Головна / Підлога / Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Найчастіше доводиться шукати способи для ремонту паркетної підлоги, не використовуючи важкі методи, такі як переукладання і шліфування з циклюванням. Найчастіше в цьому просто немає потреби, так як паркетна дощечка при правильному догляді зберігає якість укладання. Тому більш грамотним рішенням буде оновити старий паркет без циклювання. В цьому випадку і обсяг робіт менше, і термін виконання реставрації скорочується в рази.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Більшу частину робіт доведеться виконати вручну

Як оновити старий паркет без циклювання своїми руками

Зрозуміло, що обійтися без дрібного ремонту, відновити паркетна підлога без закладення мікротріщин, піднявши дощечок і усунення подряпин явно не вийде. Одна лише лакування паркету без циклювання – це тимчасове рішення на короткий термін. Все одно доведеться усувати дефекти дощечок. Тому спроба лише освіжити паркет без циклювання або зі зняттям лаку виявиться марною тратою часу і коштів.

В обсяг робіт необхідно додатково включити:

 • Закладення і відновлення піднялися плашок паркету без демонтажу і циклювання;
 • Усунення тріщин і відколів, відновлення поверхні почорнілих ділянок паркету;
 • Позбавлення паркетної підлоги від скрипу;
 • Відновлення лакового шару.

Зрозуміло, перед тим як намагатися виконати ремонт паркету без циклювання своїми руками, необхідно максимально ретельно оглянути всю поверхню підлоги. Навіть при відносно благополучному стані паркетні плашки можуть піднести чимало неприємних сюрпризів, відновити їх одним лише косметичним оновленням не вдасться. Тому, перш ніж відмовлятися від циклювання, потрібно бути впевненим, що зрізати верхній шар лаку і деревини не буде потрібно.

Секрет відновлення паркету без циклювання

Операція полягає в механічній обробці поверхні паркетної підлоги гостро заточеними, як бритва, металевими ножами, циклювання використовується для забезпечення:

 • Зняття поверхневого шару лаку;
 • Вирівнювання площини паркету, особливо, якщо потрібно відновити ділянки, де окремі плашки піднялися з-за набухання або деформації клеющей основи.

Розрізняють два способи циклювання – ручний і машинний. У першому варіанті паркет звільняється від лаку і верхнього шару деревини на глибину в частки міліметрів. По суті, це більше косметична процедура, так як спрямована на те, щоб відновити фактуру паркету. Машинна циклювання ріже глибоко і призначена для вирівнювання площини паркетної підлоги.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Циклювати можна не будь-який підлогу, іноді подрезкой відновити геометрію старого паркету просто неможливо

Важливо! В обох випадках циклювання вимагає високої кваліфікації і якісного інструменту, порушення технології може стати причиною появи глибоких борозен на паркеті, що призведе до необхідності заміни або капітальної перешлифовки плашок.

Тому найкращим варіантом буде оновлення паркету без циклювання, тим більше що при бажанні можна отримати дуже непоганий результат набагато меншими витратами.

Що робити, якщо паркетини розхиталися і випадають

Відразу почнемо з самого важливого етапу в реставрації. Найбільше проблем доставляють плашки, які в силу різних причин відійшли від клейової основи і розхиталися під навантаженням. Відновити їх не складе особливих труднощів, але слід пам'ятати, що відновлення своїми руками без циклювання не припускав обробку поверхні глибокої шліфуванням. Тому потрібно буде підібрати кілька ремонтних дощечок того ж розміру, але різної товщини.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Після видалення дощечки потрібно відновити клейову основу

Після того як дефектна паркетина була вирізана з підлоги, видаляємо всю клейову основу і підбираємо латку необхідної товщини з урахуванням нового шару клею товщиною в 1,0-1,5 мм. Форму, довжину і ширину нової плашки підганяємо точно за габаритами вирізу або краще з припуском в плюс на 0,1-0,2 мм на одну сторону. Крайку в підставі плашки по периметру зрізаємо, робимо бічні грані скошеним клином.

Читайте:   Выбираем плитку для пола в прихожей: каким требованиям она должна отвечать?

