Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Покрівля з ондуліна – особливості матеріалу і монтажу покрівлі

Покрівля з ондуліна – особливості матеріалу і монтажу покрівлі

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

Будь-яка, навіть найдорожча і якісна покрівля, рано чи пізно «відпрацює». І добре, якщо це старий прогнилий шифер – не шкода. Але не обов’язково зривати всі і з нуля крити заново — досить поверх старого покласти нове, а існуючий каркас не чіпати взагалі – він стане в нагоді. Доведеться попітніти, але це набагато легше, ніж з диким поглядом видирати «все нажите непосильною працею».

Ондулін і його переваги

Коли покрівельне покриття втрачає зовнішню привабливість і недостатньо захищає від погодних впливів – пора його міняти. Сьогодні можна знайти безліч альтернатив – як бюджетних, так і досить дорогих, але окремої уваги варта покрівля з ондуліна, що має кілька ключових переваг:

 • невисока вартість;
 • не вигорає під сонцем;
 • не схильна до деформації;
 • відмінно протистоїть вологі і різким перепадам температур;
 • не створює шуму в погану погоду (дощ, град);
 • укладання можна зробити самостійно;
 • великий термін служби;
 • легко монтується і має потрібну гнучкість;
 • відторгає грибок, мох, не окислюється.

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

Така покрівля надійна, довговічна і довго обходиться без ремонту, більш того,підійде для будь-якого типу дахів і легко монтується (в тому числі – на стару покрівлю). Листи можна пофарбувати в будь-який колір або створити мозаїку з декількох.

Сам по собі ондулін – це целюлоза, скловолокно і картон, обклеєні бітумом, завдяки чому дотримані всі необхідні екологічні вимоги. У базовому варіанті має хвилясту форму і 4 кольори – зелений, червоний, коричневий і чорний, але при бажанні можна знайти й інші варіанти.

Особливі навички для монтажу не потрібні – достатньо слідувати інструкціям і проконсультуватися з професіоналами, як покрити дах ондуліном. І покликати друга – удвох веселіше і швидше. Попередній настил знімати не обов’язково – ондулін чудово ляже як на метал, так і на шифер. Листи можна злегка вигнути при необхідності – вони володіють достатньою еластичністю і легко лягають на будь-яку поверхню.

Читайте:   Темна історія: правила оформлення інтер'єру в чорному кольорі

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

Підготовка

Насамперед – підготовка. Уважно і педантично перегляньте все необхідне для роботи, інакше є шанс побігти за цвяхами під зливу. Перед початком робіт, варто взяти на озброєння певні поради фахівців:

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

 1. Пиляти листи тільки змащеною ножівкою – так не буде задирок і надломів. Альтернатива – циркулярка або шабельна пилка.
 2. Технологію порушувати не можна – інструкцію придумали не просто так, а за «косяки» відповідаєте тільки ви – і переробляти все теж вам.
 3. Не варто класти ондулін під палючим сонцем в 40-градусну спеку – листи будуть надто гнучкими, їх буде складніше укладати.
 4. «Не бігайте, не стрибайте», як говорили в мультфільмі. Ставати можна лише на випуклі частини.

Всі перераховані пункти говорять лише про одне – будьте обережні, краще працюйте в парі для підстраховки. Тільки так можна уникнути неприємних наслідків (як фінансових, так і травматологічних).

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

До того, як приступити до робіт, переконайтеся, що у вас в достатній кількості є:

 • ондулінові листи (стандартний розмір 200х95 см) – розраховується по площі даху +10% для виступів;
 • гратчастий брус (зріз 40х40 мм);
 • кріплення і цвяхи (йдуть в комплекті з листами). Цвяхи повинні бути з гумовим обрамленням для додаткової гідроізоляції і мати відповідний до листів колір капелюшка. Зазвичай виготовляються з вуглецевої сталі;
 • коник-куточок для розміщення біля стику близько схилів даху або на стику даху зі стіною. Гідроізоляція тут особливо важлива. Пічні труби обходяться гумовими фартухами;
 • ізоляційна стрічка для герметизації стиків з вікном у даху (якщо таке є). Перед фіксацією обов’язково потрібно видалити весь бруд і нейтралізувати причину забруднення, інакше з часом стикування ослабне;
 • спеціальна вентиляційна труба і наповнювач карниза.

Монтаж

Перед тим як покрити дах ондуліном, потрібно перевірити надійність старого даху – вона повинна витримати нову вагу 100 кг (для опадів і сили вітру). Якщо старе покриття може не витримати ондулін і мокрий сніг – краще його зняти. З даху вичищається все сміття, листя, уламки гілок і т. д. Зачищати не обов’язково – досить простого віника. Пробої в шифері можна не ремонтувати – нове перекриття позбавить від старих проблем.

Читайте:   Металлочерепица Прушиньски: какие преимущества обеспечивают ее популярность?

Краще укладати ондулін на суцільний лист обрешітки – це поліпшить міцність і знизить вплив температур, зайвої ваги снігових опадів у зимовий період, так і навесні. Для цього підійде стандартний брус 5х5 см. Насамперед ставиться поздовжній каркас решетування, новий брус кріпиться саморізами до старого. Порядок: кріпляться крайні частини, упоперек них тягнеться нитка, уздовж нитки монтуються інші бруси. Після цього ставиться горизонтальне решетування, в якій бруси лягають поперек попередніх і фіксуються саморізами в точці перетину. Для спрощення процесу можна зробити спеціальний брус-мірку з розділами.

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

На пологий дах краще укласти поздовжнє решетування з вологостійкої фанери. Найважливішою деталлю є надійність всієї конструкції, адже ондулін гнучкий, і при великих просвітах у решетування може просідати, а подібні вигнуті листи псують зовнішній вигляд і можуть пропускати вологу під покрівлю.

Якщо кут даху менше 15 градусів – краще зробити майже суцільну обрешітку.

На обрешітку лягають листи ондуліна «пірамідою» (або «лускою»). Низ листів повинен обов’язково виступати для закривання вітрової дошки (вона запобігає потраплянню води під дах і заповнює прогалини). Покриття даху ондуліном краще починати з нижнього кута і кріпити листи в поперечні бруси по горизонтальній лінії за допомогою спец. цвяхів. Укладання йде рядами вздовж низу. Якщо решетування металеве – листи кріпляться саморізами, сам процес не відрізняється.

Крыша из ондулина - особенности материала и монтажа кровли

При нахилі ската 5-10 градусів нахлести по горизонталі складають 300 мм, по вертикалі – 2 хвилі. При куті 10-15 градусів 200 мм і одна хвиля відповідно. Крок обрешітки – 45 см. Більш круті схили мають нахлест 170 мм та одну хвилю, крок обрешітки можна збільшити до 6 см.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*