Головна / Стіни / Утеплення міжпанельних швів герметиком

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Утеплення міжпанельних швів – важливий будівельний процес. Шовні і стикові з’єднання багатоповерхового панельного будівництва поступово руйнуються, що провокує появу цвілі і грибка, а протікання загрожують промерзанням несучих конструкцій.

Причини руйнування міжпанельних стиків у будинках

Розгерметизація відбувається в наступних випадках:

  • Недотримання засад та норм використовуваної будівельної технології;
  • Зміщення стінових конструкцій з часом через нерівномірність опадів будівельних несучих елементів;
  • Деформація панельних стін через перепади температур;
  • Вплив атмосферних опадів;
  • Регулярна експлуатація будівлі.

Дані чинники призводять до руйнування і зміни форми стиків.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Як наслідок, зовнішні стіни починають швидко промерзати в зимовий період, а міжпанельні з’єднання протікати при зливових дощах.

Це призводить до непривабливості зовнішнього вигляду житлової будови, і до істотного підвищення ризику захворіти проживаючих там людей.

Матеріали-герметики

Для герметичності і поліпшення утеплюючих властивостей стиків між панелями житлової будови використовують особливі герметики – мастика і самоклеюча стрічка.

Вони можуть бути різної марки, складатися з різних елементів і застосовуватися в різних областях будівництва.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Основою для утеплення швів між панелями є ущільнювач, що виконує теплозахисну функцію і укладається під обрану мастику стрічку-самоклейку.

Найкращими властивостями володіють ущільнюючі склади, що базуються на поліуретані.

Види герметизації

Первинна обробка герметичним складом проводиться в новобудовах, де вона робиться вперше. Зазвичай до цього процесу схильні панельні житлові комплекси по закінченню їх зведення.

Утеплення міжпанельних швів нових споруд у цьому випадку виконується в кілька етапів. Порожні порожнини стиків наповнюють спеціальним теплозахистом – поліуретановою піною.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Далі проводиться обробка сучасним матеріалом, що представляє собою дрібнопористий, легкий білий утеплювач.

На додаток герметизують зовнішні шви особливою мастикою з водовідштовхувальними властивостями. Таким чином, створюється «теплий шов» для забезпечення теплозахисту і гідроізоляції для будь-якої погоди.

Читайте:   Як правильно вибрати шпалери: 5 простих порад

Вторинна обробка герметичним складом – це ремонт міжпанельних сполук в експлуатації житлової будови, яка піддавалася вже цьому процесу.

Час проведення вторинного утеплення – через 6-8 років після первинної обробки. У цьому випадку, старий шар герметичного складу міжпанельних сполук покривається новим шаром.

Правила герметизації

Вторинне утеплення класифікується на 2 види в залежності від загального стану міжпанельних сполук. При несуттєвому руйнуванні герметика вторинна обробка обмежується покриттям нового шару гідроізоляції.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

При наявності явних дефектів повторна герметизація стиків між стіновими конструкціями вимагатиме певного ряду заходів – розтин старого покриття, видалення непридатних наповнювачів шва і проведення всіх необхідних робіт по утепленню заново.

При цьому важливо дотримуватися певних правил:

  1. При протіканні стикових з’єднань з торця стінової конструкції закладаються шовні з’єднання панельних стін торцевого фасаду житлової будови і міжпанельні з’єднання торця і поздовжньої стінової панелі;
  2. При протіканні стикових з’єднань, розташованого вертикально відносно поздовжнього фасаду будівлі, утеплюються всі вертикальні міжстінові з’єднання вздовж висоти будови і примикають горизонтальні стики;
  3. При наявності дефекту в стиковому з’єднанні, розташованому горизонтально, герметизують стики на 3-4-х вертикальних рядах стінових панелей;
  4. Враховується факт розтягування і стиснення герметичних складів у місцях з’єднання, на які вплинуть перепади температур, усадка будови і властивість повзучості бетонного розчину, а також навантаження при усадці будівлі;
  5. Збільшуючи товщину герметичного шару відносно ширини міжпанельних стику, збільшуються навантаження, тому цей шар повинен бути в 2 рази менше ширини стику.

Технологія герметизації

Відмінна якість утеплення гарантує багатоетапна обробка швів. Для максимальної міцності даного процесу дефектних стикових з’єднань необхідно їх розкриття.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Технологія «теплий шов» відрізняється нанесенням в його основу піни з тепловим захистом.

Перший етап – підготовка до ремонту, що укладається в ретельному огляді і підготовці стиків до наступних заходів.

Читайте:   Тріщини в будинку - що робити ? Як закрити тріщини в цегляній стіні

Даний етап складається з очищення від старого фарбувального шару, пилу, бруду і різних відшарувань, демонтажу непридатного вже утеплювального матеріалу і старого герметика зі швів і стиків, заповнення тріщин.

На наступному етапі здійснюється заповнення швів між стіновими панелями будови теплоізолюючою монтажною піною з поліуретану, яка при своєму затвердінні розширюється і заповнює пустотні простори всередині шва.

Утеплення міжпанельних швів герметиком

Очищення і герметизація проводиться вручну або механічними пристроями. Утеплення міжпанельних швів повинно проводитися на суху поверхню.

Відео-рекомендація:

Заключний етап − використання мастики-герметика з водовідштовхувальним ефектом для закриття покладеного утеплювального матеріалу.

Весь процес утеплення проводиться при температурі від -10°C до +30°C в суху погоду без опадів. Порушивши цю умову, погодні умови можуть позначитися на недовговічності герметизації.

Висновок

При проведенні процесу утеплення у висотних будівлях варто вдатися до допомоги професійних альпіністів, якщо закладення шовних з’єднань буде здійснюватися при поверховості житла вище 2-ого рівня.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*