Головна / Опалення / Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками швидко і якісно

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками швидко і якісно

Тепла підлога не здатна зменшити витрати на опалювальні послуги, але це набагато більш комфортно. Так ви не тільки отримуєте добре опалювальне приміщення, але і отримуєте можливість ходити по голому полу. Однак перш ніж почати монтувати тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками, слід розібратися, який вид найбільше вам підходить.

Види теплих підлог

Існує два основних види:

 • Електричний. У них теплова енергія подається безпосередньо на підлогове покриття, яке є плюсом і мінусом. Такий тип опалення, придатний для невеликих площ: веранд, ванних кімнат, мансард. Однією з різновидів таких підлог є плівкові – це спеціальна плівка, яка створює тепло за рахунок нагрівальних елементів, підключених до електрики. Його можна покласти під будь-яке підлогове покриття (лінолеум, ламінат, ковролан), крім плитки, що обмежує область застосування. Його можна укладати на будь-які поверхні – вертикальні, горизонтальні. Але якщо у вашій ванній підлога викладена плиткою, цей варіант вам не підходить, тут доречний кабельний електричний підлогу.

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

 • Водяний тепла підлога. Тепло здійснюється за рахунок труб, по яких проходить гаряча вода. Основний мінус таких підлог – вони займають багато місця по висоті, до 15 див. Необхідно позбавлятися від старої стяжки і робити нову, укласти теплоізоляцію. Така підлога краще всього встановлювати у своїх домівках, тому необхідно місце для котла і колекторів. У маленькій ванній кімнаті це буде виглядати естетично.

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Що являє собою водяна тепла підлога?

Пристрій водяної підлоги нескладне: до нагрівального котла, за допомогою труб, підключають колектори – один для подачі гарячої води, інший для його відтоку. Іноді котел забезпечений додатковими елементами, розширювальний бак, манометр, електронасос. Котел підійде будь-який: газовий, вугільний, електричний. Труби для такої підлоги краще використовувати металопластикові. Вони легко приймають потрібну форму, добре гнутися і не дорогі.

Насос для водяної підлоги вибирайте той, який здатний працювати при низьких температурах (30-40 градусів).

Основними перевагами таких підлог є їх економічність і хороша теплопередача, за рахунок високого ККД нагрівальних котлів. Підходить для обігріву приміщень великої площі. До недоліків можна віднести високу ціну монтажу і матеріалів.

Читайте:   Твердопаливний котел тривалого горіння - кращий варіант для опалення дачі

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Монтаж водяної підлоги

Щоб встановити теплий водяна підлога у ванній кімнаті своїми руками швидко і просто нам знадобляться:

 1. труби. Приблизно на 1кв.м приміщень потрібно 6-7 труб;
 2. колектори для подачі гарячої води і її відтоку;
 3. щиток для колектора, щоб приховати його.;
 4. арматурна сітка та необхідні матеріали для стяжки;
 5. хомути;
 6. робочий котел.

Сам процес монтажу можна описати наступним чином:

 • Робимо теплоізоляцію з пінопласту або пінополістиролу. Вона повинна бути з фольгированной поверхнею. Якщо її не зробити, то це збільшить тепловтрати.
 • По периметру кімнати, уздовж стін і секторів прокладаємо демпферну стрічку. Вона компенсує теплове розширення стяжки.

Укладаємо арматурну сітку. До неї кріпимо труби пластиковими хомутами, з кроком в 1 метр. Крок укладання труб від 10-40 см, а мінімальна відстань від стін 8 див.

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Хомути сильно не затягуйте. Т. до труби під температурою можуть розширюватися і деформуватися.

 • Підключаємо труби до колектора: початок труби до виходу гарячої води, а кінець до отвору для її охолодження. Закріплюємо колектори гайками.
 • Перевіряємо працездатність системи. Включаємо котел на повну потужність, подаємо воду під високим тиском (в 1,5 рази більше, ніж звичайне). Перевіряємо всі з’єднання на відсутність протікання.
 • Робимо стяжку, піднімаючи підлогу приблизно на 7 див.

Особливості електричної підлоги

Для ванної кімнати краще всього вибирати електричні мати.

Залежно від виробника, комплектація таких підлог може незначно відрізнятися, але найчастіше вони складаються з:

 1. плівки-сітки, на яку покладений нагрівальний кабель;
 2. терморегулятор, регулює температуру;
 3. з’єднувальні проводи.

До таким набором потрібно купити утеплювач. Він знизить втрати тепла, за рахунок чого можна заощадити гроші на електриці.

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Монтаж кабельної (електричної підлоги)

 • Готуємо підлогу. Поверхня повинна бути рівна і чиста. Перед початком робіт необхідно ретельно вимити підлогу. Старе покриття необхідно вирівняти, якщо це не можливо, робимо стяжку.
 • Робимо окремий висновок з щитка для підключення підлоги до електрики.
 • Укладаємо теплоізоляцію, залишаючи відступи в кутах кімнати 0,5-1 див.
 • Кладемо нагрівальний кабель, який кріпиться до підлоги за допомогою спеціальної монтажної стрічки. Укладаємо Кабель зигзагоподібно, дотримуючись відстань між витками 25 див. В деяких наборах, така стрічка заздалегідь приклеєна до кабелю. Вона потрібна, щоб не виникало перегинів і зберігалося відстань між петлями кабелів.
 • На стіну монтуємо терморегулятор. Робимо під нього отвір в стіні і залишаємо канавку для кабелю. Підключаємо до терморегулятора, нагрівальний кабель, а потім підводимо електрика.
 • Перевіряємо працездатність системи за допомогою подачі напруги і вимірювання опору.
 • Якщо несправностей не виявлено заливаємо підлогу і укладаємо потрібне покриття.
Читайте:   Какие трубы лучше выбрать для теплого водяного пола?

Тепла підлога у ванній кімнаті своїми руками

Кожен з видів теплої підлоги має свої нюанси і тонкощі установки. Варто вибрати той, який підходить вам за фінансовими показниками, а так само продумайте який спосіб установки можливий у вашій ванній кімнаті. Будь-який варіант ви цілком зможете монтувати самостійно, головне запастися терпінням і працювати акуратно.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*