Головна / Електрообладнання / Який вибрати стабілізатор напруги для холодильника?

Який вибрати стабілізатор напруги для холодильника?

Який вибрати стабілізатор напруги для холодильника

Серед електроприладів, якими ми користуємося щодня, холодильник, що називається, поза конкуренцією. Однак для стабільної роботи техніки необхідна подача електроенергії, яка відповідає певним стандартам. На території країн колишнього СРСР нормативна величина напруги становить 220 В (плюс-мінус 10 відсотків). На жаль, цей показник витримується не завжди.

Причин для цього немало: старі мережі, аварії на підстанції, погодні умови і т. д. Призначення пристрою для стабілізації напруги — захист побутового приладу від коливань напруги в мережі. Спробуємо розібратися, який вибрати стабілізатор напруги для холодильника.

Наскільки необхідний стабілізатор?

Багато комплектуючих холодильника залежать від якості постачаємої електричної енергії. Особливо це стосується сучасних моделей, які буквально напхані електронікою. Особливо вразливим перед перепадами напруги в мережі є компресор. Перепади напруги можуть швидко вивести його з ладу.

Який вибрати стабілізатор напруги для холодильника

Ось список найпоширеніших поломок холодильника через стрибки в мережі і тривалі просідання напруги:

 • Поломка електронних систем управління компресором і температурним режимом.
 • Згоряння обмоток електродвигуна компресора. Причиною може бути тривала просадка напруги, яка призвела до пробою ізоляції і перегрівання обмотувального проводу.
 • Згоряння обмоток електродвигуна з-за неможливості запуску на низькій напрузі (тривалий вплив пускового струму приводить до перегрівання).
 • Поломка кривошипно-кулисної пари компресора. Ця поломка характерна для пристроїв, не оснащених захистом від передчасного пуску.

Знати, який вибрати стабілізатор напруги для холодильника, необхідно з тієї причини, що цей пристрій дає можливість скоротити вихідні значення напруги, а також припинити його подачу при неприпустимих величинах (менш 110 і більше 280). Такий прилад можливо вибрати в інтернет магазині силової електротехніки http://xn--80ac0ce.xn--j1amh/. Перед придбанням стабілізатора фахівець магазину може дати вам якісну консультацію. Також прилад дозволяє створити необхідну тимчасову затримку перед повторним запуском компресора.

Читайте:   Магазин электрики – преимущества выгодных покупок по доступным ценам

Як вибрати стабілізатор для холодильника: класифікація

Всі пристосування по стабілізації напруги розрізняються за своєю будовою, значенням вихідної потужності і принципом дії. Розрізняють такі види пристроїв:

 • Релейні.
 • Електромеханічні.
 • Симісторні.
Електромеханічний, електронний та релейний стабілізатори

Електромеханічний, симісторний та релейний стабілізатори

Електромеханічні

Прилад оснащений електронною платою для контролю параметрів напруги і управління серводвигуном, який приводить в рух струмознімач. Він рухається по витках котушки, регулюючи вихідну напругу.

Особливості:

 • До переваг електромеханічних пристроїв відноситься висока точність (похибка від 2 до 4%).
 • Мінусом є невелика швидкість роботи з причини інерційності (10-20).
Цей прилад призначений для експлуатації там, де величина напруги постійно завищена або занижена, або зміна значення напруги відбувається досить повільно.

Релейні

При використанні релейних пристроїв перемикання обмоток трансформатора здійснюється за допомогою силового реле. Відбувається облік часу спрацьовування реле і мінімізація розривів ланцюга до допустимих значень.

Головна перевага релейного приладу — швидка реакція на перемикання. При цьому немає запізнювання.

До мінусів відносяться:

 • Шум при роботі (клацання реле).
 • Підгоряння контактів.
 • Багатоступінчастість роботи до досягнення необхідних параметрів.
В якій ситуації краще вибрати для холодильника такий стабілізатор напруги? Пристрої релейного типу використовуються при високу ймовірність різкої зміни параметрів мережі. При цьому треба пам’ятати, що при частих перепадах напруги робочий ресурс приладу сильно скорочується.

Симісторні стабілізатори

Перемикання обмоток трансформатора здійснюється за допомогою сімісторів (силові ключі). При цьому немає традиційного реле, що дає можливість для безшумних багаторазових перемикань.

