Головна / Будівельні матеріали / Шкідливість полістиролу: реальність чи міф

Шкідливість полістиролу: реальність чи міф

Шкідливість полістиролу: реальність чи міф

Шкідливий чи ні пінопласт? Дискусія про полістирол як ізоляційний матеріал сьогодні знову йде повним ходом. Також не оминають увагою і питання про шкідливість полістиролу. Практично кожен з нас колись займався або й займається зараз будівельними роботами. Хтось на професійному рівні, хтось в разі виникнення потреби в побуті. У процесі виконання робіт всі розуміють позитивні критерії матеріалу: невелика вага, зручність виконання робіт, прийнятна ціна. Як бачимо, що усім зазначеним характеристикам цілком відповідає пінополістирол. У сучасному будівельному світі його широко використовують для утеплення стін, підлог, стель.

Рівень токсичності

Як і будь-який будівельний матеріал пінополістирол має свої плюси і мінуси. Але в даній статті зупинимося на питанні, чи шкідливий пінопласт як утеплювач. Визначимо, наскільки велика токсичність пінопласту для здоров’я людини. Після руйнівної пожежі у висотному будинку в Лондоні в середині червня, в якому загинуло щонайменше 80 осіб, будівлі в Європі також перевіряються на предмет пожежної безпеки. Якщо полістирол захоплює вогонь, він горить сіяючим полум’ям. Однак в Німеччині,наприклад, використовується жорстка піна, займистість якої значно зменшується за рахунок додавання консервантів. Вона класифікується як антипірен. Крім того, на фасадах часто є вогнестійкі перемички або вогневі балки з негорючого матеріалу. Асоціація виробників твердих пінопластів не бачить підвищеного ризику загоряння.Утеплювач виготовляють на основі полістиролу. У його складі міститься стирол, який поступово виділяється і сам по собі є токсичний. Інша справа, скільки даної речовини потрапляє в атмосферу. Давайте розберемося в концентраціях.

У готовому матеріалі вміст стиролу відповідає таким показникам – 0,07 – 0,2%, що могло б нашкодити людині, якби вона відразу отримала цю концентрацію. Деякі зарубіжні виробники домоглися зниження цієї речовини до 0,01 – 0,05%, що є абсолютно нешкідливим для оточуючих, якщо звичайно вони не почнуть нею харчуватися.

Читайте:   Чим краще обшити балкон зсередини

Фактори, які зменшують шкідливість полістиролу

Оцінивши всі за і проти, приходимо до висновку, що для виключення негативного впливу шкідливих речовин на споживача необхідно дотримуватися певних правил: шкоду пінопласт може принести, якщо використовувати його не за призначенням. Наприклад, приймати в їжу, використовувати в якості матраца, споруджувати дитячі будиночки та інше. А якщо врахувати, що гранули пінопласту улюблені ласощі гризунів і птахів, то можна зробити відповідний висновок. Слід врахувати, що вміст стиролу у вітчизняному утеплювачі вищий, ніж в зарубіжному матеріалі. Тут потрібно підійти з розумом. Радимо використовувати наш утеплювач для монтажу в нежитлових приміщеннях або для утеплення фасадів, балконів та іншого. А для внутрішніх робіт застосувати зарубіжний матеріал. Хоча не слід сліпо довіряти, а перед придбанням все-таки перевірити відповідні документи. При використанні пінопласту для утеплення фасаду ПСБ 25, про шкоду взагалі мови не йде. Стіни не пропустять стирол всередину приміщення.

Горючість пінополістиролу

Г – 1 горить дуже слабо;
Г – 2 згорання є помірним;
Г – 3 горить із середньою силою;
Г – 4 швидкозаймистий.
Приналежність до груп можна визначити випробуваннями, які проводити слід з добре захищеними органами дихання. Під час випробувань звертаємо увагу на такі фактори:

  • Значення температури димових речовин.
  • Наскільки пошкоджений матеріал по довжині.
  • Пошкодженість по масі;
  • Як довго горить матеріал самостійно.

Як би там не було, але утеплювач навіть марки Г – 1, запалати може тільки в тому випадку, коли на нього буде впливати досить висока температура. Але в будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що при горінні пінополістирол виділяє шкідливі речовини, небезпечні для здоров’я людини.

Незважаючи на всі твердження про безпеку пінопласту, можна ствердно сказати, що пінопласт горючий. Звичайно, він не запалюється як сірник. Щоб пінополістирол почав хоча б тліти, для цього необхідно впливати на нього дуже високою температурою. До того ж, випускається матеріал з різною сприйнятливістю до горіння. Наскільки токсичний пінопласт, характеризує вміст стиролу в його складі. Концентрація буде вищою за норму, якщо буде порушена технологія виробництва. З цього випливає, що потрібно користуватися матеріалом тільки перевірених виробників. Але давайте розглянемо питання безпеки і шкідливості пінопласту ретельніше і пошукаємо все ж позитивні фактори.

Читайте:   Стільниковий полікарбонат – характеристики, види та сфера застосування

Позитивні фактори при використанні пінопласну

Вивчивши всі нюанси виробництва, використання і руйнування матеріалу, можна зробити висновки, що пінопласт сам по собі, в загальному, не є шкідливим для здоров’я людини. При цьому можна відзначити, що він досить екологічний, що сьогодні відіграє не останню роль у виборі будматеріалів. Завдяки цьому він набуває все більшої популярності серед населення. Крім того, що він використовується для утеплення, можна його використовувати як додаток в бетон, для підвищення його теплоізоляційних властивостей. Також багато практикують додавання крихти пінополістиролу в грунт для поліпшення його властивостей і більшої родючості ґрунтів. І не важлива сфера застосування матеріалу, будь-то утеплення стін, стель, підлог тощо, головне необхідно купувати якісний матеріал. В цьому випадку можна гарантувати безпеку для себе і своїх близьких. Можна засумніватися в безпеці будь-якого будівельного матеріалу, але краще користуватися таким правилом: «Попереджений – значить озброєний». Чим краще ви вивчите всі тонкощі і нюанси, тим легше буде визначитися з вибором якісного матеріалу і тоді Вам дійсно не буде чого боятися.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*