще вибрати для домашнього використання?

Шуруповерт акумуляторний: який краще вибрати для домашнього використання?

Шуруповерт акумуляторний

Шуруповерт в будинку – річ, яку чоловік якщо не має, то прагне придбати. Діапазон представлених на ринку моделей настільки широкий, що без знання їх особливостей неважко помилитися. Спробуємо розібратися, який вам підійде, виходячи з можливостей шуруповерта та ваших потреб.

Акумуляторний шуруповерт – види, можливості

Акумуляторний шуруповерт приваблює незалежністю від мережевої напруги. Їм можна користуватися в будь-яких умовах, незалежно від наявності 220 В, проводи не будуть плутатися під ногами. Його можна використовувати як дриль, що в роботі є плюсом. Працює кілька годин, а другий запасний акумулятор дозволяє не допускати перерв – поки один заряджається, користуємося іншим.

Серед мережевих шуруповертів дуже рідко зустрічаються вироби, здатні служити як дриль.

Шуруповерти за класифікацією поділяють на побутові і професійні. Поділ залежить від технічних характеристик. Професійні шуруповерти працюють тривалий час, не перегріваючись при істотних навантаженнях. Їх продуктивність набагато вище, ніж у побутових. Причина в конструкції та матеріалів, які застосовані для виготовлення інструменту. Кожна фірма прагне створити надійну модель з довготривалим терміном використання.

Побутові акумуляторні шуруповерти

Побутові акумуляторні шуруповерти найчастіше купують для домашнього використання

Кожний пристрій включає в себе дві складові частини: електричну і механічну. До електричної частини відноситься двигун і система управління ним. Джерелом напруги служить акумулятор (крім мережевих), який можна підзарядити. Механічні компоненти включають:

  • редуктор, який на деяких моделях дозволяє вибирати швидкість;
  • муфта для вибору крутного моменту – є в багатьох моделях;
  • шпиндель з кулачковим, швидкозатискний патрон або з шестигранним гніздом-держателем.

Існують такі поняття, як шуруповерт і дриль-шуруповерт. Відмінності начебто незначні, але вони є. Шуруповерт потрібний для того, щоб загортати і вивертати саморізи тривалий час. Це, в основному, мережеві інструменти. Їх можна використовувати як дриль, але тільки зрідка, якщо дозволяє конструкція затискного пристрою. Частіше там встановлюють не швидкозажимний патрон, а гніздо-тримач для шестигранної біти.

Частота обертання мережевого шуруповерта дозволяє працювати в умовах складного і навіть пошкодженого кріплення. Але свердлити отвори їм нелегко, така характеристика є скоріше недоліком, ніж перевагою. Вони, як правило, не мають регулятора швидкостей або він дуже обмежений у можливостях. Великі габарити також представляють незручності у використанні.

Акумуляторний дриль-шуруповерт в основному купують для домашнього використання. Підібрати підходящу модель для ваших потреб можливо на сайті Торговельної компанiї “Євроiнструмент” https://eurotools.ua. Це універсальний виріб з широкими можливостями. Не залежить від напруги, можна закручувати і викручувати кріплення, свердлити отвори. Чистий шуруповерт має більше потужності, ніж дриль-шуруповерт, володіє більш високою швидкістю, навіть при рівнозначних акумуляторах. Дриль-шуруповерт може працювати з битою і зі свердлом.

Важливі характеристики – на що звернути увагу

Зовнішній вид шуруповерта – важливий показник, але все ж вибирати інструмент слід, виходячи в першу чергу з технічних показників. Вони дозволять зрозуміти, за якими операціями може впоратися пристрій, для чого він призначений. Особливої уваги вимагає крутний момент – зусилля, що розвивається інструментом, одиниця виміру – Н/м. Прості побутові шуруповерти мають 10-15 Н/м, кращий – 24 Н/м, що цілком годиться для дому. Крутний момент 30-36 Н/м дозволить свердлити плитку, вище 36 – метал і дерево, закрутити довгі – до 70 мм – шурупи. Для вручування саморізів до 100 мм знадобиться понад 40 Н/м.

Акумуляторна дриль-шуруповерт Bosch PSR 12/2

Одна з основних характеристик – крутний момент

Величина крутного моменту визначає максимальний розмір шурупа або свердла. Чим вище показник, тим легше просвердлити отвір, закрутити гвинт. Але не завжди сила має визначальне значення, в деяких ситуаціях вона неважлива і може навіть зашкодити. Занадто високий показник крутного моменту здатний викликати пошкодження шліців саморіза, загнати його на зайву глибину. Якщо шуруповерт має муфту для регулювання крутного моменту, подібних проблем вдасться уникнути.

Читайте:   Який акумуляторний шуруповерт вибрати

Ще один показник з галузі технічних характеристик – частота, з якою обертається шпиндель. Регулюється зусиллям натиску на курок: сильніше натискання – більше обертів. Показник впливає на можливість просвердлити отвір або закрутити шуруп в щільний матеріал. Для саморізів досить 400-500 об/хв, щоб свердлити – 1200-1400 об/хв, професійний апарат здатний досягати 3000 об/хв. При меншій швидкості можна зробити великі отвори, не побоюючись поломки двигуна. На першій низькій швидкості працюють з шурупами, на другий свердлять.

