Головна / Підлога / Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити

Укладання підлог в будинку або квартирі паркетної дощечкою справедливо вважається найбільш ефектним і комфортним варіантом формування підлогового покриття. При переваги паркетної підлоги коштує таке задоволення недешево, особливо, якщо мова йде про підтримку зовнішнього вигляду. Якщо в минулі часи проблеми усунення пошкоджень вирішувалися перешліфовці покриття, то в сучасних умовах частіше використовується реставрація подряпин на паркеті. Тим більше що технології і засоби дозволяють вирішити проблему з меншими витратами часу, сил і засобів.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Дрібні подряпини можна закрити полировальной меблевої мастикою

Чим замазати подряпину на паркетної дошки

Перш за все, закласти пошкодження на дощечці, що називається, за п'ять хвилин явно не вийде. Видалення подряпин на паркеті вимагає акуратності, терпіння і точного уявлення про наслідки виконаних дій. В теорії закрити подряпане місце можна навіть, не маючи уявлення про те, як виконується реставрація подряпин на паркетної дошки, але в 99% випадків такі спроби закінчуються капітальним ремонтом покриття.

Список того, чого не можна робити на паркеті, якщо покриття подряпалося:

 • Шліфувати подряпини будь-якими абразивними пастами або миючими засобами;
 • Лакувати або фарбувати без підготовки, усунути подряпину на паркеті не вдасться, зате пошкодження перетвориться в величезна пляма;
 • Циклювати паркет в місці утворення подряпин.

Існує два варіанти усунення пошкодження. У першому випадку можна закрити і приховати подряпини на паркеті, зробити їх невидимими на тлі покриття. Це найбільш простий варіант ремонту, тому найчастіше вдаються саме до зафарбовування і маскування пошкодженої ділянки. У другому випадку потрібно повністю позбутися від подряпин на паркеті. Зазвичай це місця на підлозі, на самому видному місці, на якому до того ж з'являється відблиск від сонячного світла.

Важливо! У відбитому потоці все подряпини і наслідки спроб закрити їх видно, як на долоні, тому відновлювати лакове покриття потрібно буде професійно грамотно.

Як закрити пошкодження маркером

Для невеликих подряпин, розташованих на відносно ненавантажених ділянках паркету, можна використовувати для закладення ремонтний маркер. Формально це навіть не реставрація, а всього лише зафарбовування більш світлої смужки пошкодження. Якщо немає можливості підібрати барвний олівець, то закрити дефект можна одним з народних варіантів барвників:

 • Міцна настоянка шкірки волоського горіха;
 • Використовувати тонер для акрилових фарб;
 • Спиртову настоянку йоду;
 • Купити спиртову морилку для тонування блекотою деревини.
Читайте:   Укладання піноплексу на підлогу

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Тимчасово подряпину можна закрити олівцем з акрилової пастою

Порада! Можна використовувати для закладення спиртовий розчин йоду, розведений в невеликій кількості алкоголю. Але, на відміну від водних тонерів, подібні склади дуже швидко і глибоко проникають в структуру паркету, відповідно, існує певний ризик появи темної плями, видалити яке буде вкрай проблематично.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Закласти ризики простіше йодом або спиртовою настоянкою горіхів

По суті, подібний ремонт подряпин на паркеті є всього лише декоративною маскуванням пошкодженої ділянки. Щоб закріпити результат, відразу після висихання пофарбованої подряпини відреставроване пошкодження необхідно буде заполірувати мастикою по догляду за паркетом.

Заклеювання подряпаній поверхні

Найчастіше до усунення подряпин на паркетної дошки доводиться вдаватися, що називається, в екстремальній ситуації, наприклад, напередодні сімейного торжества або приходу гостей, родичів. У цьому випадку про тонування мова не йде, просто немає часу на глибоку реставрацію дефекту. Можна просто взяти відповідний прозорий і обов'язково в'язкий по консистенції клей і акуратно закрити подряпину за допомогою голки або сірники.