Якщо сусідні паркетини теж “грають”, то за допомогою шприца на 20 кубиків заганяємо під них поліефірних смол і навантажуємо гнітом до моменту затвердіння полімеру. Залишки смоли акуратно видаляємо. Далі, щоб відновити паркет, потрібно буде нагріти вирізану ремонтну плашку, вставити її і за допомогою киянки, через повсть акуратно осадити на місце.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Перевагою відновлення паркету своїми руками без циклювання є той факт, що процедура ремонту виконується досить швидко, більшу частину реставрації можна виконати буквально за одну пару вихідних.

Важливо! При заміні або при фіксації бовтається паркетини не можна використовувати шурупи, саморізи, цвяхи, будь механічскій кріплення.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Осаджувати дощечку потрібно з невеликим припуском під обробку шліфуванням

Поки виконується реставрація паркету своїми руками без циклювання, це не має особливого значення. Коли-небудь буде потрібно відновити покриття шліфуванням з циклюванням поверхні, ось тоді-то виявиться, що головки саморізів виводять з ладу ріжучі кромки цикли, і доводиться витрачати багато часу і сил на обробку паркету лише одним наждаком.

Як закрити щілини в паркеті без циклювання

Прибирати щілини під час відновлення паркетної підлоги потрібно обов'язково. Незважаючи на те, що невеликі зазори між плашками компенсують теплове розширення і набухання покриття від вологи, їх потрібно закривати, так як через щілини в паркет потрапляють волога і пил.

При відновленні паркету своїми руками без циклювання щілину усувають в три етапи:

 • Краї дощечок по обидві сторони заклеюють скотчем або папером. Якщо цього не зробити, то частина шпаклівки обов'язково буде видавлена на поверхню плашки, і без циклювання поверхні не обійтися;
 • Щодо вузькі зазори розмірами менше 1 мм просто затирають шпаклівкою за допомогою гумового шпателя;
 • Великі щілини попередньо заповнюють дрібної деревної пилом, і лише потім укладають заделочного шар з шпаклювальною маси і пудри.

Поки матеріал остаточно не застиг, його акуратно підрізають за рівнем паркету. Це можна зробити звичайним канцелярським ножем, але частіше використовують ножовочное полотно по металу, заточене по лінії “спинки” до гостроти бритви.

Як прибрати подряпини на паркеті

Невеликі мікроподряпини і пошкодження лакового шару можна відновити гарячої поліруванням поверхні за допомогою фетру і промислового фена. Спосіб можна використовувати тільки за умови, що паркет був покритий масляним лаком. Для сучасних епоксидних і поліефірних матеріалів цей спосіб не працює. Щоб відновити паркет без циклювання, потрібно своїми руками полірувати пошкодження спеціальними ремонтними складами протягом декількох годин.

Якщо старий паркет буде покриватися новим шаром лаку, потрібно обмежитися косметичним ремонтом і Заплавка найбільш глибоких подряпин легкоплавким полімером. Якщо процедура ремонту без циклювання не передбачає фарбування старого паркету, то доведеться располировать підлогу від пошкодженого місця до плінтусів, поступово переходячи колами по всій поверхні підлоги.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Більшість пошкоджень можна відновити ремонтної пастою

Як позбутися від скрипу

Неприємні звуки, що виникають при ходьбі по паркетній підлозі, найчастіше є наслідком зміщення “грають” плашок щодо торцевої поверхні більш міцних і жорстких паркетин. Якщо реставрація дефектних дощечок паркету своїми руками без циклювання не принесла бажаних результатів, то можна вдатися до більш традиційного способу відновити паркет.

У стик між дошками акуратно засипають невеликий подрібнений віск, так як крупинки матеріалу досить великі, то доводиться проштовхувати їх за допомогою шпателя і пензлики в глибину зазору. Наступним етапом прогреваем феном місце виникнення скрипу. Приблизно в половині випадків вдається відновити стан паркету своїми руками без циклювання і без використання більш радикальних засобів.

