Головна / Рослини на ділянці / Системи автоматичного поливу для саду – види і влаштування

Системи автоматичного поливу для саду – види і влаштування

Системи автоматичного поливу для саду

Полив саду вручну віднімає багато часу і фізичних зусиль, адже вода необхідна всім зеленим насадженням: деревам і чагарникам, квітам та газону. Забезпечивши їх автоматичний полив, можна вирішити не тільки проблему своєчасного зволоження своїх посадок, але і звільнити масу часу для інших занять або відпочинку.

Види систем автоматичного поливу

В залежності від способу подачі води рослинам зустрічаються дощувальні та краплинні системи поливу.

дощувальні системи поливу

Способом дощування добре поливати газони і клумби, так як дрібні фонтанчики рівномірно розпилюють воду над рослинами. Радіус їх дії залежить від конструкції поливальних головок. Але, якщо полив проводити в сонячну погоду, то волога, що потрапляє на листя, може викликати опіки.

краплинні системи поливу

Крапельну систему зручніше використовувати при поливі дерев, чагарників, будь-яких рослин у контейнерах. У цьому випадку волога доставляється безпосередньо до кореневої системи, всмоктується і використовується рослиною на 100%. Такий полив можна проводити в будь-який час.

Конструктивні особливості дощувальної системи автополиву

Всі елементи цієї системи розташовуються під землею, назовні висуваються тільки штоки з форсунками, з яких і розпорошується вода. Підібравши відповідні матеріали та комплектуючі для облаштування автополиву, можна зрошувати як невеликі ділянки в кілька соток, так і значні території з парком і газоном.

Набагато надійніше, коли влаштуванням подібної системи займаються професіонали: вони враховують рельєф ділянки, характер і розташування об’єктів поливу, джерело води і її напір, і багато інших чинників. Придбати всі необхідні складові таких систем можливо в маркеті “Все для поливу” http://polivaem.com.ua/, який гарантує ефективну роботу обладнання для поливу.

Конструктивні особливості дощувальної системи автополиву

Головний елемент системи, керуючий поливом садової ділянки – мікропроцесор. В залежності від виставленого режиму поливу він у потрібний час включає і вимикає систему, подаючи сигнал електромагнітних клапанів. Вони управляються контролером по черзі: коли завершується полив однієї зони, включається клапан наступної. Встановлені вони в спеціальні короби, які монтують під землею.

Читайте:   Що потрібно для поливу: вибір обладнання

Поливальні головки випускаються різних конструкцій і розмірів: вони можуть бути зовсім маленькими сплинкерами для зрошення клумб і невеликих ділянок, можуть бути і потужними: роторними і імпульсними, для поливу, наприклад, газонів. Купуючи спеціальні насадки для поливальних головок, можна проводити полив на віддаленій відстані, прикореневій і т. д. При подачі тиску в трубопровід з них будуть висуватися штоки з форсунками, з яких почне розбризкується вода. Підніматися вони можуть на 5-30 см.

Сам підземний трубопровід прокладають на глибині 0,3-0,4 м з труб необхідного діаметру. Якщо для функціонування системи існуючого тиску недостатньо, то буде потрібно встановити насосну станцію відповідної потужності. Також може виникнути необхідність у придбанні накопичувальної ємності для води, бажано, щоб вона була чорного кольору, тоді вода не буде цвісти.

За допомогою спеціальних датчиків, які визначають рівень вологості або мініатюрної метеостанції можна автоматично регулювати графік поливу при зміні погодних умов, це дуже зручне доповнення.

Відмінність системи крапельного поливу

системи крапельного поливу

Ця система краща для  власників невеликих ділянок: вона економічніше і дешевше, а разом з водою можна подавати рослинам необхідні добрива. Використовують її скрізь, а якщо приєднати контролер, то вона теж буде працювати за заданою програмою. При цьому методі поливу волога надходить невеликими порціями відразу до коріння рослин, що дає економію води 50%, виключаються опіки, знижується ризик захворювання на фітофтороз.

Використання автополиву дає можливість забезпечити зростаючим в саду рослинам найсприятливіші умови для розвитку і звільняє господарів від монотонної і важкої фізичної праці по їх поливу.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*