Головна / Сантехніка / Як влаштований зливний бачок унітазу із кнопкою з нижнім підведенням води і його ремонт

Як влаштований зливний бачок унітазу із кнопкою з нижнім підведенням води і його ремонт

Знання конструкції сантехнічного приладу дозволить проводити його ремонт, не чекаючи приходу майстра-професіонала. Для тих, хто з технікою поки ще на «ви», але хоче усунути неполадку своїми руками, варто зазначити, що незалежно від матеріалу виготовлення, специфіки встановлення, форми і ряду інших відмінностей принцип роботи всіх зливних бачків унітазу практично один і той же.

Зливний бачок з кнопкою і нижнім підведенням води є найбільш поширеним пристроєм на сучасних моделях унітазів. Їх особливостям та функціям присвячена ця стаття.

Бачки унітаза в такому конструктивному виконанні коштують трохи дорожче, але мають ряд переваг. Одна з них – практично безшумна робота і хороша ремонтопридатність.

Кількість кнопок – 1 або 2 – великої ролі не грає. Таке виконання впливає лише на зручність користування в плані економії води. На малюнках представлені різні поплавкові механізми для бачків з кнопкою моделей унітазів «FOMINAYA», «Уклад АБ», «ІНКОЕР».

Спільним є те, що переміщається поплавок строго по вертикалі. Він жорстко з’єднаний як з кнопкою, натискання на яку ініціює злив води, так і з клапаном (за допомогою тяги), що перекриває її подачу при досягненні певного рівня.

Принцип роботи бачка з кнопкою і нижнім підведенням

  • Регулювання подачі води здійснюється діафрагмою. За зміну її стану «відповідає» кульовий кран, який управляється кнопкою, розташованій у верхній частині зливного бачка, на кришці.
  • Сифон, через який проводиться злив, розташовується по центру нижньої частини корпусу. Він фіксується на відвідній трубі за допомогою так званого «сідла», що представляє собою спеціальну прокладку.

Рекомендації з обслуговування та усунення несправностей

Хоча дане питання до теми статті прямо не відноситься, але деякі моменти все-таки варто розглянути. Адже якщо пристрій зливного бачка з кнопкою зацікавило читача, значить, з унітазом виникли якісь проблеми. Розберемося, як з ними впоратися на найпростіших і найбільш поширених прикладах неполадок.

Читайте:   Як зробити правильний вибір змішувача

Перед початком ремонту слід перекрити подачу води в бачок унітазу. Це зрозуміло, так як доведеться займатися демонтажем арматури. Всі технологічні операції настільки прості, що ніяких труднощів зазвичай не викликають. Основна проблема в іншому – не всі знають, як річ, яку ми шукаємо виглядає і де саме розташоване в зливному бачку. Ось і розберемося, а допоможуть нам в цьому фото і деякі пояснення.

Зняття кришки

Якщо спробувати просто викрутити кнопку, то нічого не вийде. Вона вільно обертається, і все. Для того щоб зняти кришку, необхідно кнопку придавити, і тільки після цього, провертаючи обідок (як прийнято в таких випадках, проти годинникової стрілки), і так можна її викрутити.

Чистка мембрани

Її забруднення приводить до погіршення зливу води, так як витрата води з бачка унітазу значно знижується. Головна складність, з якою стикається більшість домашніх майстрів при її обслуговуванні або заміні – правильно визначити, де знаходиться мембрана. Вона є конструктивною частиною сифона бачка унітазу.

Щоб отримати доступ до мембрани, необхідно відкрутити гайку, розташовану в нижній частині бачка, яка кріпить сифон до труби зливу. Далі – зняти її, очистити від нашарувань і промити під проточною водою.

Можливо, комусь із читачів допоможуть і ці схеми і рекомендації:

Більш складні дефекти бачка унітазу, як правило, самостійно не усуваються, а проводиться демонтаж арматури та встановлення нової. Та й сенсу в цьому немає, якщо врахувати, що орієнтовна ціна виробу не така вже й велика.

До речі, спочатку бачки з кнопкою і з нижнім підведенням води так і конструювалися – з розрахунком на те, щоб можна було виробляти модульний ремонт виробу, а не витрачати час на розбирання, визначення несправності і заміну дефектної деталі.

Читайте:   Смеситель для ванной: на какие характеристики необходимо обратить внимание при его приобретении

З представлених вище малюнків і фото зрозуміло, що варіантів конструктивного виконання арматури для різних моделей бачків з кнопкою кілька, причому саме з нижнім підведенням. Тому заміна проводиться за принципом «один в один».


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*