Через 15-20 хвилин на сформовану плівку рукою акуратно наносять звичайну домашню пил. Ремонтом подібний захід назвати складно, але в будь-якому випадку, виправити подряпину на паркеті на короткий проміжок часу цілком реально.

Виготовлення декоративної вставки

При дуже серйозних і глибоких пошкодженнях в паркетній дошці перераховані вище методи явно не спрацюють, оскільки замаскувати велику кількість подряпин просто не вдасться. Барвники тільки погіршать і без того непросте становище. В цьому випадку закрити пошкоджену ділянку паркету можна за допомогою невеликої латки, вирізаної з шпону або запасний дощечки.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Глибоко продряпайте поверхню іноді можна закрити тільки вставкою

Зазвичай лотки надають форму кола, стрілки або зірочки, щоб відремонтоване місце виглядало більш-менш стильно і цивілізовано. Залишається лише вирізати на паркеті ремонтний паз відповідної форми і закрити латку в паркетній дошці за допомогою епоксидного клею.

Полірування подряпини на паркеті

Іноді подряпана «сіточка» – це всього лише пошкодження верхнього лакового шару. У цьому випадку немає сенсу використовувати ремонтні полімери. Закласти пошкодження можна полировальной пастою і повстяним колом. Якщо підлога була вкрита масляним лаком, то захисна плівка під впливом м'якій поверхні інструменту розм'якшується і затягує поверхню подряпини.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Процес досить трудомісткий, але використовувати дриль або шуруповерти, для того щоб закрити подряпини на паркетної дошки, не можна. Можна дуже легко спалити поверхню деревини, зробити її більш темною, зі слідами роботи інструменту.

Реставрація лакуванням дощечок

Відомо, що поверхня паркету, навіть при самому дбайливому ставленні, зношується нерівномірно, тому через пару років після укладання на поверхні з'являються доріжки або цілі грона мікроподряпин. Найчастіше причиною цього є пісок, який потрапив на підлогу з вуличним пилом на взутті.

Читайте:   Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Відреставрувати такі подряпини на паркеті досить складно. Тому лакове або мастичное покриття змивають на великій ділянці петролейним ефіром, тонують в трохи більш світлий відтінок і покривають лаком і свіжим шаром, наносять мастику.

Гаряча закладення дефекту

Для старих паркетних підлог процес ремонту може бути набагато простіше. Якщо паркет регулярно покривали воскової мастикою і натирали, то в поверхневому шарі деревини накопичується значна кількість парафінів і восків. Їх також можна використовувати для того, щоб закрити подряпини на паркетної дошки. Пошкоджене місце розігрівають праскою або феном, після чого через тонку металеву фольгу пробивають легким взуттєвим молотком. Розігріта деревина виділяє велику кількість парафіну, яким затягується обсяг подряпини.

Спосіб досить старий, але використовувати його можна лише на штучному складальному паркеті, укладеному на безклеєвої основу.

Закладення восковими складами

Найбільш складний елемент в реставрації полягає в правильному підборі кольору і відтінку, що відновлює складу. Не маючи досвіду і користуючись лише підручними засобами, зробити це неймовірно складно. Набагато простіше закрити подряпини на паркетній дошці за допомогою набору воскових складів. Їх можна змішувати між собою і після нагрівання наносити безпосередньо на подряпину.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Після охолодження і висихання воску паркет насухо витирають чистою серветкою. Повністю і назавжди позбутися від подряпин на паркеті за допомогою воскової композиції не вдасться, тому підлогу доведеться періодично ремонтувати воском.

Як закрити дефект меблевим лаком

Хороший спосіб відреставрувати подряпини на паркеті передбачає використання меблевого поліефірного меблевого лаку, який дає дуже товсте, а головне, гладке, майже глянсове покриття. Таким способом відновлюють стільниці меблів, виготовлені з масиву деревини старі стільці, столики, в загальному, все, що виготовлено без використання меблевого шпону.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Для того щоб закрити подряпану ризику, досить нанести невелику кількість меблевого лаку на пошкоджене місце і дати йому висохнути протягом двох діб. Після висихання відремонтовану поверхню обов'язково полірують тампоном і покривають воском.

