Головна / Сад та Город / Плівка для мульчування: що це, навіщо потрібна, яка буває

Плівка для мульчування: що це, навіщо потрібна, яка буває

Плівка для мульчування

Будь-який садівник знає, що мульчування є одним із найпопулярніших способів зберегти свої рослини екологічно чистим способом без використання хімікатів та інших продуктів, що серйозно впливають на якість та безпеку вживання продуктів.

Мульчування – виготовлення своєрідного ґрунтового покриву за допомогою органічних матеріалів. Його можна зробити із соломи, сіна, листя, картону тощо. Ще одним сучасним способом вважається – плівка мульчувальна на баштан та її використання в якості спеціальної плівки від бур’янів. Вона допомагає покращити якість ґрунту, захищає його від погодних умов, запобігає появі бур’янів.

Відмінні риси мульчуючої плівки

Завдяки сучасним технологіям та новим методам, вдалося створити якісний та надійний матеріал, здатний значно спростити життя садівникам. Це мульчуюча плівка. Її часто використовують як на невеликих грядках, так і на цілих сільськогосподарських угіддях для зміни температури ґрунту, обмеження зростання бур’янів, запобігання втраті вологи та підвищення врожайності, а також для скоростиглості плодів.

Крім цього, плівка для мульчування допомагає:

  1. Зробити землю більш родючою та стимулювати засвоєння азоту рослинами.
  2. Допомагає кореневій системі рослин розмножуватися та розвиватися з боків.
  3. Обмежити дотик плодів із землею.

Придбати плівку для мульчування можна в магазині для садівника “Сад Город” sad-ogorod.in.ua. Вам досить просто поміряти розмір своїх грядок і купити саме ту кількість, яка знадобиться. Завдяки такій плівці можна легко заощадити гроші та час. Створення ґрунтового покриву з органічних матеріалів – досить тривалий та трудомісткий процес. Саме тому садівники та городники віддають перевагу покупці плівки для грядок.

Різновиди мульчованої плівки

Нині існує кілька різних видів. Вона відрізняється між собою товщиною та кольором матеріалів. Найбільш популярними є чорна та прозора. Остання в основному використовується для вирощування вуличних культур і для збільшення їхньої скоростиглості. Основне її призначення полягає у захисті сільськогосподарських культур та ґрунту від атмосферних факторів та руху добрив, необхідних для вегетативного розвитку рослин. Це пластикова плівка, що не містить пігментів та барвників.

Читайте:   Пересадка аґрусу навесні без зниження його врожайності

Чорна плівка для грядок від бур’янів може використовуватись як у теплиці, так і на відкритому повітрі. Вона запобігає зростанню бур’янів за рахунок непрозорості, а також захищає рослини від надмірного сонячного світла та зменшує випаровування води із землі. Оскільки ця мульча має чорну поверхню, що поглинає великий відсоток сонячного світла та тепла протягом дня, ґрунт отримує тепло через передачу через прямий контакт пластику з ґрунтом.

Інші різновиди:

  1. Металева – добре підходить для відлякування птахів та комах.
  2. Фотоселективна – використовується для боротьби із бур’янами шляхом вибіркового блокування світлового випромінювання.
  3. Срібляста (двоколірна), біла та чорна плівка для городу, що гарантує повний контроль над бур’янами.

Як використовувати мульчований матеріал на грядках?

Існує кілька способів використання даного матеріалу залежно від того, для чого саме ви її хочете застосовувати. Наприклад, картоплю часто садять одразу під матеріал. Це дозволить позбавитися багатьох проблем, а також отримати врожай на 3-4 тижні раніше. Для застосування технології необхідно вкрити грядку плівкою і зробити в ній отвори для проростання надземної частини. При збиранні врожаю ця плівка забирається.

Важливо, що плівку для городу потрібно використовувати лише на сформованих грядках. Якщо нею просто вкрити землю, це може серйозно нашкодити рослинам, у результаті вони почнуть швидко гнити або пересихати.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*