Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Шумоізоляція стін власними руками

Шумоізоляція стін власними руками

Шумоізоляція стін власними руками

Тиша в квартирі – це запорука здорового сну і нерозхитаних нервів. Шумоізоляція стін Вам може у цьому допомогти, та домогтися повної тиші в сучасному багатоквартирному будинку дуже складно. Щоб позбутися від шуму потрібно провести комплекс робіт з часткової або повної звукоізоляції вашої квартири, а це вимагає значних фінансових витрат і часу. Але якщо бажання жити в тиші для вас дорожче, то радимо вам ознайомиться з нашою статтею з якої ви дізнаєтеся, як ізолювати вашу квартиру від стороннього шуму і які при цьому використовувати матеріали.

Види і джерела шуму

Перед тим, як розпочати звукоізоляцію квартири, давайте розберемося в видах і джерелах дратуючого шуму. Адже для позбавлення від шуму іноді досить ізолювати певний елемент конструкції квартири і не витрачатися на повну звукоізоляцію.

Шум буває двох видів:

 • Хвильовий шум – передається повітрям від джерела до барабанних перетинок за допомогою звукових хвиль. До хвильового шуму відносяться – гучна музика, розмова на підвищених тонах, гавкіт собаки і таке інше;
 • Вібраційний шум – передається вібраціями по стінах, що виходять від джерела вібрації. До вібраційного шуму відносяться: удар кувалдою по стіні, робота перфоратора або пральної машини.

Тепер розберемося з джерелами шуму:

 • Шум з вулиці – надходить здебільшого через вікна. Звук різкого гальмування авто, голоси репетуючих дітей і бабусь, гудіння літака, що летить – все це шум, що доносився з вулиці. Позбутися від вуличного шуму можна за допомогою встановлення якісних вікон з потрійними склопакетами. Додатковими звукоізолюючими елементами можуть бути штори зі щільного матеріалу.
 • Шум з під’їзду – надходить через вхідні двері. Щоб не чути звуки працюючого ліфта чи лайки сусідів на сходовій клітці, досить зробити звукоізоляцію вхідних дверей. Крім оббивки дверей звукопоглинаючими матеріалами необхідно встановити ущільнювачі між полотном і коробкою, інакше ізоляція шуму буде неефективною.
 • Шум з суміжних квартир – надходить через стіни, наскрізні розетки і щілини між плитами перекриття. Шум від сусідів є найчастішою причиною бажання зробити звукоізоляцію квартири. Якщо джерело постійного дратуючого шуму одне, то досить провести звукоізоляцію суміжних з джерелом стін. Якщо ж вам не пощастило, і галасливі сусіди оточують вас з усіх боків, то в цьому випадку доведеться робити повну звукоізоляцію квартири.
 • Шум з вашої квартири – надходить до сусідів перерахованими вище способами і заважаєте їм. Якщо у вас часто збираються галасливі компанії, якщо ви музикант, займаєтесь музикою вдома, якщо у вас є діти, що люблять стрибати і голосно веселитися, то заради збереження хороших відносин з сусідами, вам краще зробити звукоізоляцію стін, стелі та підлоги, не чекаючи візиту дільничного.
Читайте:   Як самостійно зробити звукоізоляцію в квартирі

Cпособи звукоізоляції

Звукоізоляція стін, стелі та підлоги виробляється трьома способами:

 • Каркасний – на стіну кріпляться напрямні, на які встановлюють облицювальні панелі. Між напрямними розміщується звукопоглинаючий матеріал, після цього, встановлюються звуковідбиваючі панелі. У деяких випадках, наприклад в студіях звукозапису, панелі мають не звуковідбиваючу, а поглинаючу звук поверхню. Перевагою даного способу є висока якість звукоізоляції. Недоліками є висока вартість робіт і зменшення простору кімнати.
 • Монтаж плит і мембран – в даному способі звукоізоляційний матеріал встановлюється або клеїться безпосередньо на стіну, підлогу або стелю. Після чого плити і мембрани штукатуряться або закриваються тонкими панелями. При правильному дотриманні технології встановлення плит або мембран, якість звукоізоляції не поступається каркасному способу, а фінансові витрати істотно нижчі.
 • «Плаваючий» – такий спосіб застосовується тільки для звукоізоляції підлоги. Ізолюючий матеріал розстеляється на підлогу і покривається гідроізолюючим шаром. Зверху робиться армована стяжка і встановлюється підлогове покриття. Перевага даного способу у відсутності жорстких кріплень, що сприяє значному зниженню вібраційного шуму.

