Головна / Двері / Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

З появою і широким розповсюдженням роликових підвісів, що використовуються в дверних системах купе, мрія про те, щоб встановити розсувні двері у ванну кімнату, стала набувати все більш реальних і зримих контурів. За наявності терпіння і вільного часу зробити у ванній розсувні двері не складе особливих труднощів, потрібно лише правильно підібрати модель, що найкраще вписується в інтер’єр власної квартири.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Плюси та мінуси розсувних дверей у ванну

Більшість новоявлених власників квартир у новобудовах, стикаючись із пропозиціями встановити у ванній кімнаті двері-купе, задаються питанням – навіщо комусь знадобилося міняти звичні розстібні моделі дверей на розсувні, тим більше для ванної кімнати.

На перший погляд, переваг у встановленні розсувної дверної системи у ванній кімнаті не так вже й багато:

  • Відсутність розкривного дверного полотна, що відкривається назовні, що створює мертву зону в найближчому просторі;
  • Можливість зменшити навантаження на стіну та дверну лутку ванної кімнати. Найчастіше удари розстібних дверей об раму призводять до відшаровування плитки. У розсувних системах таких проблем немає;
  • Наявність точного регулювання глибини відкриття – закриття дверей у ванну кімнату.

Важливо! Згідно з опитуваннями, більшість клієнтів, які встановили розсувні двері у ванній кімнаті, як основні причини називають перший і останній пункти списку.

Це і зрозуміло, яким би великим не був коридор перед ванною кімнатою, все одно, двері, що відчиняються, дико дратує. Третій пункт добре зрозумілий для старих будинків із забитим вентиляційним каналом. У цьому випадку розсувні двері дозволяють відкрити проріз рівно настільки, скільки необхідно для того, щоб швидко сохла білизна, виводилося у вентиляцію гаряче вологе повітря.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Чим може засмутити розсувні двері у ванній

Конструкція від’їжджає у бік дверного полотна набагато складніше, ніж у розстібних моделей. Щоб забезпечити надійне та плавне переміщення розсувних дверей, використовується ціла система роликів, притискних шлегелей, обмежувачів, доводчиків, направляючих профілів та підвісів.

У старих дверцятах для ванної може зламатися клямка, ручка або доводчик, але це відбувається один раз на сто років. У розсувних дверях, особливо зібраних не з готового фірмового комплекту, а методом підбору фурнітури, купленої на ринку, проблеми виникають на два порядки частіше.

Читайте:   Межкомнатные двери: дизайн, материалы изготовления и роль в интерьере

Крім не найвищої надійності, розсувні двері можуть піддаватися впливу вологого повітря та пари, що призводить до налипання на деталях пилу, бруду, всього того, що з надлишком осідає на стінах ванної кімнати.

Останній пункт списку претензій відноситься до встановлення та збирання розсувних дверей. Для монтажу певних моделей знадобиться вільний простір на відкат стулки.

Види розсувних дверей у ванну кімнату

Для облаштування вхідного блоку використовують дверні конструкції тих самих систем, що й міжкімнатних дверей. Єдиною відмінністю від звичайного дверного полотна є використання додаткових ущільнень з гуми пористої або щіткового типу. Єдиною особливістю є те, що для ванни використовуються розсувні скляні двері як найбільш довговічні та витончені.

Двері-купе

Конструкція дверного блоку є полотном, підвішеним на стельовій балці і одночасно спирається на напрямні планки в нижній частині отвору.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Вага дверей-купе відносно невелика, рідко перевищує 5-6 кг, а верхнє кріплення забезпечує мінімальне зусилля, необхідне відкриття дверного проходу. Після того, як розсувні двері відчинені, полотно залишається всередині приміщення ванної кімнати, тому його легко чистити і обслуговувати при необхідності. Так як скло не набухає від вологи і не змінює своїх габаритів навіть за високої температури повітря у ванній кімнаті, геометрія та розміри полотна залишаються постійними протягом багатьох років експлуатації розсувної системи.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Стандартні розсувні двері-купе відкриваються в один бік, але якщо дозволяють габарити приміщення ванної, то цілком можливо побудова системи з відкриттям дверного полотна як вліво, так і вправо від отвору.

Складні двері

Даний тип дверного блоку менш поширений у використанні для ванних кімнат через складнішу конструкцію. Складні розсувні двері є кілька секцій, від 2 до 4 штук, з’єднаних між собою шарнірами. Полотно нагадує собою ширму або гармошку, що легко складається в кілька разів, подібно до хутра музичного інструменту.

Верхня та нижня кромки розсувних дверей закріплені на напрямних профілях, встановлених на поріжці та в стельовій зоні дверного отвору. Стулки, що складаються, легко відкривати і закривати, опір розсувного механізму невеликий, а напрямні штоки на верхній і нижній кромці міцно утримують полотно в габаритах дверного отвору.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Касетні двері

За своїм пристроєм даний тип дверного блоку багато в чому схожий на купе, але, на відміну від скляної, пластикової або алюмінієвої стулки зсувної, в касетній конструкції використовується повноцінне дверне полотно, тільки полегшеного типу. Касетні розсувні системи ще називають телескопічними через те, що при відкритті стулка повністю заходить у спеціальну касету, розміщену всередині ванної стіни.

Читайте:   Виды откатных ворот и принцип их работы

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Для того щоб дверна стулка розсувної системи переміщалася без підклинювання, використовується спеціальна система шлегелей, що притискають та утримують полотно у вертикальному положенні.

