Головна / Будівельні матеріали / Профільований брус: все про переваги і недоліки цього будівельного матеріалу

Профільований брус: все про переваги і недоліки цього будівельного матеріалу

На етапі проектування будівництва будинку завжди виникає дилема вибору матеріалу. Більшість забудовників віддають перевагу дереву і, зокрема, профільованому брусу. Найчастіше на його виготовлення йде хвойна деревина, що цілком логічно: хвойна смола зміцнює матеріал і перешкоджає гниттю. Для виготовлення профільованого бруса беруть тільки цільну ядрову частину дерева.

Відмінність профільованого бруса від звичайного в наявності допоміжних «кріплень» на торцях (замків, пазів, гребенів), які полегшують складання окремих ланок в надійну конструкцію з посиленими теплоізоляційними характеристиками. Якщо потрібна детальна інформація про види профільованого бруса, його розміри і ціни, а також про особливості різних порід деревини, то докладний опис можливо знайти в мережі інтернет. А ми поговоримо про позитивні і негативні якості цього матеріалу.

Якими перевагами володіє профільований брус?

Він буває цільної деревини, клеєним і навіть подвійним, де між ламелями прокладений шар утеплювача. Відповідно і їх характеристики будуть трохи відрізнятися. Загальних же переваг у них чимало.

Екологічність такого житла можна поставити на перше місце. Крім повної безпеки для здоров’я, повітря в будинку насичується лікувальними фітонцидами хвойної деревини, та й сама технологія з’єднання бруса не передбачає застосування будь-яких клейових складів.

Енергоефективність будинку забезпечується технологією будівництва: завдяки пазогребневим замкам брус укладається з мінімальними зазорами, і містки холоду не утворюються. У таких будинках не з’являються протяги, виключені будь-які тепловтрати, тому заощадити на опаленні можна істотні суми, при цьому не погіршуючи мікроклімат в приміщенні.

Щільне прилягання брусів один до одного перешкоджає проникненню вологи, а значить, гниття деревині не загрожує, і вона буде служити довго, зберігаючи початкові характеристики. З цієї ж причини немає потреби конопатити стіни після усадки.

Читайте:   Обираємо клей для коркового покриття

Привертає увагу і економічність зведення такої споруди, особливо з цільного профільованого бруса. Його невисока вартість (вдвічі менше клеєного) пояснюється простотою його виробництва і невеликими трудовитратами.

Набагато менший відсоток усадки в порівнянні з цегляними будинками, але тільки в тому випадку, якщо вологість пиломатеріалів не вище 18%. При дотриманні цієї умови усадка будинку з кедра складе 4,5%, з сосни 3,5%.

Важливим фактором є приваблива поверхня стін, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Після промислової обробки бруса антисептиками і антипіренами будинок стане пожежобезпечним і біологічно стійким.

Додатково варто відзначити геометричну стабільність клеєного бруса: за рахунок просушених і ретельно склеєних ламелей брус не буде деформуватися при усадці. Також його усадка настільки незначна, що дозволяє заселитися відразу після завершення будівництва.

Наскільки істотні недоліки?

Профільований брус: все про переваги і недолікиДерево є дерево, тому навіть при самій грунтовній обробці деякі недоліки у профільованого бруса є.

У процесі експлуатації у бруса, як і інших пиломатеріалів, з’являються тріщини, також після фрезерування деревні пори залишаються відкритими, і в них можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми.

Усадка споруди з бруса природної вологості буде тривати менше, ніж із цегли або каменю, але все ж довго – не менше півроку.

При застосуванні бруса з цільної деревини не виключена можливість появи тріщин при усадці. Уникнути цього можна лише при грамотному монтажі, коли профільований брус укладають так, щоб з кожної балки знімалася напруга від усадки. Так що самостійно монтаж краще не робити, адже всі недоліки профільованого бруса легко переборні при професійному підході до подібних робіт.

Відео: Переваги профільованого бруса в будівництві дерев’яних будинківЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*