Головна / Вікна / Проектування вікон в будинку

Проектування вікон в будинку

Проектування вікон в будинку

У зимовий період втрати тепла через вікна будинку можуть сягати третини всіх тепловтрат будівлі. Влітку ж навпаки, сонячні промені, спека проникають через вікна в будинок і змушують мешканців вдатися до кондиціонування. Таким чином правильне проектування вікон в будинку дають можливість знайти розумний компроміс між витратами на опалення чи охолодження приміщення. Також вдало розташовані вікна позитивно впливають на освітлення в кімнатах та на дизайн усього дому.

Розглянемо, які рекомендації дають фахівці з проектування вікон будинку.

Освітлення в кімнаті залежить як від розмірів вікон так і від їхнього розташування. Загальна рекомендація така – спроектувати розташування будинку щодо сторін світла таким чином, щоб житлові кімнати вікнами виходили на південь, південний схід, південний захід. З північної і північно-східної сторони краще розташувати мінімум скління, відповідно там повинні знаходитися господарські будівлі.

Нормативи рекомендують вибирати загальну площу скління в межах 10 – 15% від площі підлоги в будівлі. Таким чином для будинку з загальною площею 100 метрів кв., загальна площа його вікон повинна бути в межах 10 – 15 метрів кв. Це співвідношення для різних кімнат, в залежності від призначення, зазвичай повинно змінюватися. Для вітальні краще запроектувати більше світла та збільшити площу скла до 20% від площі підлоги. А для ванної кімнати, кухні, комори, навпаки – це значення можна зменшити до 5 – 10%.

Як проектувати вікна в будинку

У наш час вже давно можливо зробити вікно будь-якої форми. Але коштувати складні конфігурації будуть звичайно дорожче. А найкраща освітленість в кімнаті досягається з вікнами квадратної форми або прямокутної.

Читайте:   Які бувають кольори металочерепиці для даху

Нормативні документи, що обмежують площу вікна немає, його можна зробити і на всю стіну. Все залежить від вашої фантазії та бажань, але варто врахувати, що технічно подібні проекти дуже важко здійсненні.

Тому що розмір будь-якого боку склопакета не повинен перевищувати 3 метри.

І бажано, щоб стулка НЕ ​​важила більше 80 кг, інакше звичайна фурнітура для віконних систем швидко вийде з ладу. З важкими стулками, близькими до граничної ваги необхідно застосовувати спеціальну посилену фурнітуру. Також і ширину стулки не рекомендується закладати більше 1 метра, так як відкривати вікно стане вельми не зручно.

Можливо зробити так, щоб відкривалися усі стулки. Але з міркувань економічності при будівництві, та для поліпшення теплоізоляції приміщення (та й функціонально це не завжди потрібно) так робити не рекомендується. За умови мінімального провітрювання для однієї кімнати досить мати одну стулку. Якщо в майбутньому цього здасться недостатнім, то замінити глуху стулку в готовому вікні великих проблем не складе.

За кількістю вікон в одній кімнаті можна порекомендувати наступне. Занадто велике вікно краще розділити на два менших, сумарна площа яких буде дорівнювати площі великого, і рознести їх у різні частини кімнати. В результаті отримаємо кращу освітленість та незначне зменшення втрат тепла.

Розташування вікон в кімнатах

Тепер про розташування вікон в кімнатах. Фахівці дають наступні рекомендації.

Верх вікна не повинен наближатися до стелі більш ніж на 40 – 50 сантиметрів. Щодо підлоги висота закладання вікна повинна враховувати функціональні особливості приміщення. Для спальні та дитячої краще розташувати вікно на висоті від 70 до 90 сантиметрів від підлоги. Для кухні це значення від 110 до 130 сантиметрів. Ванна кімната, санвузол від 130 до 180 сантиметрів від підлоги.

Читайте:   Жалюзи в Киеве от производителя

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*