Головна / Меблі для дому / Що потрібно знати при виборі шафи-купе

Що потрібно знати при виборі шафи-купе

Шафа-купе – практичний предмет меблів, здатний гармонійно вписатися в будь-яку кімнату. Головне, відповідально підійти до його вибору, врахувавши всі рекомендації дизайнерів. Для уникнення помилок при виборі є кілька правил. По-перше, слід вирішити, яка модель шафи краще підійде для обраної кімнати – окрема корпусна або вбудована шафа-купе. У першого варіанту завжди є каркас: стіни, верх і підлога. Подібні шафи не можна вбудувати будькуди.

Головний їх плюс – вони естетично виглядають зсередини і дають можливість переміщення, але є і мінус – ними займається багато площі, що вкрай незручно для невеликих приміщень.

У вбудованих шаф-купе також є свої переваги і недоліки. До перших відносять економію площі, адже такі шафи придатні для розміщення в спеціальних нішах, і відсутність необхідності установки додаткових каркасів. Серед недоліків вбудованих шаф-купе – неможливість їх переміщення в подальшому.

Кілька порад як вибрати шафу-купе правильно

Важливо при покупці шафи-купе дізнатися, який механізм відкривання розсувних дверей в ньому встановлено.

Серед них виділяють два:

  1. Роликовий механізм, коли двері вбудовані в металеву раму і рухаються по напрямних. Цей тип механізму найбільш поширений і коштує менше, але вважається ненадійним – при попаданні невеликого предмета в пази, ролики вислизають, і механізм виявляється, пошкоджений.
  2. Монорельсовий механізм – ролики рухаються по монорельсу. Шафи, де встановлено такий механізм, коштують дорожче, але зате в пази не можуть потрапити сторонні предмети, що захищає двері від поломки.

При покупці шафи-купе слід дізнатися, з якого матеріалу створена роликова система. Найкращими і довговічними вважаються коліщатка з металу, трохи гірше-з пластика зі спеціальним тефлоновим покриттям.

Читайте:   Угловой диван: как выбрать качественную, удобную и долговечную модель?

Як правило, шафа-купе встановлюють для розміщення великої кількості речей. Найкраще заздалегідь враховувати, що і в якій кількості буде знаходитися в шафі і купувати його, враховуючи цей параметр.

Профіль розсувної системи купе або, іншими словами, конструкція шафи — металева рама, напрямні пази і т. д. Ці елементи можуть створюватися з різних металів.

Що потрібно знати при виборі шафи-купе

Однак сучасні розсувні системи діляться на два типи:

  1. Сталевий профіль – найпопулярніша і дешева система. Вона довговічна і надійна. Основний недолік – при відкриванні дверей виробляють трохи шуму, і обмежений вибір матеріалів обробки дверей.
  2. Алюмінієвий профіль дорожчий, ніж сталевий, але естетично виглядає привабливіше. Такі системи тонші, що збільшує вибір оформлення фасаду. Крім того, дані профілі створюють при відкриванні дверей менше шуму. Єдиний недолік таких систем – недовговічність: при активному використанні вони можуть прослужити не більше 5-8 років.

Як вибрати внутрішнє наповнення шафи-купе?

Важливо при виборі шафи-купе оцінити і її внутрішнє наповнення:

  • Полки;
  • Ящики;
  • Штанги та інше.

Необхідно ретельно їх оглянути, проаналізувати зручність і функціональність.

Що потрібно знати при виборі шафи-купе

Даний параметр варто розглядати в сукупності з передбачуваним використанням. Наприклад, якщо в шафі планується розміщувати взуття, то знадобляться спеціальні сіточки для нього, якщо одяг – можна знайти висувні кошики для його зберігання.


Рекомендуем прочитать:




One comment

  1. Василь

    Доброго дня всім. Підбір меблів як і сам ремонт у квартирі то випробування не саме легке, тож тепер хоч матиму змогу скинути посилання на вашу статтю, як якісну інструкцію до підбору шкафу-купе. На допомогу мені прийшла студія інтер’єру та меблів капучино. Все дуєже якісно.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*