Головна / Дизайн кімнат / Озеленення офісу

Озеленення офісу

Кімнатні рослини давно стали майже невід’ємною частиною офісних інтер’єрів. Навіщо потрібно озеленення офісу і як виконати його не тільки красиво, але і з користю?

Як зробити озеленення офісу

Навіщо в офісі рослини

Живі рослини в офісі служать непросто прикрасою. Вони створюють здоровий мікроклімат, в якому приємно працювати.

 • Рослини зволожують повітря, а в офісах, особливо взимку при включеному центральному опаленні, він часто пересушений. Сухе повітря — причина багатьох респіраторних захворювань і проблем зі шкірою.
 • Зелене листя поглинає вуглекислий газ і шкідливі речовини, які виділяються меблями та синтетичними матеріалами, виробляють кисень, зменшують кількість пилу.
 • Листя зменшує рівень шуму. Зелений острівець може поглинати шум не гірше стіни.
 • Зелений колір дозволяє очам відпочивати, стимулює розумову і творчу активність, сприяє концентрації, покращує настрій, знижує стрес.
 • Квіти в якості прикрас не відволікають, на відміну від деяких штучних предметів декору.

Як зробити озеленення офісу

Як вибрати відповідні рослини

При всьому величезному розмаїтті кімнатних рослин підібрати квіти для офісу не так просто. Вони мають відповідати двом вимогам:

 • бути простими у догляді,
 • бути красивими більшу частину року.

Тому для офісу не підійдуть квіти з великим періодом спокою і надто вибагливі до поливу, освітлення і температури. Також не підійдуть види з дуже ароматними квітами. Їх запах може сподобатися не всім і навіть викликати алергію, такі квіти будуть привертати бджіл і інших комах. Не підійдуть великі рослини або ліани, які легко зачепити.

Озеленення офісу не повинно заважати роботі. Краще всього віддати перевагу декоративно-листяних рослин, а також невибагливим і непахучим культурам.

Для рослин величезне значення має рівень освітленості, це навіть важливіше, ніж полив. Виходячи з того, наскільки сонячний ваш офіс, і слід вибирати жителів зеленого куточка. Краще всього для озеленення офісу зарекомендували себе такі рослини.

Читайте:   Создание домашнего офиса

Хлорофітум. Це невибаглива рослина, схожа на осоку — чемпіон по здатності очищати повітря від шкідливих домішок, вуглекислого газу, тютюнового диму. Стійкий до низької вологості.

Як зробити озеленення офісу

Драцена — деревце з красивими зеленими або червоними листками. Ефективно нейтралізує шкідливі речовини, що виділяються офісною технікою.

Як зробити озеленення офісу

Плющ — в’юнка рослина з декоративним листям, його можна пустити по стіні або на спеціальній підставці. Також добре очищає повітря, особливо ефективно поглинає бензол і трихлоретилен.

Як зробити озеленення офісу

Фікус. Різні види фікусів різного розміру можна часто зустріти в офісах. Це рослина, хоча і вважається «бабусиною», красиво і корисно. Воно добре очищає повітря від шкідливих речовин і притягує пил.

Як зробити озеленення офісу

Герань — рослина з приємно ароматним листям знижує стрес і нормалізує тиск. Крім звичайної герані з білими, рожевими, червоними або пурпуровими квітами, також є герань запашна.

Як зробити озеленення офісу

Спатіфіллум цвіте гарними білими квітами, добре зволожує повітря, поглинає сполуки азоту, формальдегід та інші шкідливі домішки. Потребує регулярного помірного поливу.

Як зробити озеленення офісу

Бамбук може рости без ґрунту. Він продається в контейнерах з водою, яку потрібно просто регулярно доливати. Добре підійде для озеленення офісів, оформлених у японському стилі або мінімалізмі.

Як зробити озеленення офісу

Заміокулькас — красива рослина, що не боїться холоду. Можна сміливо тримати його на підвіконні навіть взимку.