Читайте:   Выбор подложки для паркетной доски: плюсы и минусы разных видов

Порада! Не варто намагатися заповнювати щілини і місця скрипу лаковими і олійними композиціями, як правило, вони не дають потрібного результату і лише погіршують стан.

Як почистити паркет без циклювання

Очищення паркетної підлоги виконується в кілька прийомів. В першу чергу необхідно ретельно пропилососити паркет звичайним побутовим пилососом. Велика частина проблем, що виникають в процесі ремонту підлоги, пов'язана саме з присутністю деревної і домашнього пилу.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Пилосос допомагає відновити зачищений підлогу, прибрати пил і навіть вологу

Наступний етап – груба відмивання паркету. За допомогою фетру або повсті накладки до полировальной машині і миючого засобу намагаємося відмити і відновити первісний колір паркетної підлоги в тих місцях, де пилу осідає найбільше:

 • Під меблями і диванами, в кутках кімнати;
 • Під батареями опалення та по периметру приміщення, уздовж плінтусів і порогів.

Звичайним милом і гарячою водою вдається зняти велику частину забруднень. У тому випадку, якщо передбачається без циклювання виконати покриття паркету лаком, то потрібно буде додатково змити верхню частину старої лакової плівки, щоб поліпшити зчеплення між шарами.

Як нанести шпаклівку

Шпаклювання паркету застосовують, якщо підлога планується під нанесення лакового покриття, в інших випадках ця процедура не приносить особливої користі. Сам процес нічим не відрізняється від нанесення шпаклівки, якщо потрібно відновити дерев'яну підлогу.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Єдиним обмеженням є ширина щілини. Вона не повинна перевищувати 5 мм для старого паркету і 2 мм для нової підлоги. В іншому випадку особливо великі зазори доводиться закривати попередньо герметиком або навіть конопатіть стик.

Порада! Обов'язково вибирайте шпаклівку того ж типу, на тій же основі, що і майбутнє лакове покриття, бажано одного виробника.

Якщо підлога не планується піддавати циклювання, то шпаклівку найкраще наносити невеликими порціями, продавлюючи в кутку шпателем, чи не розмазуючи широко матеріал по поверхні. Відновити і очистити забруднені шпаклівкою ділянки паркету буде досить складно і довго.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

При використанні циклювання велика частина шпаклювального матеріалу, що залишився після висихання на стиках, була б зрізана машиною врівень з поверхнею паркетин. Так як в даному випадку планується відновити паркет без використання складних операцій, видаляти засохлу шпаклівку доведеться ручними шліфувальними машинками.

Залишки доводиться підчищати ножем або брусочком, загорнутим наждачним папером. Головне – зрізати невеликими ділянками, щоб не наробити подряпин на поверхні паркету. Періодично, перед тим як намагатися відновити шов, місце обробки потрібно буде протирати вологою ганчіркою або продувати пилососом.

Чим покрити старий паркет без циклювання

Варіантів лакофарбових матеріалів, якими можна відновити покриття на старому паркеті, не так вже й багато:

 • Алкідні і алкид-поліуретанові фарби і лаки;
 • Акрилові матеріали;
 • Епоксидні і поліефірні паркетні лаки;
 • Масляні лаки для паркету.

Крім зовнішнього вигляду, доводиться звертати увагу на сумісність матеріалів. Наприклад, якщо паркет був оброблений масляним лаком або ж масляним просоченням, то відновити покриття акриловим або епоксидним складом без циклювання не вийде.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Який фарбою пофарбувати старий паркет без циклювання

Алкідний лак вважається найдоступнішим за ціною, термін служби не більше 10 років. Вимагає точного дотримання температурного режиму, інакше утворюються бульбашки, і відновити лаковий шар на паркеті буде складно. Алкідний шар легко полірується, але при сильному перегріві, наприклад, під радіаторами опалення, може покриватися тріщинами і відшаровуватися від паркету.

Акрилові водоосновні лаки і фарби. Досить дорогі, але при цьому володіють величезним строком служби, в деяких випадках до 20 років. На акриловому покритті утворюється менше подряпин, але якщо такі з'являються, відновити поліруванням підлогу не вийде.

