Головна / Сад та Город / Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

У більшості випадків добрива, які дачники купують в спеціалізованих магазинах, включають отруйні компоненти. Такі речовини покращують врожайність, але і поповнюють продукти пестицидами, нітратами та іншими шкідливими для організму людини елементами. Тому органічне добриво, в тому числі підгодівля помідорів дріжджами, продовжують бути актуальним.

Як зробити підгодівлю

Для того щоб забезпечити гарне зростання томатів в теплиці або на відкритому повітрі, слід правильно приготувати поживну суміш. При вирощуванні помідорів слід поставитися до цього з усією серйозністю, так як даний тип овочів примхливий і досить вимогливий.

В першу чергу, томати потребують декількох основних мікроелементах, які повинні покращувати ріст рослини і врожайність. До них слід зарахувати азот, фосфор і калій. Для рослини ці поживні речовини відіграють важливу роль.

Добрива повинні вноситися в грунт ще до посадки рослин, щоб збагатити землю корисними речовинами і рівномірно розподілити їх.

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунтіВикористання дріжджів вимагає мінімальних витрат для приготування добрива, до того ж сам спосіб дуже простий. Потрібно буде на одне відро води (близько 10-11 літрів) додати 20-25 грам дріжджів. Після цього суміш ретельно перемішують і залишають настоятися протягом доби в теплому місці, щоб дати їй перебродити перед висадкою томатів. Якщо є бажання прискорити процес бродіння дріжджів, то в розчин можна додати кілька столових ложок цукру (3 буде достатньо). Таким чином, ефект можна посилити.

Дотримуючись пропорції дріжджів і води, можна наповнити бочку водою для поливу і розчином. На 200 літрів води повинно припадати 40 літрів дріжджового розчину (4 відра).

Також слід зазначити, що дріжджі можна замінити в розчині звичайним житнім хлібом. Але настоювати заготовку потрібно буде довше, ніж один день, так як бродіння настане пізніше. Маючи основу добрива для грунту, в бочку можна додавати харчові відходи, які можуть внести в суміш і інші корисні органічні компоненти. У дріжджовий розчин можна, наприклад, додавати фруктову і овочеву шкірку, старе варення, підгниваючі продукти. Вони здатні посилити процес бродіння і поліпшити властивості суміші.

Читайте:   Стручкова квасоля - вирощування та догляд кожному по силам

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Як підгодувати розсаду

Хочеться відзначити, що підгодівля томатів може відрізнятися своїми режимами в залежності від умов вирощування рослин. Окремої уваги потребує розсада при вирощуванні в теплиці.

Якщо вирощування томатів проводиться в теплиці, то підгодовувати їх потрібно рясно і часто. В таких умовах рослини дають найбільшу врожайність.

Першу підгодівлю можна провести після 2 тижнів з моменту висадки розсади в грунт. Для цього найкраще підійде азотне добриво. Підійде сечовина – 1 столова ложка на відро води, а потім потрібно поливати кожну рослину під кущик по 1,5–2 літри.

Через тиждень можна також повторно використовувати сечовину або ж рідкий курячий послід. Його потрібно змішати з водою з розрахунком півлітра готового розчину на відро. Після приготування суміші, її треба вливати в лунки під кущі томатів по 1,5–2 літри.

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Після азотної підгодівлі повторну можна провести, коли рослини починають давати колір. Тепер краще використовувати калій. В якості відповідного добрива зазвичай застосовують деревну золу, попіл. Уздовж висаджених рослин викопується невелика за розмірами борозна, куди і потрібно буде засипати золу. Після цього обов’язково потрібно поливати землю в цьому місці.

Коли помідори вирощуються в теплиці, то рослини дають колір значно швидше, ніж на відкритому грунті. Тому потрібно уважно стежити, коли з’явиться цвітіння четвертої кисті. Для подальшого підгодовування висадки найкраще використовувати гуамат калію. Досить розвести одну столову ложку речовини на відро води. Після цього потрібно буде полити всі кущі. Досить невеликої кількості рідини на кожну рослину – в середньому виходить 5-6 літрів на квадратний метр розсади.

На стадії формування і дозрівання плодів можна використовувати розчин суперфосфатів. В даному випадку потрібно буде розвести 2 столові ложки речовини, розчинивши його в двох літрах води. Після ретельного перемішування суміш повинна настоятися протягом одного дня. Потім можна додати її в відро води і обприскати поверхню листя рослини, а також стебла.

Читайте:   Опалення теплиці: способи обігріву теплиці взимку і ранньою весною

Дріжджовий розчин можна використовувати періодично раз на тиждень, щоб корисні органічні речовини рівномірно надходили в грунт, але не знаходилися там в надлишку.

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Підживлення у відкритому грунті

Залежно від сорту томату обсяги добрив можуть варіюватися. Слід зазначити, що при вирощуванні рослин на відкритому ґрунті, зростання і цвітіння проходить в іншому темпі, ніж в тепличних умовах.

Навіть якщо ви вибрали хороший грунт із збалансованим вмістом необхідних мікроелементів і органіки, для поліпшення врожайності краще використовувати підгодівлю. Дріжджова суміш одна з кращих при вирощуванні овочів, оскільки здатна збагачувати землю киснем і іншими корисними компонентами.

Терміни першого підживлення зазвичай відрізняються, оскільки умови вирощування різні, а також поточний стан розсади. Через 3-4 дні після висадки розсаду можна полити сечовиною. Розчин нічим не буде відрізнятися від того, що використовується для поливу томатів в теплиці (1 столова ложка на відро води). Однак слід пам’ятати, що якщо у рослин багато листя, а сама розсада в хорошому стані, збагачення грунту мікроелементами більше не знадобиться. Інакше зростання зеленої маси посилиться, а зав’язі плодів буде значно менше.

Про підгодівлю помідор дріжджами в теплиці та відкритому грунті

Після пересадки рослин у відкритий грунт, її не слід попередньо поливати дріжджовим розчином. Оскільки на новому місці розсаді потрібно акліматизуватися, краще підгодівлю провести вже через тиждень. Дріжджове підживлення для цього добре підійде.

Через три тижні можна вже поливати розчином коров’яку або курячого посліду.

Для дорослих рослин із зав’яззю можна використовувати більш концентрований склад дріжджової суміші. У суміш можна додати також золу і курячий послід, щоб поліпшити його властивості. Або ж по черзі використовувати добрива, вносячи їх в грунт поперемінно.

Якщо у дріжджовій підгодівлі буде курячий послід, то краще поливати рослину за допомогою лійки і не під самий корінь. Для поливу найкраще використовувати дощову воду, яку заздалегідь можна збирати в бочки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*