Головна / Електрообладнання / Різні типи сухих тенів: конструкції та особливості

Різні типи сухих тенів: конструкції та особливості

Різні типи сухих тенів

У бойлері для обігріву води використовується трубчастий електронагрівач. Конструкція ТЕНу складається з металевої трубки, всередині якої розміщена спіраль високого опору. Для запобігання короткого замикання і поліпшення тепловіддачі простір між внутрішніми стінками трубки і спіраллю заповнено діелектриком у вигляді спресованого порошку.

Конструкція будь-якого бойлера представлена у вигляді ємності з підведенням холодної води і відведенням гарячої. Нагрівальний елемент (ТЕН) встановлюється безпосередньо в ємність і виконує прямий нагрів води.

Стандартні електричні тени при тривалому використанні покриваються солями і різними відкладеннями, так званим накипом. Шар накипу весь час наростає, що погіршує якість нагріву і збільшує споживання електроенергії. З метою вирішити дану проблему був розроблений покращений варіант трубчастого нагрівача для роботи в рідкому середовищі — сухий ТЕН. У ємність бойлера встановлюється металева колба, що запобігає безпосередньому контакту нагрівача з рідиною. Нагрівальний елемент поміщається всередину трубки. За допомогою такої конструкції якісна робота електронагрівача значно продовжується. Також при наявності колби обслуговування і заміна нагрівача значно спрощуються.

У нових моделях бойлерів сухий ТЕН встановлений за замовчуванням. Виробники поступово йдуть від використання стандартних незахищених тенів. Таким чином, вони покращують якість свого товару, що збільшує попит на нього. Практика показує, що при використанні в бойлері ТЕНа в колбі споживається набагато менше електрики, сам бойлер служить значно довше і витрати на нього швидко окупаються.

Класифікації сухих тенів

Завдяки новому технологічному підходу виробництва конструкцію сухих тенів постійно вдосконалюють. На сьогодні існує вже кілька різних варіанти захищеного нагрівача:

  1. Захисна колба з масляним наповнювачем. Теплопровідність масла набагато вище, ніж у повітряного простору. Нагрівання відбувається значно швидше і електрики витрачається менше.
  2. Сухий ТЕН з керамічним ізолятором. Нагрівальний пристрій в колбі впливає теплом спочатку на повітряний простір. Це простий варіант конструкції з порівняно недорогою вартістю. Керамічний ізолятор добре утримує і передає тепло, так що навіть після відключення, вода в бойлері тривалий час тримається на певному температурному рівні. Такі нагрівачі характеризуються високою ефективністю і легкістю в обслуговуванні.
Читайте:   Линейные светодиодные светильники: виды и способы установки

При роботі сухого ТЕНа повністю виключений контакт нагрівального елементу з рідиною і ураження струмом. У разі звичайного при виході з ладу резистивного елемента може статися його контакт з трубкою корпусу і сам бойлер буде пробивати струм. У керамічних нагрівачів сухого типу такий казус виключений. При виході з ладу гріючого елемента пристрій повністю перестає працювати.

Трубчасті електронагрівачі стандартної збірки можна зустріти в більшій частині побутових водонагрівальних приладах. Повітряні сухі нагрівачі здебільшого використовуються в промисловості. Їх застосовують в установках по нагріванню газів, масел, калориферів і іншому обладнанні для обробки різних рідин навіть з агресивним середовищем.

Види сухих тенів

Види сухих тенів

Абсолютно всі види електричних нагрівачів розділені на окремі категорії, основою яких є робоче середовище нагрівача і принципова схема роботи. Дані вимоги визначають рівень міцності обраних матеріалів для нагрівача, його конструкцію і рівень захисту від температури.

Залежно від області застосування нагрівачі поділяють за значеннями напруги. До універсальних відносять нагрівачі класичної групи, розраховані на 220 Вольт. Такі пристрої застосовують у побутовій техніці, для обігріву виробничих приміщень, обігріву рідини. У великій промисловості можуть використовуватися спеціальні нагрівачі, розраховані на роботу з мережею в 380 і 660 Вольт.

Де купити електротен?

Довговічність нагрівача залежить від безлічі факторів: стрибків напруги, умов використання і т. д. Однак кращим вибором буде придбати електро ТЕН в інтернет магазині tricom.com.ua, де представлений великий асортимент якісних електричних нагрівачів за привабливою ціною.

Замовлення можна оформити онлайн або по телефону, який вказаний на сайті. Якість товару підтверджується відповідними документами від виробника. Також виробник завжди гарантує високу якість своїх виробів і дає гарантію на роботу.

