Головна / Опалення / Радіатори опалення: як з’єднати між собою, відео

Радіатори опалення: як з’єднати між собою, відео

Один з найбільш поширених способів поліпшення опалення в квартирі зводиться до установки додаткових батарей або нарощування кількості регістрів. Потрібно лише знати схему збірки, по якій можна з’єднати радіатори опалення між собою. Процес досить клопітний, потрібно ще зуміти розібрати стару батарею, не пошкодивши арматуру і труби.

Нарощувати секції краще удвох

Чи можна нарощувати батареї в квартирі

Правильно з’єднати два радіатора опалення між собою нескладно, набагато проблемніше проконтролювати результат роботи. Перевірити якість збірки під тиском води можна лише при заповненні системи опалення перед початком опалювального сезону. В цьому випадку існує певний ризик появи течі на погано упакованому з’єднанні, в результаті – скандал з сусідами знизу і довгі суперечки з ЖЕКом. Тому братися за з’єднання опалювальних радіаторів можна лише в тому випадку, якщо впевнені в тому, що зможете з’єднати труби і гайки на секціях на гарантовано якісному рівні.

Крім того, перш ніж планувати нарощування батарей опалення в квартирі, потрібно врахувати наступне:

  • Закон прямо забороняє демонтаж, заміну або нарощування кількості радіаторів опалювальної системи. Формально наростити батарею опалення в квартирі можуть лише працівники ЖЕКу за погодженням з тепломережею;
  • Реальні технічні характеристики системи в багатоповерховому будинку можуть не відповідати проектним даними. Це найсерйозніша проблема, вирішити яку власними силами дуже складно.

До відома! Останній пункт означає, що технічно з’єднати два радіатора опалення можливо, але в цьому немає ніякого сенсу, так як тепла в приміщенні більше виділятися не буде.

Для приватника нарощування кількості обігрівачів обмежена лише опором теплообмінника котла

Зрозуміло, що схема з’єднання радіаторів опалення в приватному будинку може бути досить довільною, потрібно лише правильно порахувати площа перетину труб на виході з котла опалення і порівняти зі зміною аналогічної характеристики після передбачуваного нарощування радіаторів опалення. Зазвичай для одно-двоповерхових будівель проблем з з’єднанням двох батарей опалення між собою не виникає. В інших випадках господарі, перед тим як приєднати додаткові секції радіаторів опалення, встановлюють між ними балансувальні крани – засувки, за допомогою яких вирівнюють тиск і забезпечують стабільне опалення по всіх поверхах, від підвалу до утепленого горища.

Читайте:   Декоративні решітки на радіатори опалення

Як бути юридично з нарощуванням секцій радіаторів

Будь-які звернення в ЖЕК або в керуючу компанію з проханням дозволити додаткове приєднання радіаторів опалення закінчуються нічим. Контори тепломережі також не реагують на прохання про збільшення кількості регістрів. Причина такої поведінки проста – вони не знають, як правильно зробити перерахунок характеристик системи опалення, щоб установка додаткових радіаторів не позначилася на рівні обігріву в інших квартирах, підключених до стояка.

Чавун потрібно промивати або міняти на біметалл

Можна проігнорувати вимоги і очікувати, що цілком реально, штрафних санкцій за переробку. Так надходять практично всі, кому доводиться жити в старих хрущовках з чавунними батареями.

Другий шлях складніше:

  • Потрібно замовити проект розрахунку балансування витрати по стояку з урахуванням того, скільки планується з’єднати додаткових радіаторів. Документи масово роблять для тих, хто переходить індивідуальне опалення, тому все це реально;
  • Отримати рішення суду про спонукання ЖЕКу або керуючої компанії виконати роботи. Правда, приєднати радіаторів більше, ніж зазначено в проекті, не вийде.

На законне рішення проблеми нарощування батарей можуть піти роки, тому потрібно шукати компроміс. Можливо, поставити додаткові секції або замінити чавунні батареї на більш сучасні біметалічні моделі. Формально це рішення проблеми.

Що зробити з системою опалення

Нарощування кількості радіаторів опалення, підключених до одного стояку, може не дати необхідного ефекту, навіть якщо замість штатної « вісімки » з’єднати 20-30 додаткових радіаторів опалення.

Для того щоб система запрацювала, необхідний певний перепад тиску гарячої води в трубах. Чим він вище, тим більше швидкість потоку і виділення тепла на радіаторах. На старих, забитих іржею і брудом теплоцентралях тиск падає дуже швидко.

Якщо квартира на першому-другому поверсі, тобто сенс спробувати приєднати кілька додаткових радіаторів. На останніх поверхах багатоквартирного будинку можна навіть з’єднати в одну конструкцію дві-три батареї. Гріти будуть тільки регістри першої, приєднані додаткові секції на інших радіаторах так і залишаться холодними.

При низькому тиску води гріти буде найближча до стояку батарея

До відома! У такій ситуації власники квартири встановлюють підкачує електронасос, який додатково прокачує гарячу воду через всі встановлені регістри.

Читайте:   Опалення дачі - 6 найбільш економічних і ефективних варіантів

В результаті зростає витрата електроенергії, але зате в квартирі більш-менш тепло.

Як з’єднати дві батареї опалення між собою

Щоб вийти з положення, не обов’язково використовувати насос або збільшувати розміри радіаторів. При малому тиску гарячої води в системі опалення більш ефективним буде зміна послідовності підключення батарей.

