Головна / Сад та Город / Шкідники томатів та ефективні методи боротьби з ними

Шкідники томатів та ефективні методи боротьби з ними

Вредители томатов и эффективные методы борьбы с ними

Отримати багатий врожай помідорів можуть перешкодити численні хвороби та шкідники томатів. Але боротися з ними можна і потрібно. Для цього є маса перевірених на практиці способів. Але перш ніж приступати до боротьби, потрібно навчитися вчасно і безпомилково визначати ворога.

Які шкідники томатів можуть загрожувати хорошому врожаю

Загроза з боку шкідників помідорів підстерігає городників під землею і на її поверхні. У ґрунті уражуються корені. На поверхні стебла, листя, суцвіття, плоди.

Найбільш поширеними шкідниками посадок помідорів є капустянки, дротянки, совки, білокрилки. Шкодить томатам ще попелиця бавовняна або баштанна, галова нематода, клоп-щитник, колорадський жук, павутинний кліщ, мінер пасльоновий, тріпс.

Вредители томатов и эффективные методы борьбы с ними

Грунтові вороги томатів

Капустянка. Віддає перевагу вологі, добре наводненому грунту. Шкоди завдають дорослі особини і личинки. Капустянка прокладає ходи в ґрунті, підгризає стебло в його підземній і частково надземній частині. Рослина слабшає, накреняється.

Городники борються з цим шкідником роками з перемінним успіхом, використовуючи хімічні та агротехнічні засоби.

Хімічні засоби: Грім, Медветокс, Грізлі, Банкол, Фенаксин Плюс.

Агротехнічні:

  • виключити підживлення коров’яком на сирих ділянках;
  • регулярне розпушування міжрядь для знищення кладки яєць;
  • висадка по периметру садово-городньої ділянки чорнобривців (красиво і корисно: утворюється своєрідний бордюр);
  • пастки, які влаштовують у травні місяці, – ями з гноєм, де капустянка відкладає яйця.

Вредители томатов и эффективные методы борьбы с ними

Дротянка. Він пошкоджує коріння та стебло томатів. Рослина перестає розвиватися, сохне, жовтіє. Щоб позбутися від дротяників, перед посадкою в грунт заривають дрібні бульби картоплі, буряк і моркву. Через 3 дні викопують і спалюють. Можна використовувати «Базудин». Його перемішують з тирсою і піском і прикопують біля рослин.

Читайте:   Як вирощується цибуля-чорнушка на розсаду – терміни і правила посіву

Хто шкодить томатам на поверхні землі

Найбільш поширені надземні шкідники томатів – совка і білокрилка.

Совка на томатах шкодить ночами. Ця гусениця з’являється з яєць, що відкладаються нічними метеликами. Спочатку совка пошкоджує верхівкові листя, а трохи подорослішавши, знищує бутони, зав’язі і квітки. Але на цьому шкідництва не закінчуються. Коли з’являються плоди, піддаються нападу і вони. У них гусениці совки проробляють ходи.

За сезон з’являється два покоління совки: з травня до середини липня, з липня до середини вересня. Тому боротьба з шкідниками томатів повинна вестися протягом всього сезону. Чи шкодить вашому врожаю помідорів совка, можна зрозуміти, залишивши на ніч поруч з рослинами банку з подкисшим компотом. Якщо на ранок в ній виявляться метелики, значить, пора приймати заходи. Боротися з совкою допоможуть посадки календули, обприскування настоєм листя стрілок часнику або його зубчиків, і настій з листя лопуха.

Вредители томатов и эффективные методы борьбы с ними

Білокрилка на помідорах з’являється зазвичай в теплицях в середній смузі, а на Півдні і в незахищеному ґрунті. При появі білокрилки листя томатів покриваються нальотом чорного кольору, схожим на сажу. Це відбувається з-за того, що шкідники використовують для живлення сік рослин, а його надлишки утворюють липку плівку, на якій поселяються грибки. Рослина занепадає і гине. Щоб виявити совку, досить доторкнутися до рослини, і з нього піднімається білий рій комах. Шкоди завдають личинки. Саме в цій стадії і можна боротися з совкой. Рослини, вкриті липкою масою, перестають дихати, тому їх потрібно регулярно мити мильною водою. Часто цього буває достатньо. Дуже ефективні і спеціальні липкі стрічки. З біологічних методів добре допомагає настій з кульбаби. Для цього використовуються листя і кореневища, залиті водою і настояні протягом 3 годин. Можна використовувати і водний настій часнику.

Читайте:   Шкідники полуниці – опис з фото і способи боротьби

Не поступайтеся своїм урожаєм шкідникам. Не втрачайте момент і не давайте їм розмножуватися.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*