У деяких інструментах три швидкості, що робить їх ще більш зручними, підвищує швидкість і точність роботи. На першій швидкості вони мають гарний показник крутного моменту, а на третій обороти можуть досягати 3 тис., що рівносильно мережевий дрилі.

Важливий показник – тип патрона. Вони зустрічаються:

  • ключові – затиск спеціальним ключем;
  • швидкозажимні – кріплення інструменту за допомогою зусилля рук;
  • шестигранні – оснащення кріпиться прямо в шпиндель.

В ключовому патроні оснащення фіксується кулачками. Ключем закручується гайка на патроні, кулачки зводяться по центру і затискають робочу оснастку. Він не дуже зручний, доводиться витрачати деякий час, щоб його розкласти, змінити оснастку і закріпити за допомогою ключа. Але надійно фіксує, що особливо важливо при роботі з твердими матеріалами.

Швидкозажимний патрони можуть бути одномуфтовими або двомуфтовими. На двомуфтовому при зміні оснащення одна рука утримує патрон, щоб він не обертався, а друга провертає кільце, закріплюючи біту або свердло. Це не дуже зручно, зайняті обидві руки. У одномуфтовому патроні змінити оснащення можна за допомогою однієї руки. Його не потрібно утримувати іншою рукою, працює блокування шпинделя, він найзручніший для роботи. У деяких моделях встановлені швидкознімні патрони. Установка оснащення проводиться прямо в шпиндель, можна обійтися без патрона.

Вага інструменту також позначається на його роботі. Акумуляторні шуруповерти при однакових технічних характеристиках, завжди важче мережевих з-за батарей. Легкий по вазі ніколи не буде володіти хорошою потужністю. Причина в двигуні: з-за великої потужності – більша вага. Якщо планується використання дрилі-шуруповерта для свердління, потрібно потужний масивний апарат. Для саморізів він незручний, рука швидко втомлюється, краще зупинитись на легкому, хоч і менш потужному інструменті.

Зручність використання – розміри і ергономіка

Скажемо відразу – якщо шуруповертом користуватися зрідка по кілька хвилин, особливої ролі цей пункт не грає: навіть працюючи самим незручним інструментом, втоми не встигнете відчути. Інша справа – використання в професійній діяльності або для великого домашнього ремонту. Є протиріччя: якщо апарат легкий і маленький, від нього не втомлюється рука, можна досягти найбільш незручні місця. Але закрутити гвинт, особливо в твердий матеріал, іноді буває складно, а з тяжкими подібних проблем не виникає.

Акумуляторний шуруповерт

При частому використанні варто подбати про те, щоб інструмент зручно лежав в руці

Якісний шуруповерт краще купувати в магазині, щоб взяти в руку, оцінити вагу, розміри і наскільки зручно його тримати. Адже ергономіка дуже важлива, якщо доводиться працювати довго. На жаль, багато виробників не звертають на це належної уваги. Між рукояткою і робочою частиною корпусу часто є не закруглення або прямий кут, що зручно для долоні, а з’єднання під гострим кутом. Начебто дрібниця, але, працюючи таким інструментом, обов’язково натрете хворобливу мозоль в місці, де перетинаються великий і вказівний пальці.

Читайте:   Аренда строительного инструмента: убедительные аргументы в пользу такого решения

Це одна з найбільш часто зустрічаються недоробок багатьох виробників. Кнопки управління зазвичай розташовані зручно, перемикання швидкостей, як правило, зверху корпусу. Іноді можна зустріти незручне розташування кнопки реверсу. На одній з моделей Макіти вона маленька і настільки близько розташована до долоні, що перемикання займає деякий час, тоді як на інших інструментах це секундна справа.

Зважилися на покупку – бренд має значення

Оглядові статті не дають конкретного уявлення про моделі жіночих сумочок. Якщо прислухатися до відгуків користувачів, то стає ясно, що більшість воліє інструмент відомих фірм, серед яких Makita, Hitachi, Bosch. В магазині не завжди можливо отримати конкретну інформацію, продавці, як правило, розповідають про переваги, вважаючи за краще промовчати про недоліки. Це зрозуміло, ніхто не хоче втратити потенційного покупця.

Більшість виробів виробляється в Китаї, але вони не такі вже погані. Кожен покупець, оцінивши інструменти певної фірми, може скласти свою думку. Німецька Bosch випускає вироби середніх характеристик за ціною вище середньої, але працюють вони довго і надійно. Приблизно те ж саме робить і Metabo, але слід сказати, що вони постійно вдосконалюють свої вироби, додають електронну начинку. AEG з тієї ж Німеччини зустрічається в побуті рідко, але шуруповерт, за відгуками людей, які його використовують, надійний.

Американські інструменти популярністю не користуються. Мабуть, сервіс підкачав, не так просто скористатися гарантією чи відремонтувати в наших умовах.

