Головна / Будівельні матеріали / Профнастил для покрівлі: які характеристики треба враховувати при його купівлі?

Профнастил для покрівлі: які характеристики треба враховувати при його купівлі?

Профнастил для покрівлі

Профнастил – матеріал універсальний. Різні його марки підходять для будівництва парканів, їм обробляють стіни і використовують як покрівельний матеріал. Зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики дозволяють застосовувати його для покриття дахів не тільки господарських будівель, але і житлових будинків. Завдяки широкому вибору відтінків такий дах вдало поєднується з архітектурним виглядом будинку і навколишнім ландшафтом.

Який профнастил потрібно вибирати для покрівлі, щоб він не втрачав своєї привабливості і став надійним захистом від будь-яких опадів і вітрових навантажень?

Найважливіші характеристики

Якщо розміри профільованого листа особливого значення не мають, то висота і ширина хвилі, а також вид полімерного покриття безпосередньо впливають на міцнісні характеристики листа і ступінь його стійкості до навантажень.

Хвилі – це ребра жорсткості профнастилу, саме вони надають йому необхідну міцність, здатність протистояти перепадам температур, сильним поривам вітру і негоди. Чим більше показники висоти хвилі і товщини листа, тим більше навантаження вона може витримати.

Характеристики профнастилу Н60

Характеристики профнастилу Н60

Маркування

Для покрівельних робіт слід вибирати профнастил з літерами «Н» – несучий тип профілю і «С» – стіновий. Цифри поруч з ними позначають висоту хвилі і корисну ширину аркуша (без урахування накладання).

Розшифровка маркування профнастилу

Найбільш затребувані марки С-21, НС-35, НС-44, який має додаткові ребра жорсткості. Також в ходу універсальний профнастил RN-20: у нього вдала робоча ширина (1,1 м) і є капілярні канавки для стоку води.

маркування профнастилу

Багатошаровий захист

Довговічність профнастилу буде залежати від виду і товщини шарів, які захищають сталевий лист від механічних і хімічних впливів. З двох сторін покритий цинком і антикорозійним складом, потім нижня сторона обробляється фарбою, а зовнішню грунтують і наносять полімерне покриття.

Читайте:   Облицовочный кирпич: традиционный вариант фасадной отделки

У продажу можуть зустрічатися листи і без додаткових шарів, може бути тільки полімерного покриття, але ці варіанти привабливі лише ціною, зовнішній вигляд їх набагато гірше і термін служби менше. Цинкове покриття буває трьох класів:

  • бізнес: на 1 м2 припадає 126-220 г цинку;
  • стандарт: 275 г цинку;
  • преміум: більше 275 грам.

Профнастил для покрівлі

Лакофарбові матеріали наносять на профільований лист, використовуючи метод порошкового напилення. Щоб зберегти стійкість і насиченість кольору без перефарбовувань, листи покривають одним з чотирьох видів полімеру.

  1. Поліестер – товщина покриття 25-35 мікрон, недорогий, з хорошими захисними властивостями матеріал для різних кліматичних зон.
  2. Пурал – створений на основі поліуретану, товщина 50 мікрон, створює надійний захист покрівлі, не страшні великі температурні перепади, на ньому не залишається подряпин, вм’ятин, відколів.
  3. Пластизол – основний компонент складу ПВХ, товщина 200 мікрон, одне з найбільш стійких покриттів, з відмінною міцністю великим механічним навантаженням і агресивного впливу природних явищ.
  4. ПВДФ – покриття нового покоління, у складі 80% ПВХ і 20% акрилу. При товщині всього 27 мікрон випереджає за всіма показниками інші склади. Витримає експлуатацію в самій агресивному середовищі, наприклад, на морському узбережжі або поруч з великими виробничими об’єктами.

Критерії якості

Детальну інформацію про склад, вагу, розміри, вихідну сировину і додаткові матеріали, які використовувалися при виготовленні профнастилу можна дізнатися з сертифіката якості.

Профнастил для покрівлі

Але навіть зовнішній огляд виробів може багато що сказати про якість пропонованого профнастилу. Він не повинен мати відколів і мікротріщин, напливів фарби або шелушащихся частинок. Лакофарбове покриття повинно бути рівним, рівномірно забарвленим, без явних кордонів у переході кольору. Краї і зрізи листів не повинні бути з щербинами. Після легкого згинання лист буде швидко повертатися в первісну форму.

Читайте:   Будинок з газобетону – сучасне житло з популярного будівельного матеріалу

Ці прості рекомендації допоможуть вибрати дійсно якісний профнастил, який на довгі роки забезпечить захист будинку від всіляких природних катаклізмів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*