При виникненні будь-яких складнощів в процесі вибору електричних ТЕНів, звертайтеся до фахівців магазину. Консультанти компанії TRICOM з радістю допоможуть вам визначитися з кращим приладом для тієї чи іншої мети.

Читайте:   Солнечные электростанции: как на этом заработать

Матеріали ізоляції

Звичайний нагрівач повітря сухої конструкції складається з металевої трубки з дротяною спіраллю всередині неї. Для забезпечення хорошого ущільнення компоненти повинні щільно прилягати один до одного, тому використовується спеціальний ізоляційний матеріал.

Споживач повинен знати, які матеріали входять в конструкцію електронагрівача. Сухі нагрівальні елементи з металевими пластинами виготовляються з нержавіючої або вуглецевої сталі. Для кожного випадку підійде індивідуальний варіант, так як робоче середовище розраховане на власні параметри впливу на матеріал. Корозійна стійкість – універсальна властивість матеріалу. Для сухих нагрівачів ці вимоги невисокі в порівнянні з нагрівачами з рідиною.

Як влаштований сухий нагрівач

Різні види сухих нагрівальних елементів також можуть відрізнятися за формою. Сухий ТЕН виготовляється тільки прямої форми, так як поміщається в спеціальну захисну колбу, а звичайні можуть бути виконані самих різних форм.

Звичайні трубчасті електричні водонагрівачі встановлюються безпосередньо в рідину. Сухі нагрівальні елементи поміщені в герметичну трубку, що виключає прямий контакт нагрівача середовищем, що нагрівається.

Як влаштований сухий нагрівач

Звичайні нагрівачі оснащені магнієвим анодом з метою запобігання накопичення солей всередині резервуара. При експлуатації сухих тенів анод розміщують в баку через спеціальний отвір.

Сухими тенами можуть оснащуватися тільки водонагрівачі, об’ємом яких становить більше 50 літрів. Через свої розміри сухі нагрівачі неможливо встановити в ємності меншого розміру.

Гнучкі сухі нагрівачі

Гнучкі електричні нагрівачі призначені для високотехнологічного нагрівання конкретного середовища. Від стандартних тенів вони відрізняються головним чином тим, що можуть приймати будь-яку форму без застосування спеціальних інструментів. При цьому гнучкість ніяким чином не впливає на експлуатаційні характеристики нагрівального пристрою. Такі ТЕНи повністю конкурують за своїми властивостями і потужністю зі стандартними моделями, в тому числі і з рідинними приладами. Гнучкі нагрівальні елементи в основному використовуються для термічного впливу на прес – форми.

Читайте:   Как правильно произвести проверку состояния электропроводки в доме

Недоліки сухих електронагрівачів

Існує помилка, що сухі нагрівачі неекономічні через зазор між захисною колбою і резистивним елементом. Спочатку прогрівається трубка, а вже потім рідина. Фахівці впевнено спростовують цю думку. Передача тепла відбувається всередині навколишнього середовища, тому втрати тепла мінімальні. Діаметр ТЕНа на 2 міліметри менше діаметра захисної колби, повітряний зазор невеликий.

Показники потужності сухих тенів нижче, ніж у звичайних. Їх потужність досягає 1200 Вт, проти звичайних 2 кВт. А ось сухі Тени можна встановити по 2 штуки на котел, загальна різниця в потужності в такому випадку незначна.

Переваги сухих тенів

Зручність обслуговування. Для заміни Тена знадобиться всього лише викрутка, щоб зняти захисний кожух (колбу) і відкрутити розпірний гвинт. Більше ніяких інструментів не потрібно. Нагрівач знімається і на його місце встановлюється новий. У разі заміни мокрого ТЕНа доведеться повністю злити всю воду з бойлера, відстебнути фланець. Кожен раз при заміні доведеться брати нову фланцеву прокладку. Така робота дорога і брудна.

Якщо один встановлений обігрівач виходить з ладу, ви можете легко замінити його, не зв’язуючись з іншими. Немає необхідності зливати воду і навіть знімати сам бойлер. Заміна сухого нагрівального елементу займає максимум 10 хвилин, а у досвідчених користувачів і того менше. При перевстановленні “мокрого” ТЕНа потрібно буде повністю злити всю рідину, відкрутити його і зафіксувати новий.

Вибрати відповідний нагрівач для вирішення ваших завдань допоможуть менеджери компанії «Триком». Зв’яжіться з ними і отримаєте своє замовлення максимально швидко.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*