Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Ортопедична основа для матраца: як її вибрати?

Ортопедична основа для матраца: як її вибрати?

Ортопедична основа для матраца

На якість сну впливають багато факторів і покупка ортопедичного матраца без відповідної основи проблему не вирішить. Вона зможе доповнити ортопедичні якості матрацу, рівномірно розподілить навантаження і суттєво збільшить його довголіття.

Зміст статті (Содержание)

Конструкція основи

Ортопедичною основою називають конструкцію з дерева або металу з решітками з букових або березових ламелей, закріплених опуклою стороною вгору. Під вагою людини, яка спить вони випрямляються, створюючи рівну поверхню.

Рами з металу роблять цільними: це збільшує їх міцність і довговічність, правда, в цьому випадку ускладнюється транспортування. Дерев’яні зазвичай збирають з модулів. Букові ламелі більш гнучкі, у березових пружні властивості гірше. Придбати каркас-ліжко можливо тут у інтернет-магазині матраців, диванів, ліжок та текстилю для спальні “ВЕНЕТО”.

ortopedichna-osnova-dlya-matraca1

Ортопедичний каркас-ліжко може розміщуватися на основі ліжка або оснащуватися ніжками. Односпальне ліжко оснащують 5 опорами, п’ята розташовується посередині поперечної перемички, щоб решітка менше прогиналася. У двоспальних – 4 ніжки по кутах каркаса і 2 під центральною перемичкою.

Каркаси-вкладиші не мають опор, їх розміщують на ліжку за допомогою спеціальних кріплень, які можуть бути врізними і накладними. У другому випадку краще вибирати каучук, а не пластмасу, так як посадка на них м’якше.

Сучасна ортопедична основа може доповнюватися механізмом, який дозволить змінювати положення ліжка в головах або в ногах, він приводиться в дію приводом: ручним або електричним. В окремих моделях можливе регулювання жорсткості ліжка на окремих ділянках, що буде незайвою функцією для повних людей або при болях у хребті.

Критерії вибору

Важливим параметром ортопедичного каркасу-ліжка є відстань між окремими ламелями і їх кількість. Великі проміжки погіршують експлуатаційні характеристики матраца,зменшується термін його служби. Для безпружинних матраців воно повинно бути не менше 3 см, з пружинами – 5 см і тільки для матраців на пружинах Боннель обмежень не існує, відстань може бути будь-якою.

Читайте:   Кутова шафа в спальні: конструктивні особливості та поради з вибору

каркас-ліжкоТакож потрібно звертати увагу на відповідність розмірів матраца і основи. Якщо матрац більше каркаса, його краї почнуть обвисати, що негативно позначиться на пружинному блоці, коли ж матрац менше, між ним і основою утворюється перепад, що добре помітно, варто тільки присісти.

Березові ламелі на відміну від букових, потрібно купувати для дітей або дорослих з невеликою вагою, букові більш надійні. Оптимальна висота від підлоги до каркаса 50 см, будь-яка інша буде незручною. У ліжку довжиною 1900 мм може бути 14, 18 або 20 ламелей, у двометрового – 15, 19 або 22. Необхідно також перевірити, скрипить каркас чи ні, і чи є у нього сертифікат, що підтверджує екологічну чистоту матеріалів, які використовуються при його виробництві.

Обов’язково придбайте одночасно з ортопедичним матрацом і якісний каркас-ліжко; він буде амортизувати при навантаженні, правильно розподілиться вага, пом’якшиться жорсткість матраца, і тоді ваш сон буде повноцінним, спокійним та комфортним.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*