Головна / Сад та Город / Підживлення часнику навесні як гарантія високої врожайності

Підживлення часнику навесні як гарантія високої врожайності

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Чи знаєте ви, що досвідченим городникам вдається вирощувати часникові головки вагою до 1,9 кг. Як виростити такого гіганта на своєму присадибному господарстві? Головний секрет — грамотно проведена весняна підгодівля часнику.

Готуємо грунт для часнику

Цілком виправдане прагнення отримати зі свого городу великий урожай легко реалізувати, якщо продумано підійти до всіх аспектів вирощування рослин. Чимале значення має внесення в грунт добрив – вони живлять сходи і наповнюють корисним смачні й поживні плоди, коріння, зелень.

Добре відомо, що часник погано росте на грунтах з високою кислотністю. Щоб перевірити, чи дійсно грунт на ділянці має перевагу в бік кислотності, можна використовувати лакмусовий папір, спеціалізовані прилади для перевірки стану грунту або звернутися до професіоналів в агрохімічну лабораторію. Але досвідчені садівники рекомендують заощадити та використовувати підручні засоби для встановлення кислотності: невеликий пучок листя смородини або вишні заливаємо окропом, а коли вода охолоне, додаємо трішки землі. Якщо розчин змінить колір на червоний, значить явно присутня надлишкова кислотність. Синій колір говорить про невисоку кислотність, а зелений – про нейтральність грунту.

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Усунути кислотність вдається шляхом вапнування землі, тобто додаванням речовин з підвищеним вмістом кальцію і різних кальціємагнієвих сполук. Добре відгукуються про дію дрібно меленого вапняку. Він вноситься в грунт з розрахунком 200-500 грам на метр квадратний. Краще провести його змішування з гноєм, якого потрібно 4-5 кг на кв. м., і цю масу добре розподілити по грунті, розмішавши з землею на глибині близько 20 см. Така процедура проводиться раз у 10 років і допомагає вирощувати хороший часник з великими голівками.

Читайте:   Рання капуста – сорти та особливості вирощування

Коли і чим підживити часник після зими

В залежності від часу посадки часнику, його поділяють на озимий та ярий. Озимий поміщається в грунт восени, ярий – навесні. Підживлення часнику навесні корисна для обох типів: озимі сходи отримають потрібну їм силу для швидкого формування врожаю, ярі зубчики відразу проклюнуться в живильному середовищі, створять зелену масу і пустять сили у створення молодих часникових головок.

Підживлення часнику після зими проводиться з різним графіком для ярих та озимих грядок. Висаджені восени рослини будуть вдячні «калорійній їжі» відразу ж при настанні тепла – озимий часник перший раз отримує добрива приблизно через тиждень після сходу снігу. Через два тижні рослинам варто дати другу порцію харчування. Третє і останнє підживлення часнику проводиться при активному формуванні зубчиків. Це відбувається приблизно на початку в середині червня, але краще дивитися на реальний стан рослин і вносити добрива тоді, коли часникове листя стане досить великим.

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Яровий часник удобрюють трохи інакше. Ще за місяць до висадки в грунт додають поживні речовини. Потім рослини часнику підгодовуються при появі 2-3 листочків і через два тижні після цього. Також як і з озимими, ярові посіви «годують» у кінці червня при старті активного формування головок.

При підгодівлі надзвичайно важливо дотримувати графік, в іншому випадку живильні речовини направлять свою силу не в те русло – на формування зелені і стрілкування, а не на збільшення зубчиків.

Існують різні точки зору на те, які добрива слід використовувати для городу. Частина городників застосовують для великих головок спеціалізовані хімічні препарати. Але багато людей віддають перевагу виключно природнім добривам, які м’яко впливають на рослини, живлячи їх природним способом. Обидва підходи мають право на існування. Ось тільки тим, хто використовує хімікати, слід бути дуже обережними у дозуванні. Адже гноєм завдати шкоди рослинам і своєму здоров’ю складно, а от помилки в кількості промислових добрив чреваті негативними наслідками, аж до загибелі врожаю або потрапляння в організм отруйних токсинів.

Читайте:   Сівозміни овочевих культур на дачній ділянці – таблиця та поради

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Добрива для цибулі та часнику дуже схожі, так як обидві рослини належать до одного виду. Сучасна хімічна промисловість пропонує чимало готових комплексних мінеральних підживлень. Варто уважно читати інструкції застосування та суворо їх дотримуватися, щоб отримати хороший і безпечний результат. Добриво з процентними пропорціями азоту, фосфору і калію рівними приблизно 8/15/35 можна рекомендувати вносити після поливу або дощу. У сухому вигляді суміш розсипається поряд з рослинами в обсязі 10 грам на квадратний метр, після чого покривається грунтом. Хімію можна розчинити у воді (столова ложка на відро води) і заливати часник об’ємом 3 літри на кв. м.

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Також підживлення часнику хімічними препаратами може проходитися по схемі: сечовина в якості першої підгодівлі (столова ложка на цебро, і цей розчин – 5 кв. м.), нітрофоска як друга порція «живлення» (дві столові ложки на відро води), і суперфосфат при третій підгодівлі (дві столові ложки на відро і два літри розчину на один кв. м.).

Органічне добриво для часнику навесні – це гній і зола. Варто пам’ятати, що свіжий гній використовувати не можна, а для підживлення підходить торішній, відстояний. Одна частина гною змішується з сімома частинами води, і отриманим розчином поливають грядки так, щоб рідина не потрапляла на листя. Попелом посипають грунт, виходячи з обсягу 1 склянка на квадратний метр.

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Нерідко городники, говорячи про те, чим підживити часник навесні, згадують курячий послід. Він розчиняється у воді в пропорції одна частина на 15 частин води. Використовувати таку підгодівлю слід особливо обережно, оскільки її надлишок може обпалити рослини. При поливі розчин посліду також не повинен потрапляти на листя.

Альтернативні методи підживлення

Для додаткового підживлення часнику використовують позакореневе додавання поживних речовин. Для цього використовуються мінеральні добрива, але розчиняти їх у воді слід в двоє більшої кількості води, ніж при звичайному, кореневому «харчуванні». Одержаний розчин розпилюють по листю, намагаючись зробити це у вечірній час або при пасмурному небі.

Один з найбільш прогресивних методів удобрення ґрунту – це використання рослин-сидератів. Вони також чудово підходять і для часнику, так як одночасно виконують дві функції: нейтралізують кислотність і живлять грунт.
Читайте:   Особливості вирощування та зберігання цвітної капусти

В якості сидератів добре використовувати бобові та злакові. На їх коренях скупчуються корисні поживні речовини, а їх листя, розкладаючись, стають їжею для інших культур. Щоб висадка сидератів дала позитивний результат, не можна допускати їх формування у доросле рослина, зрізуючи в молодому віці. Приблизно за місяць до висадки основних мешканців городу сидерати прибираються і розподіляються по грунту. Для їх перегнивання потрібна волога, у вигляді дощів або поливів.

Подкормка чеснока весной как гарантия высокой урожайности

Використання сидератів не гарантує повне вирішення питання добрива часнику, але дозволить уникнути виснаження землі і ерозії в зимовий період.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*