На головну / Будівельні матеріали / Профільований брус: все про переваги і недоліки цього будівельного матеріалу

Профільований брус: все про переваги і недоліки цього будівельного матеріалу

профільований брус переваги і недоліки

На етапі проектування будівництва будинку завжди виникає дилема вибору матеріалу. Більшість забудовників віддають перевагу дереву і, зокрема, профільованому брусу. Найчастіше на його виготовлення йде хвойна деревина, що цілком логічно: хвойна смола зміцнює матеріал і перешкоджає гниттю. Для виготовлення профільованого бруса беруть тільки цільну ядрову частину дерева.

Відмінність профільованого бруса від звичайного в наявності допоміжних «кріплень» на торцях (замків, пазів, гребенів), які полегшують складання окремих ланок в надійну конструкцію з посиленими теплоізоляційними характеристиками. Якщо потрібна детальна інформація про види профільованого бруса, його розміри і ціни, а також про особливості різних порід деревини, то докладний опис можливо знайти в мережі інтернет. А ми поговоримо про позитивні і негативні якості цього матеріалу.

Якими перевагами володіє профільований брус?

Він буває цільної деревини, клеєним і навіть подвійним, де між ламелями прокладений шар утеплювача. Відповідно і їх характеристики будуть трохи відрізнятися. Загальних же переваг у них чимало.

Екологічність такого житла можна поставити на перше місце. Крім повної безпеки для здоров’я, повітря в будинку насичується лікувальними фітонцидами хвойної деревини, та й сама технологія з’єднання бруса не передбачає застосування будь-яких клейових складів.

Енергоефективність будинку забезпечується технологією будівництва: завдяки пазогребневим замкам брус укладається з мінімальними зазорами, і містки холоду не утворюються. У таких будинках не з’являються протяги, виключені будь-які тепловтрати, тому заощадити на опаленні можна істотні суми, при цьому не погіршуючи мікроклімат в приміщенні.

Профільований брус

Щільне прилягання брусів один до одного перешкоджає проникненню вологи, а значить, гниття деревині не загрожує, і вона буде служити довго, зберігаючи початкові характеристики. З цієї ж причини немає потреби конопатити стіни після усадки.

Читайте:   Экономьте с НТК: профнастил по цене производителя

Привертає увагу і економічність зведення такої споруди, особливо з цільного профільованого бруса. Його невисока вартість (вдвічі менше клеєного) пояснюється простотою його виробництва і невеликими трудовитратами.

Набагато менший відсоток усадки в порівнянні з цегляними будинками, але тільки в тому випадку, якщо вологість пиломатеріалів не вище 18%. При дотриманні цієї умови усадка будинку з кедра складе 4,5%, з сосни 3,5%.

Важливим фактором є приваблива поверхня стін, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Після промислової обробки бруса антисептиками і антипіренами будинок стане пожежобезпечним і біологічно стійким.

Додатково варто відзначити геометричну стабільність клеєного бруса: за рахунок просушених і ретельно склеєних ламелей брус не буде деформуватися при усадці. Також його усадка настільки незначна, що дозволяє заселитися відразу після завершення будівництва.

Наскільки істотні недоліки?

Профільований брус: все про переваги і недолікиДерево є дерево, тому навіть при самій грунтовній обробці деякі недоліки у профільованого бруса є.

У процесі експлуатації у бруса, як і інших пиломатеріалів, з’являються тріщини, також після фрезерування деревні пори залишаються відкритими, і в них можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми.

Усадка споруди з бруса природної вологості буде тривати менше, ніж із цегли або каменю, але все ж довго – не менше півроку.

При застосуванні бруса з цільної деревини не виключена можливість появи тріщин при усадці. Уникнути цього можна лише при грамотному монтажі, коли профільований брус укладають так, щоб з кожної балки знімалася напруга від усадки. Так що самостійно монтаж краще не робити, адже всі недоліки профільованого бруса легко переборні при професійному підході до подібних робіт.

Відео: Переваги профільованого бруса в будівництві дерев’яних будинків

Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*