У нижній частині дверей знаходиться система роликових опор, а всередині касети встановлюється обмежувач довжини виходу стулки зі стіни ванної.

До відома! Добре відомо, наскільки складним буває закрити залізничні двері в купе на останніх сантиметрах руху полотна. Необхідне зусилля зростає у кілька разів. Тому в касетних моделях обов’язково вмонтовується доводчик дверей.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Якщо механізм правильно налаштований, то вхід до ванної кімнати закривається практично безшумно, що називається — «двома пальцями».

Якщо вибирати для себе оптимальний варіант за якістю та вартістю, то найкраще підійдуть розсувні двері у ванну Кассетон, чеського виробництва. З дорожчих моделей популярністю користуються марки Eclisse, Scrigno, Krona Koblenz, Pettiti Giuseppe.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Матеріали дверного полотна

Розсувні двері відрізняються не тільки за конструкцією, але і за типами матеріалів, що використовуються. Вибір залежить від розмірів та конструкції системи напрямних. Старі моделі виготовлялися переважно із шпонованого меблевого щита, потім з’явилися металеві та скляні дверні зварювання. Сьогодні більшість власників квартир вважають за краще ставити у ванну кімнату розсувні скляні двері.

Дерев’яні

На перший погляд може здатися, що деревина – не найкращий матеріал для ванної. Але ця думка справедлива тільки для розсувних систем зі стулками, виготовленими з цілісного масиву. Таке полотно виявляється досить важким, щоб його можна було легко відкрити однією рукою.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Сучасні дерев’яні двері виконують порожніми, всередині знаходиться наповнювач, що добре блокує шуми і звуки, але при цьому не вбирає конденсат і водяні пари.

Дерев’яна стулка розсувної системи зазвичай збирається з окремих панелей, між якими вклеєні вставки з полікарбонату або скла.

Щоб уникнути набухання деталей конструкції, весь механізм профілів, що підтримують, виносять за межі приміщення ванної і встановлюють на зовнішній стороні стіни.

Більшість сучасних розсувних стулок з дерева виконують у вигляді дерев’яної рами зі скляними вставками, що дозволяє використовувати конструкцію дверей для ванної кімнати практично в будь-якому інтер’єрі квартири.

Пластикові

Використання розсувних систем з дерев’яною стулкою обмежено розміром отвору у ванну кімнату. Такий тип добре працює на вході в приміщення, за умови, що ширина полотна не перевищує 60 см.

Для більш габаритних ванних кімнат, у яких дверний отвір може досягати 70-80 см, використовуються полегшені моделі із пластику. Поліефірний каркас, обшитий облицюванням із ПВХ, забезпечує легке та комфортне закриття, і головне – матеріал розсувної конструкції не втрачає своїх якостей навіть після десятка років експлуатації.

Читайте:   Як вибрати двері для лазні

Ламіновані двері із МДФ

У пластикових розсувних систем, які становлять приблизно 30-40% всього модельного ряду з плоским переміщенням дверного полотна, є істотний недолік. Полістирол, ПВХ та поліуретанові пластики чудово проводять звук, навіть якщо полотно виконане в порожнистому виконанні.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Якщо необхідно використовувати двері з високими характеристиками тепло та звукоізоляції, то найкраще використовувати стулки із МДВ, обов’язково з ламінованою поверхнею. Якщо товщина захисної плівки становить 0,1-0,2 мм, розсувні двері без особливих проблем можуть встановлюватися у ванній кімнаті.

Скляні розсувні двері для ванної

Дверне полотно із скла забезпечує максимальну довговічність конструкції, але скляні стулки можна використовувати не для всіх типів розсувних дверей. Для ванних кімнат скло застосовують виключно для дверей-купе та найпростіших касетних конструкцій.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Встановлення розсувних дверей у ванній

Монтажні роботи починаються з видалення старих дверей та підготовки простору для встановлення касети. Якщо стіна у ванній виготовлена з цегли, потрібно розібрати і демонтувати частину кладки під установку касети. Загальний розмір підготовленого дверного отвору виходить удвічі більшим, ніж ширина рухомої стулки для входу у ванну.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Наступним етапом необхідно розмітити положення верхнього профілю, що несе. Для цього рейкову заготовку укладають на верхню кромку отвору та за допомогою будівельного рівня та олівця наносять горизонтальну лінію майбутнього кріплення.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Далі кромка підшивається дерев’яним брусом, поверх якого кріпиться напрямний профіль, стики коробки запінюються ППУ.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Після збирання коробки необхідно змонтувати приймальну касету, її збирають із оцинкованого профілю, схожого на каркасний матеріал для кріплення гіпсокартону.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Важливо! Касету та стіну ванної кімнати можна зашивати листами облицювання тільки після завершення всіх складальних та налагоджувальних робіт.

Далі необхідно встановити роликовий підвіс. Пару із двох кареток вставляють у раніше зібраний верхній профіль, а на торець дверного полотна кріплять гвинти – кронштейни.

Розсувні двері у ванну: види, встановлення, відгуки, фото

Для регулювання розсувних дверей ванної кімнати гвинти послідовно вивертають і за рівнем підганяють так, щоб нижня кромка полотна була горизонтальною.

Висновок

Зібрати розсувні двері у ванну нескладно, але сам процес вимагає акуратності у виконанні монтажних робіт. Сучасний виробник економить на матеріалах деталей профілю, тому всі точки кріплення та регулювання підвісів вимагають особливої уваги. Після того як дверна конструкція для ванної буде зібрана і фанерована гіпсокартоном, змінити будь-що без втрат буде практично неможливо.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*