Головна / Підлога / Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити

Ідея використання бетону для формування підлоги стяжки приваблює своєю простотою і технологічністю, залив один раз «подушку», і немає проблем, покриття виходить міцним і довговічним. Мало кому приходить в голову, що стяжку в гаражі або виробничому приміщенні потрібно утеплювати і обов'язково виконувати знепилювання бетонної підлоги за всіма правилами будівельної науки.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Для офісу найкращим варіантом знепилювання буде використання спеціальних просочень

Чому бетон пилить

Вважається, з найбільш значущих чинників і причин появи пилу в розрахунок приймають лише дві – механічне стирання поверхні колесами важкого транспорту і мимовільне злущування верхніх шарів бетонної підлоги під тиском будівельних конструкцій. Тому в будь-якому промисловому будівництві складських і виробничих приміщень знепилюючих покриття для бетону закладається в умови ще на етапі проектування.

Насправді причин, за якими необхідно планувати і проводити знепилювання бетонної поверхні, набагато більше. Пил з'являється навіть на стінах і стельовому перекритті в приміщеннях, де ніколи не було техніки і серйозних бетонних конструкцій. Мало того, часто доводиться шукати спосіб знепилити бетонну підлогу в квартирі, де, здавалося б, її не повинно бути взагалі.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Пил з'являється на бетонній підлозі з наступних причин:

 • Порушення технології замісу бетону. Для гаража та складу за існуючими нормами бетонну підлогу заливається сумішшю марки не менше М300. Частина цементного пилу з водою після затвердіння видавлюється на поверхню підлоги, тому роботи по знепилюванню проводять при першій же можливості;
 • Використання некондиційного цементу або матеріалу низьких марок. В цьому випадку бетонну підлогу може піддаватися інтенсивному зносу навіть під впливом підошов взуття. Це найбільш поширений варіант для гаражів і прибудов до будинку, де підлогу часто заливається сумішшю своїми руками із залишків від торішньої будівництва на дачі;
 • Недостатня конструкційна міцність бетонної стяжки. Плита виходить недостатньо жорсткою і під впливом зовнішнього навантаження дає усадку, в результаті частина бетонного зерна слущивается і переходить в пил.

Вирішити проблему знепилювання можна декількома способами. Наприклад, вибрати якісний бетон і сформувати армований підлогу однієї заливкою, товщиною не менше 100 мм. Вийде дорого, але цілком надійно. Другий варіант знепилювання передбачає використання захисного покриття. Щоб не пиліл, залити бетонну підлогу полімером, фарбою або заповнити мінеральним наповнювачем.

Порада! Оптимальним рішенням буде використання всіх доступних засобів.

По-перше, бетонну підлогу повинен бути залитий в один прийом. По-друге, навіть при ідеальному перемішуванні розчину виключити видавлювання цементного молочка на поверхню не вдасться. Тому краще відразу нанести покриття і гарантовано позбутися від пилу на бетонній підлозі.

Навіщо потрібно робити знепилювання бетону

Проблема появи в повітрі щонайменшої, практично невидимою бетонної пилу в деяких випадках стає настільки серйозною, що доводиться регулярно зволожувати і змивати підлогу водою зі шланга. Особливо це актуально для фарбувальних і ремонтних робіт паливних систем автомобіля. В умовах ремонту важкої техніки, двигунів і підвіски машин іншого способу знепилити бетонну підлогу своїми руками не існує.

Читайте:   Основа під лінолеум: види, що вибрати, типи основ під підлогове покриття +відео

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Для звичайного гаража або невеликого приміщення достатньо нанести захисне покриття і підтримувати його в прийнятному стані. Незважаючи на відносно невелику кількість бетонної пилу в повітрі, без знепилювання обійтися не вийде:

 • Мікропил від затверділого цементу містить досить багато елементів і речовин, здатних викликати сильну алергічну реакцію, особливо для органів зору та дихання;
 • Бетонний пил осідає і накопичується всередині будь-яких механізмів, від ручних електродрилів і шуруповертов до будь-яких двигунів внутрішнього згоряння;
 • Економія на знепилювання часто призводить до передчасного зносу і виходу з ладу підшипників, електричних контактів і вимірювального інструмента.

До відома! Вивести і видалити пил за допомогою потужної вентиляції з фільтрами вийде набагато дорожче. Тим більше що звичайний гараж – це не цех зі складання електроніки, тому немає особливої потреби для таких дорогих технічних рішень.

