Головна / Ландшафтний дизайн / Прикрашаємо сад – фігури для саду

Прикрашаємо сад – фігури для саду

Останнім часом любителі ландшафтного дизайну використовують різні садові фігури, наприклад, гномів, грибів, русалок, жаб, качок, рибок, чоловічків, янголят. За допомогою фігур звичайний сад можна перетворити у справжню казку. Фігури для саду здатні задати настрій на ділянці, радуючи і дітей, і дорослих. Якщо на ділянці є ставок, поруч з ним можна поселити царівну жабу або русалок, під кущем доречні будуть грибочки, в квітниках – равлики і гномики, під деревом – олень, а на грядці клубними не завадить смішний їжачок.

Фігури в саду розміщують в декоративних цілях, щоб прикрасити ділянку і створити несподіваний ефект і веселий настрій. При грамотному підході можна поєднувати фігурки для саду з рослинами, щоб отримати дуже незвичайні і привабливі композиції. Фігури можуть служити не тільки прикрасою, а і бути корисними з практичної точки зору, наприклад, деякі фігурки виконують роль ліхтариків, підставок для рослин, годівниць для птахів. Фігури бувають різних розмірів, мають певну стилістику. Можливо навіть зустріти фігурки у вигляді крихітних статуеток або великих античних статуй.

садові скульптури для дачі

Придбати сьогодні такі прикраси можливо в садових центрах, або в спеціалізованих магазинах. Також великий вибір представлений і в інтернет – магазинах, одним з яких є Дім фігурок http://domfigurok.com.ua/. В ньому можливо підібрати персонажів для саду на ваш смак і по доступній ціні.

Популярні матеріали для виготовлення садових фігур

Садові фігурки виготовляють з різних матеріалів: пластика, дерева, граніту, каменю, металу, гіпсу, кераміки. Щоб фігурка радувала своєю красою, перевагу треба віддавати таким матеріалам, які стійкі до морозу і ультрафіолету. Найбільш популярний в цьому плані полістоун – універсальний матеріал, який використовується в ландшафті.

Читайте:   Багаторічні садові квіти

Садові фігурки виготовляють з різних матеріалів

Полістоун являє собою штучний камінь, в основу якого входить акрилова смола з додаванням гідроксиду алюмінію і пігментів. Цей склад створює однорідну структуру, в якій практично не з’являються тріщини і пори. Матеріал переносить опади, морози, не боїться перепадів температур, майже не деформується, все це важливо при використанні фігур в нашому кліматі.

Полювання на гномів

В даний час асортимент садових фігур дуже великий, але справжніми символами садового дизайну є гноми. Ці казкові карлики з сивими бородами, згідно скандинавської та німецької міфології живуть під землею і охороняють підземні скарби. Хоча гноми і мають поганий характер, але в цілому непогано ладять з людьми. Гномиків потрібно розміщувати в затишних куточках саду, їх періодично мити і розмовляти з ними. Фігурки гномів вперше виготовив підприємець з Тюрінгії Філіп Грибиль. Це було ще на початку 19 століття, з тих пір гноми стали одним з самих ходових експортних товарів Німеччини. У цій країні гноми і сьогодні дуже популярні.

гноми садові фігури

Сьогодні став розвиватися гномінг, тобто фактичне викрадення фігурок гномів з чужих палісадників. Викрадених гномів «випускають» у лісі, залишають в різних місцях, деякі фантазери відправляють їх в кругосвітню подорож, надсилаючи потім господарям фотографії їх «втікачів» – гномів.

Вітчизняне пугало

пугало в саду

У садах Західної Європи гноми вже міцно прижилися, а в нас господарем полів та городів є городнє опудало або пугало. Фігура пугала нагадує людину, використовується воно для відлякування птахів з городів. Опудало легко зробити своїми руками, основа – це міцний каркас, на який надівається одяг. У продажу зараз під виглядом пугала можна зустріти «садову ляльку», дуже колоритний варіант всім звичного опудала.

За допомогою будь-якої садової фігури можна задати потрібний настрій на садовій ділянці. Багато любителів фігурок для саду стають колекціонерами, настільки захоплюють ці яскраві і незвичайні екземпляри.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*