Головна / Підлога / Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Добре відомо, що паркетна підлога та пролиті потоки води, як завжди, не сумісні між собою, незалежно від того, де і як сталася надзвичайна пригода. Вологу ще сяк-так можна зібрати і видалити. Інше питання, що робити з наслідками, паркет здувся від води, і замінити його просто немає фізичної можливості.

Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Пошкодження від набухання деревини можуть бути досить серйозними

Чи може паркет роздутися

Стандартна ситуація, яка найчастіше трапляється на практиці, зводиться до одного з трьох варіантів:

  • На підлогу було пролито невелику кількість води. В цьому випадку здуття і ремонт паркету не загрожує, робити нічого не потрібно, крім як прибрати воду і насухо протерти покриття;
  • Паркетна набір затопило пристойною кількістю води, шар в кілька сантиметрів. Перше, що потрібно робити, це прибирати воду максимально швидко, можна зібрати або перегнати швабрами і віниками в сусіднє приміщення, де немає паркету або ламінату. Чим швидше, тим вище шанси згодом виправити паркет, якщо здувся, без розбирання;
  • Справжній потоп, паркетні дошки знаходяться в затопленому стані кілька годин. Перше, що потрібно зробити, це ліквідувати причину затікання вологи, потім вичерпати всі, що можна, і витерти насухо.

Правда, всі перераховані способи ліквідації наслідків та зменшення ризику пошкодження паркетної дошки стосуються доглянутого паркету. Якщо набір не ремонтувався, не має лакового або барвистого шару, не оброблявся захисної мастикою, то дерев'яні паркетини мають шанс роздутися майже на 100%.

Читайте:   Теплые полы Nexans

Порада! Виправити можна будь-яку паркетну укладку, навіть без розбирання, тому в першу чергу потрібно видаляти вільну воду і ні в якому разі не намагатися робити гарячу сушку або санування сильними потоками повітря.

Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Потрібно буде зняти частину паркетин, робити нічого, інакше стать не висушити повністю

Видалити воду можна, звісно, швидко, але діяти таким способом не слід. Перше, що потрібно робити, якщо паркет піднявся від води, це зберегти плашки, не дати їм растрескаться. Поетом сушити потрібно повільно, стабільно знижуючи вологість деревини.

Що робити, якщо паркет здувся від води

Процедура ремонту паркетного покриття залежить від ступеня набухання плашок. Якщо глибина проникнення вологи в деревину не більше 1-1,5 мм, то можна спробувати виправити без демонтажу. В інших випадках робити нічого, і доведеться розбирати і сушити покриття пластами під навісом, як це прийнято робити при просушування сирої свежеспіленних деревини.

Визначаємо місця, де паркет здувся найсильніше

Самі пошкоджені ділянки поверхні підлоги можна легко побачити неозброєним оком. Як правило, в кімнаті буде парочка “горбів”, де паркет здувся найсильніше. У цих точках потрібно розібрати кілька плашок, щоб волога також випаровувалася з-під покриття.

Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Якщо поверхню затекла водою локально в одному місці можна висушити паркетини присипкою з подальшою обробкою пилососом

Якщо паркет клеєний, то підлогу, швидше за все, здувся хвилями. У цьому випадку знімають плінтуса і кілька плашок по периметру.

Сушимо дошки і паркетну основу

На просушку буде потрібно не менше 3-4 тижнів за умови теплої погоди. Паркетини, які здулися найсильніше, можна зняти. Робити санацію паркетного набору можна двома способами:

  • Звичайна просушка. Якщо паркет здувся несильно, то потрібно винести речі і меблі з приміщення і сушити підлогу природної припливної вентиляцією;
  • Дуже мокрий паркетна підлога накривають листами паперу, добре вбирає воду, а в кімнаті на висоті не менше 1,5 м над рівнем підстави встановлюють звичайний вентилятор.
Читайте:   Инфракрасный теплый пол: какими преимуществами и недостатками он обладает?

У цьому випадку вдається прибрати поверхневу воду за 3-4 дні, далі йде просушувати підлогу природним способом. Якщо робити все правильно, то практично всі роздуті паркетини, “ляжуть” на свої місця без видимих, занадто сильних деформацій статі.

Чи варто обробляти підлогу антисептиком

Якщо паркетна дошка від води здулася сильно, робити обробку підстави антисептиком буде правильним тільки в тому випадку, якщо під нею бетонна плита або насипаний грунт. Для приватного будинку ця процедура вважається обов'язковою, для квартир вище першого поверху обробку можна не робити.

Як видалити здуття без розбирання

Після того, як паркетна підлога висох, потрібно зробити ревізію стану дощечок. Крім визначення ділянок з «хлопаючим» покриттям, потрібно буде виявити і позначити всі плашки, між якими сильно збільшився внутрішній зазор.

Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

На ляскаючих ділянках, навіть якщо дошки здулися несильно, можна засвердлити паркет на стиках і приклеїти його до основи епоксидної або поліефірної масою. Її заганяють під паркет з допомогою шприца великої місткості, після чого ділянки, які здулися найсильніше, навантажують додатковим гнітом.

Наступним етапом шпаклюють і зачищають шви між дошками. Робити це потрібно на завершальному етапі перед фарбуванням або лакуванням.

Порада! Іноді ділянки, де паркет набряк і здувся найсильніше, втрачають свій первісний колір і темніють. В цьому випадку деревину знезаражують невеликою кількістю водного розчину гіпохлориту натрію маленької концентрації і підфарбовують спиртовим тонером.

Лакування паркету, який здувся через води, виконують поліуретановими або алкідними лаками.

висновок

Ситуація, коли сталося затоплення, і паркет здувся від води, виглядає справжньою катастрофою. Насправді нічого страшного, якщо підлога правильно залакованими або регулярно оброблявся мастикою. Тим більше з практики відомо, що під надійним лакової або воскової захистом якісний паркетну підлогу може простояти у воді без наслідків як мінімум пару годин.

Читайте:   Кріплення лаг до бетонної підлоги: як покласти на нерівну основу, вирівняти, що підкласти, установка без свердління


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*