Головна / Будівлі на ділянці / Основні переваги та недоліки будівництва дачного будинку з дерева

Основні переваги та недоліки будівництва дачного будинку з дерева

Основні переваги та недоліки будівництва дачного будинку з дерева

У вас є невелика ділянка землі за межами міста, де плануєте збудувати дачний будинок для відпочинку чи постійного проживання? Перше, із чим потрібно визначитися, це основний матеріал для будівництва: цегла, піноблоки, сендвіч-панелі або натуральне дерево. Кожен з цих матеріалів має свої відмінні риси, переваги та недоліки, але класичні дерев’яні дачні будиночки вважаються все ж таки кращими. І на це є вагомі причини.

Чому варто звернути увагу на будівництво дачного будинку із дерева?

Попри появу нових сучасних та дешевших будматеріалів, мода на дачні будиночки зберігається вже багато років, тому що дерево – це натуральний автентичний матеріал, що робить акцент на вишуканому смаку власника нерухомості. Якщо й уявляти гарний солідний дачний будинок з бруса, то лише дерев’яний зі зрубу сосни чи альтернативних порід.

На тлі будівель із піноблоку та цегли, дачні будиночки з дерева відрізняються екологічністю, презентабельним зовнішнім виглядом, зручністю, універсальністю та доступною ціною. Але є у таких будівель і слабкі сторони, які викликають скепсис щодо доцільності будівництва будинку з бруса на дачі. Розглянемо докладніше сильні та слабкі сторони даних дачних будинків.

Переваги будівництва будинків відпочинку з дерева

Серед сильних сторін такого рішення можна виділити:

 1. Дерев’яний дачний будиночок купити на дачу купити на сайті компанії ДеревоДім можна в трьох варіантах комплектації: базова – зводиться лише каркас будиночка, стандартна – виконана зовнішня обробка, преміум – готовий дачний будиночок під ключ.
 2. Дерево має низьку теплопровідність, тому добре зберігає тепло в кімнатах і економить на опаленні. При цьому воно «дихає», забезпечуючи здоровий мікроклімат, що цілюще впливає на людей.
 3. Дерев’яні будиночки для дачі з екологічно чистої гірської сосни, яка росте в Карпатах, оцінять любителі всього натурального.
 4. Будинки з оциліндрованого бруса швидко зводяться і простіше обробляються, ніж будівлі з каменю та цегли. Якщо потрібно кріпити гіпсокартонні листи або робити сайдинг, то нема потреби в решетуванні та спорудженні складних несучих каркасів. Часто стіни дерев’яних будинків не обшиваються, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря.
 5. Тривалий термін експлуатації (будинок для дачі може служити до 80 років за умови застосування якісного матеріалу, грамотно складеного проєкту, правильно зробленої покрівлі та гідроізоляції фундаменту). Дуже важливо, щоб брус, крокви, дошки були просякнуті захисним складом проти гризунів і комах.
 6. Незначна маса дерев’яної коробки дозволяє заощадити на фундаменті (а це чимала частка витрат на будівництво).
Читайте:   Дитячий майданчик на дачі своїми руками - інструкція по будівництву

Недоліки будівництва дач з дерева

 1. Досить серйозним недоліком дерев’яних будівель є високий рівень пожежної небезпеки, хоча для захисту конструктивних елементів існують спеціальні вогнезахисні засоби.
 2. Якщо використовувати деревину без правильного просушування, у матеріалі дуже швидко з’явиться грибок та пліснява через підвищену вологість. Щоб уникнути гниття, деревину просочують інсектицидними складами.
 3. Тривалий період усадки будиночка – процес може затягнутися на 8-10 місяців, залежно від типу ґрунту. Тільки після повної усадки ставляться двері та вікна, а також виконуються оздоблювальні роботи.

Висновок

Переваг будівництва дачного будиночка з бруса більше, ніж недоліків, які до того ж швидко та недорого усуваються.

На сайті компанії «ДеревоДім» (https://derevodim.com.ua/building/vacation-house) ви можете прямо зараз залишити заявку на будівництво, вказавши площу, поверховість та комплектацію будівлі:

 • Базова – зводиться лише каркас будівлі.
 • Стандартна – зводиться каркас та виконується зовнішня обробка.
 • Преміум – готова дача, із зовнішньою та внутрішньою обробкою, прокладанням інженерних мереж та комунікацій.

Замовляючи будь-яку з перелічених комплектацій, спеціалісти компанії безкоштовно розроблять проєкт.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*