Стандартним вважається послідовне підключення, коли всі радіатори підключені один до одного однією трубою. Якщо з’єднати корпусу паралельно, то опір секцій зменшиться, а кількість виділяється тепла зросте.

Раціональний варіант нарощування обігрівачів

Правда, щоб з’єднати радіатори, доведеться прокласти додаткові труби системи опалення.

Способи з’єднання радіаторів опалення

З’єднати два радіатора опалення між собою можливо двома способами. У першому випадку використовується стандартна технологія зрощування двох секцій за допомогою внутрішнього патрубка або ніпеля. Усередині кожної секції є різьблення, що дозволяє з’єднати дві секції вкручуванням перехідника. Даний спосіб наростити радіатор опалення своїми руками наведено на відео:

 Так як всі деталі, необхідні для збірки, йдуть в комплекті до секцій, виконати збірку не складе особливих труднощів навіть малодосвідченому фахівцеві.

Решта видів з’єднання радіаторів опалення припускають використання згонних муфт і труб з балансують кранами.

Необхідні матеріали і інструменти

Для нарощування секцій необхідно придбати повний комплект деталей:

  • Ніпель – перехідник, щоб з’єднати одну секцію радіатора опалення, потрібно як мінімум дві штуки;
  • Пакля лляна для пакування різьблення на ніпелі;
  • Силіконове кільце, по одному для кожного ніпеля;
  • Монтажний ключ з коміром;
  • Копчиковий сантехнічний ключ.

Приблизно той же набір знадобиться для того, щоб з’єднати кілька додаткових чавунних секцій. Для нарощування батареї з чавуну обов’язково доведеться обзавестися газової пальником для випалювання пробки заглушки. Якщо в алюмінієвому корпусі все трійники, заглушки, в тому числі і кран Маєвського, знімаються просто, то на чавуні попередньо випалюють паклю, лише потім можна буде зняти пробку і з’єднати корпус з додатковими регістрами.

Також буде потрібно перфоратор або ударна дриль, кронштейни і дюбеля, за допомогою яких посилений радіатор опалення потрібно буде монтувати на новому кріпленні.

Підготовчі роботи

Горизонтальний розмір батареї збільшиться, тому, перед тим як з’єднати додаткову секцію з радіатором, потрібно попередньо розмітити подовження корпусу і переробити з’єднувальний патрубок на зливний стороні нагрівача.

Якщо підведення і відведення виконані з термостійкої поліпропіленової труби, то буде досить напаяти додатковий шматок з куточком. Остаточну впайку в зливний контур системи опалення можна буде робити не раніше, ніж буде приєднана додаткова секція.

Читайте:   Що таке теплові насоси і для чого вони застосовуються

Як з’єднати дві секції

Перед складанням з верхнього і нижнього каналу вивертаються заглушки і кран скидання повітря. Щоб переконатися в правильному виборі, перед тим як з’єднувати секції, потрібно перевірити цілісність різьблення. Для цього просто загортаємо ніпеля з купленого комплекту до бортика або виштампованого паза.

Важливо! Зверніть увагу – на ніпелі дві ділянки різьблення з різним напрямком витків. Завдяки цьому можна з’єднати дві частини без зовнішнього кріплення.

Ніпель з прокладкою ввернути на третину різьблення

При обертанні ніпеля дві секції радіатора подаються назустріч і щільно стискають ущільнююче кільце. Для складання необхідно підмотати ущільнення, встановити прокладку, наживити ніпеля і спробувати одягнути новий регістр на різьбу з протилежного кінця. Причому, одягати потрібно відразу на два ніпеля одночасно і постаратися виконати без перекосів, інакше надійно з’єднати дві частини не вийде. Стара батарея і секція повинні розташовуватися в одній площині, на одній осі.

При загортанні ніпеля ключем частини батареї замикаються

Далі ключем з воріт загортаємо різьбові перехідники, роблячи з кожного боку по 1-1,5 витка. Якщо корпусу вдалося з’єднати без перекосу, то ставимо наступні секції, на останній стінці ввертаємо кран і заглушку.

Кріплення радіатора опалення до стіни

Оновлену батарею встановлюють на стіні на стандартних кронштейнах. Щоб в регістрах не накопичувалася повітря, корпус радіатора опалення виставляють по будівельному рівню з ухилом в 5-7о, цього достатньо, щоб бульбашки повітря переміщалися до крана скидання повітряних пробок.

Радиаторы отопления: как соединить между собой, видео

Варто враховувати, що будь-яка батарея після заповнення водою стає важче і частково просідає на кріпленні під власною вагою. Тому кут вибирається з невеликим запасом.

Тестування зібраної конструкції

Після спайки труб настає найбільш відповідальний момент – перевірка на відсутність підтікання води. Деякі матера намагаються перевіряти стики в ємності з водою, але, по суті, це втрата часу, і тільки. Перевіряти, наскільки якісно вдалося з’єднати деталі, можна лише при закачуванні гарячої води в систему.

На вході в батарею опалення зазвичай ставлять бронзовий кран. Він буде потрібно для ремонту або регулювання подачі тепла в систему. Якщо при заповненні з’явилися краплі, то доведеться перекрити воду і зняти пробку і послідовно підтягнути гайки-згони.

Радиаторы отопления: как соединить между собой, видео

Висновок

З’єднати радіатори опалення між собою — це не самоціль всієї переробки системи обігріву. На якість і ефективність водяного опалення впливає велика кількість факторів, передбачити всі проблеми досить складно. Тому завжди є сенс поцікавитися думкою майстрів і професіоналів, які не працюють в ЖЕКу або керуючої компанії вдома.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*