Читайте:   Тепла підлога для дому та офісу

Епоксидні матеріали володіють найвищою щільністю і твердістю, добре переносять будь-яке навантаження. Термін служби складає до 30 років, відновити поверхню без циклювання неможливо. При сильному нагріванні лаковий шар може відшаровуватися від паркету.

Як пофарбувати старий паркет без циклювання своїми руками

Фарбування паркетної підлоги вважається найбільш простим і доступним способом відновити його зовнішній вигляд. Якщо виключити циклювання з арсеналу використовуваних засобів, то пофарбувати паркет можна лише один раз, після чого повторне нанесення лакофарбових матеріалів втрачає будь-який сенс. Поверхня стає нерівною і шорсткою.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Пофарбувати паркет без циклювання можна лише один раз, відновити первісний вигляд буде непросто, тому потрібно дуже ретельно вибирати фарбу і майбутню забарвлення статі

Перш за все необхідно видалити старий шар фарби або зняти блиск з лакової плівки. У першому випадку фарбу видаляють феном і шпателем. Правда, після подібної процедури поверхню підлоги стає плямистої і шорсткою, щоб новий шар фарби вийшов максимально рівним, потрібно відновити зачищені ділянки ручної шлифмашинкой з обов'язковою прибиранням пилососом і затиранням розчинником.

Фарбу наносять валиком або пензлем, якщо розміри приміщення невеликі. Паркет обов'язково фарбують повторно, щоб відновити рівномірний відтінок по всій поверхні. Винятком є акрилові фарби, їх можна наносити на паркет одним шаром.

Як покрити лаком старий паркет без циклювання

Для того щоб правильно лакувати паркетна підлога, необхідно не тільки зняти блиск зі старого шару лакофарбового покриття, а й додатково відновити площину поверхні.

Старий шар просто захищають наждачним шкіркою, пилососять і відмивають ганчіркою з невеликою кількістю розчинника. Щоб відновити площину паркетної підлоги без використання циклювання, буде потрібно кілька шарів лаку. Перший шар наноситься на підлогу і висушується до максимальної твердості.

Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Після цього в приміщенні встановлюють ліхтар або спрямований світильник, який би підсвічували поверхню заблокованого паркетної підлоги. Орієнтуючись по відблискам на його поверхні, потрібно вручну намагатися відновити ті ділянки, які занадто випирають над загальною площиною. Працювати потрібно акуратно, для того щоб не пошкодити дерев'яну основу. Наступний шар називають підготовчим, його наносять досить великої товщини і сушать без використання нагрівачів. Таким способом вдається більш-менш точно відновити плоску поверхню старого паркету без використання циклювання.

Останній шар можна наносити розпилювачем або велюровим валиком. Після висихання лакову поверхню змочують невеликою кількістю води і витримують ще як мінімум три дня з закритими дверима і вікнами, для того щоб виключити осідання пилу на свіжої лакової плівці.

рекомендації

Результат того, наскільки вдало вдалося відновити декоративну поверхню старого паркету, в повній мірі залежить від якості підготовки поверхні. Невикористання процедури циклювання істотно ускладнює вирівнювання поверхні паркетної підлоги. Часто власники зачищають ручними шліфмашінкой всю площину, сподіваючись у такий спосіб без циклювання відновити площину паркету.

Насправді такий підхід лише погіршує ситуацію. Якщо плашки були укладені з дотриманням технології, то зашліфувати і відновити потрібно буквально кілька точок на паркетній підлозі. Щоб знайти їх, можна буде використовувати ліхтар і попередню лакування, яку, правда, доведеться згодом змивати або зчищати перед нанесенням основного шару лаку.

висновок

Оновити старий паркет без циклювання не так вже й складно і проблематично, як може здатися на перший погляд. Якщо не приймати поспішних рішень і не намагатися виконати реставраційні роботи в максимально короткі терміни, а послідовно захищати і вирівнювати старі підстави, то якість реставрації буде не гірше, ніж при використанні машинних способів шліфування і циклювання паркетних підлог.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*