Набагато простіше зробити, щоб бетонний стать не пиліл, Топпінг після заливки стяжки або нанесення захисної плівки, якщо відразу провести заходи щодо знепилювання не вдалося.

Як і чим обробити або покрити бетонну підлогу, щоб не пиліл

Існує три варіанти боротьби з пилом:

 • Якщо бетонну підлогу робиться в гаражі з вантажною або будівельної автотехнікою, то найкращим варіантом знепилювання буде топпинг або нанесення на поверхню стяжки відразу після заливки спеціальних наповнювачів з високою твердістю і стійкістю до стирання;
 • Додаткова механічна обробка бетонної підлоги від пилу. Застосовується обеспиліваніе переважно в місцях великого скупчення людей. Це найбільш трудомісткий і одночасно екологічно чистий варіант захисту покриття бетонної підлоги від пилу;
 • Фарбування, лакування або просочування бетонної підлоги зв'язують складами.

Полімерне покриття в якості обеспилівателя для бетону ефективно працює на підлогах з низькою стирається навантаженням. В умовах, де немає важкої техніки або прямого контакту металу з бетонною підлогою.

Зміцнення бетонної підлоги топінгом

На відміну від всіх інших способів знепилювання, в цьому випадку основний акцент робиться на ущільнення і посилення поверхневого бетонного шару. Робиться це за допомогою гранульованих матеріалів високої твердості і міцності. Їх просто упресовують в поверхню бетонної підлоги, тому більша частина навантаження припадає на гранули, а бетон практично не стирається.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Для великих приміщень використовують спеціальні машини, для гаража або невеликого складу можна орендувати ручну установку з обертовими лопатями. Для надійного знепилювання можна використовувати мелений кварц, природний граніт або металевий порошок.

Технологія знепилювання виглядає наступним чином:

 • Після заливки бетонної підлоги витримуємо час, необхідний для «чорнової» схоплювання, зазвичай на такому бетоні залишаються ризики від тріски і ледь помітний слід від взуття;
 • Поверхня рівномірно змочує водою з ранцевого розпилювача;
 • Укладаємо дошки, використовуємо їх, як поміст для ходьби. У міру розсипання грануляту прибираємо їх з підлоги;
 • За допомогою машини затираємо ще свіжий бетон до тих пір, поки гранули не опиняться повністю зануреними в бетонну масу.
Читайте:   Гідроізоляція підлоги в квартирі перед стяжкою - покрокова інструкція

Поки бетон не схопився остаточно, розпилюємо на підлогу цементне молочко і розгладжуємо його валиком або ручним скребком.

Ущільнення бетонної підлоги

Домогтися гарного результату можна і без використання спеціальних складів для знепилювання бетонної підлоги. Для зменшення кількості пилу необхідно змінити структуру бетонної поверхні, хоча б на глибину 3-7 мм. Зробити це можна за допомогою додаткової заливки підлоги модифікованим бетоном, до складу якого введені добавки, що видавлюють повітря і поліпшують связиваемость цементного зерна.

Для заливки використовують той же бетонний розчин, але додатково зволожений і перемішаний в бетономішалці з добавками, що поліпшують гідравлічну щільність суміші. Консистенція по в'язкості повинна відповідати рідкої сметани.

Шліфування та полірування

Для приміщень магазинів, офісів, складських будівель, там, де немає техніки, і основна стирається навантаження створюється підошвами взуття, високий рівень знепилювання можна отримати поліруванням підлоги.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Після знепилювання підлогу виглядає як натуральний камінь

Як і в попередньому випадку, на залиту стяжку наносять тонкий шар бетону, але вже замішаного на тонкомолотого кварцовому піску, не менше 20% від суміші і 15% поливинилацетатной емульсії. Останню можна замінити ПВА-М, розведеним з чистою водою в співвідношенні 1: 1.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Заміс виливається на ще не схопився стяжку і вирівнюється правилом. Поверхня бетонної підлоги виходить дуже твердою, але з невеликими напливами. Приблизно через 3-4 дні підлогу шліфують машинкою з абразивними каменями і відразу ж полірують водою з піском. Виходить гладка рівна поверхня, яка за рівнем знепилювання не поступається сучасним наливним і епоксидним покриттям.

До відома! Такий метод використовували для знепилення підлог у всіх великих продовольчих гастрономах радянської епохи. Крім відмінного рівня знепилювання, бетонну підлогу мав величезну стійкістю до стирання і міг прослужити 30-40 років без капремонту.

