Головна / Сад та Город / Що робити, якщо на перцях опадають зав’язі, квіти і листя

Що робити, якщо на перцях опадають зав’язі, квіти і листя

Перець — примхлива і вимоглива культура, тому для рослини розроблені спеціальні правила догляду. Їх недотримання відбивається на зовнішньому вигляді кущів — пагони всихають, опадає листя, суцвіття, зав’язі. До подібних наслідків призводять також захворювання, комахи. Тому садівник повинен знати про можливі проблеми і методи їх усунення.

Чому у перцю опадають частини рослини

З відмиранням частин рослини стикаються і початківці, і досвідчені садівники. В цьому випадку протягом усього вегетативного періоду опадає листя перцю, в кінці весни він може скидати суцвіття, а в липні — зав’язі.

Незважаючи на вимогливість рослини, більшість садівників звикло до масовості і рясної плодоносності перцю, тому часто нехтують багатьма інструкціями. Якщо це прийнятно при вирощуванні перцю для власних потреб, то для великих фермерів поява перших ознак порушення призведе до втрат тонн врожаю.

Проявляються негативні симптоми на різних стадіях розвитку і мають різнорідні причини, які вказані нижче.

З яких причин відмирає листя

Якщо рослина нестара, то відмирання листя викликають:

 • неграмотний полив (використання води низької температури, недостатнього об’єму, рясне зрошення листя);
 • незбагачена торф’яна і глиниста земля з високою щільністю;
 • відсутність необхідної кількості сонячного світла;
 • наявність попелиці, павутинного кліща або слимаків.

Що робити, якщо на перцях опадають зав’язі, квіти і листя

Чому опадає суцвіття

Квіти рослина скидає під впливом наступних факторів:

 • підвищена температура (більше + 23°C для розсади і + 26°C для дорослих пагонів);
 • низька вологість — менше 60%;
 • брак і надлишок добрив (підгодівлю перців проводять мінімум 2 рази за сезон і в міру необхідності);
 • шкідники: павутинний кліщ, теплична білокрилка;
 • захворювання: фітофтороз, бактеріальна плямистість, гниль, столбур.
Читайте:   Вирощування огірків у бочці - переваги і нюанси роботи

Багато захворювань, особливо грибкові, передаються за вітром. Садівник, помітивши враження хворобою однієї рослини, повинен вживати заходів, тому що скоро постраждає вся посадка.

Через що відмирають зав’язі

Раніше перераховані явища стають причинами і опадання зав’язей. Додаються до них:

 • пасивність комах-запилювачів;
 • несприятливі погодні умови;
 • нерегулярне зрошення.

Способи усунення проблеми

Перше, на що звертають увагу, – якість грунту. Для перцю краща земля, що містить велику кількість гумусу. Важливий показник — наявність в грунті азоту, калію, фосфору. Співвідношення компонентів різне для кожного сорту, коригується склад добривами.

Впливає на стан рослини і схема, по якій розсаджений овоч. Оптимальна відстань між пагонами-30-40 см, якщо сорт низькорослий, дистанція в 60 см – при виборі високорослої культури.

Температура води для поливу повинна бути +22…+25°C. Частота процедури залежить від стадії розвитку перцю. Поливають рослину щодня: вранці і ввечері. Не рекомендується зволожувати культуру вдень, навіть в жарку погоду – велика ймовірність, що кущ згорить. При цвітінні повністю відмовляються від розпилювання засобів поливу, щоб не прибрати пилок. Коли з’являються перші зав’язі, процедуру повторюють 2 рази на тиждень.

Опадання листя

Грунт ретельно очищають, мульчують, щоб не створювати середовище для росту личинок. Якщо запобігти нападу комах не вдалося, то використовують інсектицидні препарати хімічної природи:

 • Карбофос;
 • Фуфанон;
 • Інтавір;
 • Ф’юрі.

Також підійдуть відвари з рослин:

 • ромашка;
 • кульбаба;
 • гострого перцю.

У період цвітіння і плодоношення застосування покупних засобів виключене, тому що це робить їх небезпечними для людини.

Відмирання суцвіть

Якщо перець вирощується в теплиці, то проблему усувають вирівнюванням вологості повітря – поливають доріжки між рослинами або встановлюють туманоутворювач.

При бактеріальних і грибкових ураженнях, характерних для перцю, використовують препарат Фітоплазмін, який допускається застосовувати на будь-якому етапі розвитку рослини. Від шкідників культуру позбавляє засіб Фітоверм. Він не накопичується в плодах, тому не небезпечний для людини.

Читайте:   Як навесні підготувати теплицю до посадки - покрокова інструкція

Опадання зав’язей

Проблеми із зав’язями часто викликані дисбалансом речовин в грунті. На допомогу приходять добрива і підгодівлі — мінеральні та органічні. До першого виду відносять розчини аміачної селітри (20 г сировини на 10 л води), суперфосфату (40 г), сульфату калію (30 г). Органічні добавки включають коров’як або пташиний послід (у співвідношенні 1:8 і 1:15 до води відповідно).

Якщо умови для запилення квіток невідповідні, щоб запобігти опадання зав’язей, суцвіття трусять в першій половині дня.

Перець — культура, вирощування якої супроводжується труднощами, тому садівникові потрібно знати, що робити при появі проблем. Основна причина порушень у розвитку і відмирання частин рослини — недотримання агротехніки і незнання особливостей культивування овоча. Якщо проблем не вдалося уникнути, то потрібно звернутися до описаних вище дій.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*