До переваг стабілізуючих пристроїв симісторного типу відносяться:

 • Швидкодія.
 • Можливість для постійного перемикання трансформаторних обмоток при частих змінах напруги мережі.

Мінусами симисторного пристрою є:

 • Порівняно висока ціна.
 • Високі вимоги до якості комплектуючих.

Розрахунок потужності

Потужність — найважливіший параметр приладу. Одиниця вимірювання показника — вольт-ампер (ВА). Це повна вихідна потужність холодильника, що відповідає напрузі 220 В. Величина споживаної потужності зазначається в технічному паспорті пристроях (як правило, у Ватах).

Розглянемо, як вибрати стабілізатор напруги для холодильника по потужності:

 • Для отримання потрібного значення повної потужності, розділіть номінальна паспортне значення у ватах на коефіцієнт 0,65.
 • При запуску приладу виникають значні пускові струми, тому повну потужність необхідно збільшити втричі.
Наприклад, споживана потужність холодильника, вказана в техпаспорті, становить 300 Вт. Потужність у вольт-амперах з урахуванням пускових струмів складе: 300/0,65 х 3 = 1154 ВА. Це означає, що вам потрібно стабілізатор 1200 ВА.

Якщо значення струму невідомо, то можна зробити розрахунок по мінімальній напрузі. Наприклад:

 • Сила струму для стабілізатора в 2000 ВА при напрузі 220 В становить 2000/220=9,1 А.
 • При напрузі 160 В прилад дає на виході 160 х 9,1 = 1450 ВА, що відповідає вимогам.

Який вибрати стабілізатор напруги для холодильника

Для розміщення регулятора необхідна окрема розетка. Прилади розміщують осторонь від джерел тепла і періодично очищають від пилу.

Важливо! Потужність регулятора повинна бути вище потужності холодильника приблизно на 15-20%. Якщо ви плануєте підключення декількох приладів, то для отримання необхідної потужності потрібно збільшити на 15-20% сумарну потужність обслуговування техніки.

Одно-або трифазний регулятор?

Отже, які стабілізатори напруги краще для холодильника?

 • Використання однофазного стабілізатора доречно в тому випадку, коли ніякий інший прилад, крім холодильника, до нього не буде підключатися.
 • За допомогою трифазного можливо живлення відразу декількох приладів. Крім того, вони ідеально поєднуються з холодильниками новітніх моделей.
 • Застосовують трифазні прилади для промислових морозильних камер, холодильників, потужність яких у десятки разів більше, ніж у побутових пристроїв.
 • Крім того, трифазні стабілізатори краще контактують з трифазними електромережами. Звичайно, вартість таких стабілізаторів на порядок вище, ніж для однофазних пристроїв.
На думку фахівців, при однофазній мережі, якщо є необхідність обслуговування не тільки холодильника, але і інших приладів, то найкращим варіантом стане встановлення не одного трифазного, а трьох однофазних пристроїв.
Читайте:   Солнечная электростанция для дома - чем же она так хороша?

Додаткові критерії вибору

Крім перерахованих факторів, на вибір регулятора впливають наступні фактори:

 • Габарити і маса.
 • Спосіб підключення до електромережі.
 • Розміри.
 • Торгова марка.
 • Допоміжний функціонал, зокрема, автоматичне відключення при поломці.

Особливості вибору стабілізатора для квартири, дачі, приватного будинку

Кожен з наведених варіантів має свої особливості:

 • У дачному будинку є велика кількість техніки з асинхронними двигунами, досить своєрідними в плані запуску. Наприклад, для запуску насоса в 1,5 кВт, потрібна потужність 3,5 кВт. Тому при виборі дачного стабілізатора сумарну потужність електроприладів збільшують не на 15-20, а на 45 відсотків. Такого запасу цілком достатньо, щоб уникнути згорання техніки.
 • Регулятори, що застосовуються в квартирах, розраховуються наступним чином: сумарна потужність електроприладів плюс 10-15%. Цього цілком досить.
 • Вибір стабілізатора для приватного будинку, де є міні-трансформатори, має свою особливість. Попередньо потрібно зробити заміри напруги в мережі, а потім вибрати стабілізатор.

Стабілізатор напруги важливий як для холодильника, так і для інших приладів. При встановленні стабілізатора холодильник буде безперебійно працювати, а вам вдасться уникнути недешевого ремонту. Велика кількість пропозицій на ринку дозволяє вибрати електроприлад з оптимальними характеристиками.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*