Головна / Побутова техніка для дому / Швейна машина: поради щодо вибору для дому

Швейна машина: поради щодо вибору для дому

Швейна машина: поради щодо вибору для дому

Професійній швачці про достоїнства тієї або іншої швейної машинки розповідати не потрібно, а для початківців рекомендації щодо вибору відповідної моделі будуть необхідні і корисні, особливо, якщо до цього доводилося користуватися звичайною, ще маминою, машинкою без будь-яких додаткових опцій.

Які операції і аксесуари дійсно можуть знадобитися домашній майстрині, а без яких цілком можна обійтися? При цьому варто враховувати і перспективи розширення своєї діяльності в цьому напрямку.

Кількість функцій

Не піддавайтеся на вмовляння консультантів придбати агрегат з максимально можливим набором функцій в розрахунку, що коли-небудь ви почнете шити бальні сукні і шмагати ковдри. Більшість з них вам ніколи не знадобляться; зазвичай використовується всього 5-7 видів строчок.

Обмітка петель

Цією корисною опцією оснащені всі моделі, тільки режими при цьому використовуються різні: ручний, напівавтоматичний і автоматичний. Для домашніх справ більше за інших підходять моделі, що обметують петлі в напівавтоматичному режимі.

Спеціалізація швейних машин

Спеціалізовані моделі призначені для роботи з певною тканиною; строчать її більш якісно. Для тонких тканин використовуються машинки з невеликою потужністю, що дають акуратну строчку і не стягують тканину, при пошитті виробів з товстих тканин потрібно потужний двигун, і лапка повинна підніматися високо.

Для побутового використання обирають швейні машинки універсальних моделей у мережі магазинів швейної техніки «Janome» https://janome.co.ua/, на якій можна і тонкі капронові шторки прострочити, і джинсові штани. Звертайте увагу на висоту підйому лапки, якщо будете шити товстий матеріал, і на можливість установки верхнього транспортера тканини для зшивання тонких полотен.

Читайте:   Современные бойлеры для дома: как выбрать оптимальную модель?

Швейна машинка для дому: рекомендації по вибору

Управління: електромеханічне або комп’ютерне?

«Розумна» начинка істотно підвищує вартість машинки, але і можливостей у неї більше. Хоча сумнівно, що у вас буде час і бажання скористатися всіма. Для господині набагато важливіше не кількість опцій, а простота і зручність управління, і, звичайно, якість виконуваних операцій.

З електромеханічною моделлю не виникне складнощів з обслуговуванням і ремонтом, та й обійдеться вона дешевше. Але у них швидкість шиття буде впливати на зусилля, з яким проколюється тканина: зі збільшенням швидкості прокол слабшає, тому товсту тканину слід строчити не поспішаючи, щоб уникнути пропуску стібків або зупинки машинки.

Комп’ютерні моделі оснащені спеціальним регулятором, завдяки якому сила проколу завжди однаково висока, товщина тканини і швидкість на неї не впливають.

Різновиди човників

Раніше машинки комплектувалися вертикальним хитним човником – можна зустріти його і зараз. Мінуси використання: обмежує ширину стібка і швидкість пошиття, нижня нитка часто заплутується, механізму необхідна змазка.

Більш зручним і практичним вважається горизонтальний роторний човник. Працювати він буде тихіше і змащувати його не потрібно.

Країна-виробник

Навіть європейські марки швейних машин збираються в китайських, тайванських або корейських цехах. Тому принципової різниці в них немає. Головне, на що варто звертати увагу – як з найменшими витратами проводити сервісне обслуговування і ремонт після покупки.

Асортимент і кількість додаткових аксесуарів

До машинки може додаватися значний комплект елементів, не всі з яких підуть у справу, а ціна з ними вища. Простіше і дешевше купити в магазині ті лапки, в яких є потреба.

Те, що дійсно краще купити відразу – додаткові шпульки і запасні голки. Зручно користуватися і нитковдівачем.

Ціна питання

Оскільки швейну машину ви будете використовувати дуже довго, найдешевші моделі краще не брати: у них невелика кількість функцій і далеко не ідеальна якість збирання. Витрачатися на дорогу модель теж недоцільно, якщо вона буде використовуватися періодично. Машинки з середнього цінового сегмента відмінно підійдуть і досвідченим, і початківцям майстриням.

Читайте:   Як підключити пральну машину до водопроводу і каналізації самостійно і без помилок

Перевірити роботу вподобаної моделі потрібно ще в магазині: працювати вона повинна м’яко, без збоїв, без сторонніх звуків і давати рівну акуратну строчку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*