Застосування просочуючих складів

Усунути пил можна і за допомогою готових просочень, вони можуть наноситися як на свіжий бетонну підлогу, так і на стяжки, залиті 5-7 років тому. Зазвичай це акрилові і епоксидні ґрунти, глибоко проникають в товщу бетонної підлоги.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Термін служби таких просочень невеликий, але в перші 5-6 місяців експлуатації вони забезпечують досить високий рівень знепилювання стяжки. Зручно використовувати в невеликих приміщеннях, в яких немає великої стирається навантаження.

Спеціальні просочення для знепилювання бетону від Caparol або Tikkurila здатні забезпечити очистку приміщення від пилу на 5-6 років експлуатації.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Обезпилювання можна виконати наливну сумішшю

фарбування

Фарбувати бетон – це не найкраща ідея, навіть якщо використовувати якісні лакофарбові матеріали. Фахівці зазвичай рекомендують використовувати поліуретанові або поліефірні фарби, вони мають відмінну адгезію і високу стійкість до стирається навантаженні. Будь-які емалі і лаки на основі епоксидних смол старіють швидше, хоча за рівнем знепилювання, можливо, навіть перевершують поліефіри та поліуретани.

Читайте:   Матеріали для гідроізоляції дерев'яної підлоги у ванній кімнаті

Проблема організації знепилювання за допомогою фарби полягає в тому, що у бетону і полімерного покриття коефіцієнти термічного розширення сильно відрізняються. Тому верхній шар фарби буде поступово відшаровуватися від бетонної основи. Крім того, цементне зерно має властивість активно поглинати водяну пару навіть через шар фарби.

Якщо потрібно гарантований захист від пилу фарбою, то краще купити спеціалізовані силіконові або гумові склади для знепилювання бетонної підлоги. Бетон під гуму обов'язково обробляємо праймером тієї ж фірми-виробника, далі після знепилювання наносимо захисний шар.

Покриття рідким склом

Будь-які просочення на основі водного розчину силікату натрію відрізняються хорошою щільністю і гідроізоляцією. Рідке скло доречно використовувати для знепилювання бетонної підлоги в зовсім невеликих приміщеннях, буквально в кілька квадратних метрів.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Варто пам'ятати, що такий захист виявляється досить чутливою до сильних ударів і навіть до падіння ручного інструменту. Іноді навіть звичайний молоток, впав на бетонну підлогу, може стати причиною накола і подальшого руйнування покриття.

Як прибрати будівельний пил з бетонної підлоги

Залишки будівельного сміття можна змести щіткою або віником. Якщо бруду досить багато, то до збирання залучають ручної апарат – мийку високого тиску. Після такого прибирання рівень знепилювання приблизно, як в житловому приміщенні.

При нанесенні силіконових або епоксидних покриттів поверхню очищають до рівня стерильності. Ніякої пилу і, тим більше, слідів вологи бути не повинно. Тому процес підготовки виконують в три етапи:

 • Прибирання від пилу віником по змоченій підлозі;
 • Наступний етап – миття бетонної підлоги з використанням рідкого мила;
 • Сушка підлоги за допомогою ІК-нагрівачів.

Якщо потрібно ще більш високий рівень знепилювання, наприклад, перед фінішною фарбуванням кузова, то підлогу просто застеляють смугами поліетиленової плівки. У спеціалізованих майстерень підлогу іноді обробляють водним розчином ПВА, цього вистачає на кілька тижнів роботи.

Обезпилювання бетонної підлоги: що робити, якщо пилить, як очистити, прибрати пил, чим покрити, залити, склади

Рекомендації і часті помилки

Найбільш поширеною проблемою є неправильний вибір матеріалу. Просто так покрити бетонну стяжку, щоб не курило, не можна, звичайні фарби і грунтовки дають лише тимчасовий ефект або не допомагають зовсім. Наприклад, грунтовки глибокого проникнення типу «Бетон-контакт» не блокують виділення пилу, рівень знепилювання статі досить низький.

Кращим вибором будуть фарби промислового призначення, в тому числі гумові для підземної захисту бетонних і сталевих конструкцій. Вони дають довговічний і дуже міцний шар, який гарантує високий рівень знепилювання статі. Але є один недолік, такі фарби містять велику кількість толуолу або бензолу. Зрозуміло, що для знепилювання офісів і продовольчих складів такий спосіб не підійде, але може застосовуватися для автомайстерень або гаражів.

висновок

Ефективне знепилювання бетонної підлоги – це, перш за все, гарантія захисту органів дихання та слизових очей. Не варто нехтувати небезпекою пилу, тим більше, що сучасні цементи містять велику кількість небезпечних і летючих присадок.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*