Як закрити подряпини ремонтним складом

Якісно відновити паркетну дошку від подряпин на тривалий період часу можна, лише використовуючи засоби для професійного ремонту паркетних підлог. Зазвичай в набір для реставрації входять:

 • Контактний пістолет-паяльник;
 • Набір полімерних брусків різних відтінків;
 • Полірувальна серветка і термостійкий прокладка;
 • Каталог для підбору відтінку ремсостава в колір паркету.

Процес усунення подряпин на паркеті багато в чому нагадує роботу клейового пістолета. Після розігріву полімеру суміш видавлюється на поверхню подряпини і ретельно, через прокладку, продавлюється шпателем на всю глибину ушкодження. Після застигання матеріалу прокладка знімається, відремонтоване місце полірується вискозной серветкою.

Читайте:   Клей для ламінату: на підлогу та для стиків, як приклеїти до ДСП, фанери, бетону та між собою

Як прибрати подряпини на паркеті

Після реставрації пошкоджених місць потрібно буде дати паркетної дошки, що називається, “відпочити”. Найчастіше процедуру ремонту доводиться повторювати кілька разів, для того щоб закріпити результат. Якщо подряпини досить глибокі або нестандартної конфігурації, то закласти їх з першого разу без використання професійних ремсоставов не вийде.

Як прибрати глибокі подряпини на паркеті

Іноді подряпана смужка приховує більш серйозне пошкодження у вигляді тріщин або відколу. Ще більше проблем виникає, якщо подряпина знаходиться поблизу кромки паркетної дощечки. У цьому випадку, перед тим як наносити ремонтний склад паяльником, порежденное місце проклеюють невеликою кількістю композиції на основі пінопласту, розчиненого в ацетоні. Через 10-15 хвилин можна приступати до наплавленні полімеру.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Подряпина, що переходить на кромку паркетної дощечки, може привести до тріщини і відколи деревини. Тому, перш ніж наносити захисну мастику, паркет навантажують гнітом, щоб переконатися в міцності відремонтованої ділянки.

Як видалити подряпини з паркету, покритого лаком

Найбільш доступний спосіб закрити пошкоджену ділянку передбачає звичайну полірування. Її можна виконувати за допомогою вібратора з встановленим шматком повсті або вовняної тканини. Обробку проводять без використання паст або розчинників, правда, це займає досить тривалий час, але результат виходить найбільш якісним.

Реставрація подряпин на паркеті: як закрити, відновити, позбутися, видалити, приховати з дощок, покритих лаком, ніж усунути, замазати глибокі

Закласти мікроподряпини на лакування паркету можна петролейним ефіром або розчинником. Тампоном, змоченим невеликою кількістю рідини, просто полірують ділянку, як з подряпиною, до повного зникнення дефекту. При цьому товщина лаку помітно зменшиться, тому підлогу потрібно буде додатково обробляти захисним мастиковим складом.

Як уникнути появи подряпин

Існує дві причини появи ріскок і подряпаних поверхонь:

 • Абразивні матеріали які потрапили на паркет разом із взуттям або з вуличним пилом;
 • Металеві насадки на ніжках меблів.

Одиночне падіння на паркет предметів, навіть гострих і важких, як правило, не призводить до появи тріщин або глибоких подряпин. Для того щоб з'явилася сітка або павутинка на подряпаній поверхні, потрібно тривалий вплив, тому основний засіб боротьби з ними полягає в регулярному прибиранню приміщення і періодичному нанесенні захисного мастичного покриття.

Порада! Меблі з металевими набійками потрібно буде взути в пластикові стаканчики або поклеїти на підставу ніжок гумові наклейки.

висновок

Реставрація подряпин на паркеті – процес досить простий і не вимагає глибокого знання хімії. Закласти дефекти на паркеті можна лише при тривалому одночасному впливі полірувальної пасти, тепла і фізичних зусиль. У цьому випадку досягається гарантований ефект, стабільно зберігається протягом багатьох років.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*