Головна / Рослини на ділянці / Основні правила вирощування троянд в теплиці

Основні правила вирощування троянд в теплиці

Багато хто думає, що виростити троянду зимою практично неможливо. Насправді для цього необхідна лише добра теплиця, і тоді королева квітів буде радувати вас протягом більшої частини року. Вирощування троянд в теплиці – тема нашої сьогоднішньої статті.

Особливості способу

Основні правила вирощування троянд в теплиці

Вирощування улюблених квітів в тепличних умовах – справа не з простих. Важливо дотримуватися певних правил. Наприклад, необхідно, щоб парник був досить просторим, а також забезпечував необхідну вентиляцію. Для тих, хто планує вирощувати відразу велику кількість квітів, важливо подбати про повну автоматизацію теплиці, виконати всі необхідні роботи вручну буде дуже непросто.

Відео «Вирощування троянд в теплиці»

З цього відео ви дізнаєтеся, як побудувати бізнес на вирощуванні троянд в теплиці.

Вибір сортів та підготовка саджанців

Для вирощування в тепличних умовах важливо вибрати ті сорти троянд, які будуть добре себе відчувати в парнику – при неправильному виборі висока небезпека, що бутони будуть формуватися неправильно. Непогано зарекомендували себе такі різновиди, як чайно-гібридні, флорибунда і всі мініатюрні сорти. Крім того, важливо враховувати стійкість обраного сорту до тих захворювань, які часто вражають рослини у теплицях, наприклад до борошнистої роси. Зимостійкі сорти троянд для вирощування в теплиці не підійдуть.

Успіх справи буде залежати від правильної підготовки саджанців. Отримати саджанці можна трьома способами:

  • замовити поштою;
  • купити в спеціалізованому магазині або розсаднику;
  • прищепивши власну культуру на шипшину.

Важливо, щоб кущики, призначені для посадки, були свіжими і здоровими. Незайвим буде обприскати саджанці слабким розчином мідного купоросу, щоб захистити їх від різних захворювань. Якщо ви придбали саджанці в розсаднику, можете негайно висаджувати їх на постійне місце, інакше приживлюваність троянд може постраждати.

Читайте:   Осіння підгодівля троянд та підготовка до зими - покрокова інструкція з відео

Мікроклімат в приміщенні

Щоб троянди виросли пишними і красивими, важливо забезпечити їм належний рівень освітлення. Пам’ятайте: світла потребує саме листя, а не грунт, тому землю можна вкрити шаром мульчі з перепрілого гною. З приходом осені рослини потребують щоденного досвічування не менше 5 годин.

Не менш важливо підтримувати оптимальну вологість – приблизно на рівні 70%. Якщо цей показник буде відхилятися в ту або іншу сторону, підвищується небезпека ураження троянд хворобами.

Укорінювати саджанці слід, підтримуючи температуру повітря на рівні +10 °C. Коли рослини приживуться, температурний діапазон повинен знаходитися в межах +22 °C, вдень +20 °C вночі.

Намагайтеся щодня провітрювати теплицю: важливо, щоб температура повітря в ній не піднімалася вище +27 °C. Тривалість провітрювань у весняно-літній період повинна бути вища.

Правила посадки

Основні правила вирощування троянд в теплиці

Перед тим, як висаджувати троянди, обов’язково збагатіть грунт у теплиці. Роблять це за допомогою торфу, коров’яку і суперфосфату.

Якщо ви придбали саджанець з відкритою кореневою системою, обов’язково обробіть його мідним купоросом. Потім обрізаємо всі слабкі, недорозвинені пагони, залишаючи не більше 2 стебел, на кожному з яких повинен бути близько чотирьох бруньок. Всі зрізи потрібно обробити будь-яким антибактеріальним засобом, злегка підсушити. Можна обробити коріння будь-яким стимулятором росту, щоб поліпшити приживлюваність кущів.

Висаджувати кущі слід тільки тоді, коли грунт у теплиці досить прогріється (не менше +12 °C). Щільність посадки витримують на рівні 15 рослин на кожен квадратний метр (схема посадки – 0,3×0,3 м). Не слід надмірно заглиблювати саджанці – точка зростання повинна залишатися над рівнем землі. Землю навколо посаджених кущів притискають і рясно поливають.

Подальший догляд

Основні правила вирощування троянд в теплиці

Подальший догляд за посадженими трояндами полягає в дотриманні оптимальних для конкретного сорту умов вирощування, підтримки необхідного рівня вологості і температури.

Читайте:   Як правильно вибрати саджанець троянди? Схема посадки

Полив і обприскування

Поливати троянди слід рясно, як тільки земля просохне на глибину приблизно 3 см. Якщо земля не замульчована, її можна злегка розпушити після кожного поливу. Одночасно видаляють бур’янисті рослини і оглядають кущі на предмет появи шкідників або ознак захворювань. Всі троянди добре ставляться до регулярного оприскування. Для цього застосовують воду кімнатної температури.

Підживлення

Для підгодівлі використовують комплексну мінеральну суміш не рідше 1 рази на місяць. Якщо придбати її немає можливості, можна використовувати добриво власного приготування: беруть настій коров’яку, розведений водою в пропорції 1:10, і чергують його з мінеральними добривами (суперфосфат, калійна селітра та аміачна).

Формування

Як правило, вирощуючи троянди, ми прагнемо отримати квітку на довгому стеблі. Для цього слід прищипувати всі бічні пагони і бутони, залишаючи тільки один пагін з бруньками, який і сформує нові паростки.

Досвідчені садівники радять дотримуватися простого правила: на кожен квадратний метр грунту повинно припадати близько 30 скелетних пагонів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*