Джерела живлення – від них залежить багато чого

В акумуляторних шуруповертах використовуються джерела живлення трьох видів: літієво-іонні, нікель-кадмієві та нікель-металгідридні. Кожен має свої переваги і недоліки. Основними критеріями при виборі служать:

  • частота використання інструменту;
  • необхідна потужність;
  • можливість ремонту батарей.

Акумулятор Li-Ion використовуються практично повсюдно у всіх немережевих інструментах. Вони витримують 3 тисячі циклів розрядка-зарядка, мають невелику вагу, відсутній ефект пам’яті. Але вони порівняно недовговічні, особливо при епізодичному використанні, продаються за високою ціною. Дуже не люблять повної розрядки і перезарядки, тому порада: Li-Ion годиться для інструментів, що знаходяться в постійній роботі. Бажано наявність індикатора розряду, який повідомить про наближення до стану, критичному для акумулятора. Саморозряду майже не відчувається: за рік зберігання втрата ємності не більше, ніж на 20%.

Розряджати слід до 15%, заряджати на 90% – буде служити більше трьох років, як і обіцяє виробник.

Акумуляторний шуруповерт

Найчастіше використовується акумулятор Li-Ion

Нікель-кадмієві акумулятори мають ресурс заряду-розряду в два рази менше Li-Ion. Здатні працювати при правильній експлуатації 5 років, не бояться морозів і, найважливіше для домашніх потреб – низькі ціни, що в кінцевому результаті суттєво впливає на вартість інструменту. Дуже довго заряджаються, не менше години, більший, порівняно з іншими, вага обтяжує апарат. Ємності характеристики середні: 2 А/год. При зберіганні дуже швидко саморозряджаються.

Читайте:   Що таке паяльна станція і що враховувати під час її вибору?

Пам’ять до заряду також не додає їм позитивних властивостей. Це означає, що якщо заряджати повністю розряджений акумулятор, то величина ємності зменшиться настільки, наскільки він не розрядився. Але ця ситуація виправлена – повна розрядка і такий же заряд подовжує термін служби. Зберігати слід повністю розрядженим, якщо розрядити не вдалося в роботі, підключаємо лампочку або включаємо штатне підсвічування, яке присутнє в більшості моделей. Навіть після тривалого зберігання вони легко відновлюються.

Нікель-металгідридні батареї мало поширені в шуруповертах, цикл зарядів-розрядів невеликий: менше тисячі. Стоять більше кадмієвих, але габарити менше. Зберігати слід зарядженим. Не переносить низьких температур, взимку працювати можна тільки в опалювальному приміщенні.

В характеристиках вказані ємність і напруга. Ампер-години ємності вказують на здатність працювати певний час – чим більше число, тим довше працює. На більшості недорогих моделей встановлені акумулятори 1,3 А/год. На такій батареї роботу середньої складності можна виконувати не менше трьох годин. Запасний акумулятор можна зарядити за годину і менше, так що не доведеться простоювати. Напруга батарей вказує на силу, яку можливо отримати від інструменту. Напруга в різних моделях від 10 до 24 Вольт.

Якщо планується нечасте використання інструменту, краще вибирати Ni-Cd або Ni-Mh – економія грошей і пристойний термін служби батарей. Для частого використання протягом багатьох годин вибір за Li-Ion акумулятори. Вони легкі, що зручно для постійної роботи, швидко заряджаються. Чому не варто брати їх для роботи час від часу? Справа в конструкції, вони розраховані на постійне користування. Їх термін служби менше, та й коштують значно дорожче.

Додаткові можливості – це важливо

Деякі моделі мають додаткові можливості, зокрема, функцію удару. Вона стане в нагоді, коли доведеться працювати з цеглою або бетоном. Відбувається не тільки обертання, але і поступальні удари в матеріал вздовж осі. Імпульсний режим знадобиться для вивертання кріплення з пошкодженою головкою. Шпиндель обертається не постійно, а з проміжком у часі, витягуючи дефектний шуруп ривками.

Наявність зворотного ходу або реверсу дозволить вивернути саморіз, що міцно “сидить”, витягнути застрягле в твердому матеріалі свердло. Реверс включається кнопкою, розташованої поруч з пусковим курком. Електроніка змінює полюса підключення двигуна, він починає обертатися у зворотному напрямку. Перемикач зворотного ходу в середньому положенні блокує прилад, щоб уникнути випадкового включення.

Правильно розташоване підсвічування допомагає працювати в місцях з поганим освітленням або при його повній відсутності. Найбільш вдале розташування – над блоком акумуляторів. Підсвічування над пусковим вмикачем часто неефективна, світить погано або не туди.

Важливу роль відіграють тримачі для біт, кращі з яких – магнітні. З ними заміна оснащення відбувається дуже швидко. У деяких моделях оснащення встановлюється прямо в шпиндель. Вони оснащені швидкознімним патроном, який від’єднується від шпинделя спеціальною муфтою. Дуже зручно, коли потрібно постійно міняти насадки: установка оснащення безпосередньо на шпиндель займає мінімум часу.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*