Як зробити озеленення офісу

Фіалка (сенполія) може зростати в дуже маленькому горщику і при цьому цвісти. Боїться перезволоження. Завдяки невеликому розміру рослини можна зібрати на одному підвіконні цілу колекцію. Різноманітність фіалок дуже велика: тут є сорти різних кольорів, махрові, смугасті.

Як зробити озеленення офісу

Сансивиерия («тещин язик», «щучий хвіст») – невимоглива до поливу і температури рослини з жорсткими декоративними листям. Колір листя може варіюватися про біло-жовто-зеленого до темно-зеленого у різних сортів. Розмір листя також може бути різним. Сансивиерия не вимагає частих пересадок.

Читайте:   Очікування з комфортом: вибираємо диван для офісу

Як зробити озеленення офісу

Монстера — тіньолюбна і вологолюбна ліана з цікавими великими листям з отворами. Може передбачати погоду: при підвищенні вологості на краях листя з’являються крапельки води. Добре відчуває себе при штучному освітленні і ефективно очищає повітря.

Як зробити озеленення офісу

Диффенбахія — ще одна рослина з великими декоративними листям. Любить хороше освітлення, але не спеку, а також хороший полив.

Як зробити озеленення офісу

Розташування рослин

Важливо також правильно розставити квіти. Вони не повинні стояти там, де їх легко пошкодити, наприклад, у вузьких проходах, на протягах, близько до батарей, обігрівачів і кондиціонерів.

Найбільш простий і звичний спосіб — розставити квіти на підвіконнях або розвісити горщики на стінах. У невеликих приміщеннях краще всього вертикальне озеленення. Це означає, що рослини розташовують у спеціальних настінних конструкціях, в яких вони не заважають один одному і не займають робочі поверхні. Таким чином можна озеленити цілу стіну або створити невелику фітокартину.

Конструкції для вертикального вирощування можуть передбачати використання грунту або гідропоніку. У них автоматизований полив і підживлення, також можливе підключення до водопроводу і каналізації.

Як зробити озеленення офісу

Вибираючи і розташовуючи квіти для озеленення офісу, важливо враховувати розміри і призначення приміщення.

 • Великі високі рослини з великими листками краще ставити у великих кабінетах, не перевантажених меблями, переговорних, холах.
 • Невеликі квіти з дрібними листками краще впишуться у приміщення, де меблів багато, наприклад, в робочий кабінет.
 • Велика кількість квітів налаштовує на грайливий лад.
 • В приміщеннях з низькими стелями добре будуть виглядати ярусні рослини.
 • Краще не поміщати в одній кімнаті більше двох яскравих квітучих видів. Нехай переважають рослини з декоративним листям.
 • Великі культури рекомендується використовувати для зонування простору, небажано ставити їх у кутах.
 • Для офісів краще всього підходять рослини, витягнуті по вертикалі, в контейнерах строгих форм.
Читайте:   Як дизайн-студія допоможе зробити ідеальний дизайн інтер’єру будинку?

Як зробити озеленення офісу

Вертикальне озеленення

Вертикальне озеленення особливо доречно в офісі. Такий спосіб озеленення виглядає сучасно, рослини не вимагають особливого догляду, особливо зручно, якщо квіти висаджені у знімні горщики.

Як зробити озеленення офісу

Мінус такої конструкції — без участі фахівця її не створити, що, звичайно, коштує грошей. Однак потім зелена стіна буде довго радувати око і очищати повітря, вона виглядає набагато оригінальніше, ніж традиційні горщики, розставлені на підвіконні або на підлозі. На відео показані приклади вертикального озеленення.

До систем зі знімними горщиками відноситься конструкція «Green Sky». Вона оснащена автоматичною системою поливу за допомогою трубок.

Інші системи — це «HydroFalls», де зрошення відбувається зі спеціального піддону, і фітостіни «Green Wall». Освітлення влаштовується разом з самою зеленою стіною, тому не потрібно піклуватися про природне світло для рослинності. Також існують зелені шпалери і фітокартини.

Як зробити озеленення офісу

Озеленення — важливий елемент дизайну офісу. Воно має не тільки декоративне, але і гігієнічне значення. Зелені рослини в офісі покращують настрій, зменшують стрес і сприяють продуктивній роботі.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*