Матеріали для звукоізоляції

Звукоізоляційні матеріали бувають двох видів: м’які і тверді

М’яка ізоляція

До м’якої звукоізоляції відносяться матеріали з різного виду волокон, що продаються в рулонах:

 • Звукоізоляційні мембрани — такі, що самоклеються і звичайні. Виготовляються з синтетичних і природних волокон. Застосовуються для стін, стелі та підлоги. Окремо для ізоляції підлоги, випускають мембрани з бітумних полімерів з шаром поліефірної повсті.
 • Матеріал з скловолокна – Застосовується для обробки стін і стель. Добре підходить для ізоляційних каркасних конструкцій.
 • Підкладка з поліефірного полотна – виготовляється спеціально для «плаваючої» підлоги, відмінно підходить в якості підкладки під ламінат.
 • Мінеральна вата – простий і доступний тепло і звукоізоляційний матеріал, що використовуються в каркасному способі ізоляції.
Читайте:   Винний льох своїми руками – цікаві рішення та інструкція по зведенню

Тверда ізоляція

До типу твердої звукоізоляції відносять прості плити і комбіновані панелі, виготовлені з звукопоглинальних матеріалів:

 • Комбіновані панелі – це конструкція з двох листів та міжлистового прошарку. Листи виготовляються із ДСП, пробки або синтетичних матеріалів. В якості прошарку часто використовують кварцовий пісок і мінеральну вату.
 • Базальтові плити – виготовляються з базальтового волокна. Додатково плити можуть бути оброблені водовідштовхувальним розчином.
 • Плити з поліефірного волокна – синтетичний звукоізолюючий матеріал, легко ріжеться за потрібними розмірами, широко застосовується в каркасному будівництві.
 • Плити зі штапельного скловолокна – призначені для заповнення міжпрофільного простору, ізоляції підвісних стель і встановлених на стіни каркасів.
 • Коркові плити – виготовляються з волокна коркового дерева. Панелі для стін і ламінат з такого матеріалу можна встановлювати без додаткових звукоізолюючих матеріалів.
 • Пінопластові плити – найдешевший і широко відомий матеріал для звукоізоляції. Плити з пінопласту поступаються за якістю звукоізоляції більш сучасним матеріалам, але його плюс в доступній ціні. Це популярний варіант для бюджетного ремонту.

Підручна звукоізоляція

Мало хто знає, що деякі предмети інтер’єру здатні слугувати хорошими поглиначами звуку і знизити рівень шуму на 20-30 відсотків:

 • Великий килим – покладений на підлогу, або повішений на стіну, здатний істотно знизити рівень вхідного або вихідного шуму.
 • Меблева стінка – встановлена уздовж спільної з сусідами стіни, позбавить вас від гучного шуму, перетворивши його в м’який гул.
 • Штори зі щільного матеріалу – здатні приглушити звуки, що доносяться з вулиці.

Шумоізоляція стін, підлоги і стелі

Технології звукоізоляції підлоги, стін і стелі відрізняються один від одного, тому ми розглянемо кожен процес окремо.

Звукоізоляція підлоги

Звукоізоляцію підлоги проводять для блокування шумів, що надходять з квартири розташованої поверхом нижче, або навпаки, щоб шум у вашій квартирі не надокучав сусідам знизу.

Читайте:   Як захистити чистову обробку під час ремонту

Для ізоляції підлоги можна використовувати спосіб «плаваючої» підлоги, або зробити каркас.

У першому варіанті вам необхідно розстелити звукоізоляційний матеріал по всій поверхні підлоги, потім зробити бетонну стяжку. Після цього, на стяжку кладеться ламінат або інший вид покриття підлоги.

У каркасному способі необхідно виготовити решітку з дерев’яних брусків (лаг). Між лагами укладається ізоляційний матеріал, поле цього решетування закривається ДСП або дошками. Для зниження вібраційного шуму під лаги рекомендується підкладати спеціальні поглинаючі вібрацію прокладки.

Звукоізоляція стін

Блокувати звуки, які надходять із квартир ваших сусідів по поверху, можна за допомогою звукоізоляції суміжних з ними стін. Врахуйте, що ізолювати всі стіни в квартирі, включаючи внутрішні перегородки, немає сенсу.

Для ізоляції стін ви можете використовувати самоклеючі звукоізоляційні мембрани, комбіновані панелі або плити, встановлені в спеціальний каркас. Майте на увазі, що чим товстішим буде шар звукоізоляції, тим менше залишиться корисної площі вашої квартири.

Ще одним важливим фактором в звукоізоляції стін є наскрізні розетки, щоб блокувати звуки, які через них надходять, необхідно заповнити порожній простір між вашою і сусідською розеткою звукоізоляційним матеріалом, наприклад монтажною піною.

Звукоізоляція стелі

Для звукоізоляції стелі краще вибирати легкі матеріали, які не будуть відклеюватися під власною вагою або сильно навантажувати каркас стелі.

Якщо у вас вже встановлена підвісна стеля, то вам необхідно просто зняти панелі і встановити ізоляцію на основну стелю, після чого встановити панелі на місце.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*