Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Скандинавський стиль в спальні

Скандинавський стиль в спальні

Скандинавський стиль в спальні

Якщо вас привабила ця стаття, значить ідея втілення чистого і легкого інтер’єру спальні, безсумнівно, виявиться вельми актуальною і у вашому будинку. Сьогодні розповімо про скандинавський стиль та його особливості в оформленні спальної кімнати.

Потрібно зауважити, що скандинавський інтер’єр останнім часом знаходить все більшу кількість прихильників, оскільки передбачає відсутність зайвих предметів і наповненість приміщення світлом, а це особливо важливо в невеликих квартирах з кімнатами стандартних розмірів.

Тим не менш, поширення скандинавського стилю в інтер’єрах ще не підійшло до свого піку популярності в нашій країні, щоб здаватися буденним і нецікавим. Тому, ми з задоволенням розкриємо для вас основні секрети однойменного стилю в інтер’єрі спальні.

Характерні риси

Так повелося, що кожен стиль інтер’єру володіє відмінними рисами в оформленні житлових приміщень, і знати про них означає – втілити потрібний образ максимально успішно. Не винятком є і стиль інтер’єрів в північних країнах, де люди навчилися створювати особливу атмосферу своїх будинків в умовах низьких температур і малої кількості денного світла.

Легкість і світ

Скандинавія – це країна, в якій холодні зими і дощове нетривале літо є абсолютно природними для місцевого населення. Саме тому скандинави прагнуть зробити своє житло якомога більш світлим і повітряним, максимально використовуючи білий колір.

Отже, першою відмінною рисою скандинавської спальні повинен стати білий колір. Колір слід вжити дуже рясно: для стелі, стін, віконних рам і дверних отворів, в текстилі, фурнітурі, а при бажанні, і в підлоговому покритті.

Так як скандинавські народи звикли до того, що денного освітлення в їх країні завжди не достатньо, то і завішувати вікна щільними шторами теж не прийнято. Все, що можна собі дозволити, оформляючи спальню – це легкий тюль або напівпрозорі портьєри, а також функціональні римські штори, які поєднуючись, повністю розкриють вікно.

Читайте:   Что выбрать для спальни: шторы, жалюзи или ролеты?

Скандинавський стиль в спальні

Простота і функціональність

Спальня виконана в стилі північних країн, вимагає вільного простору, не важкої меблями і рясного декору, а навпаки, оформленого з використанням тільки найбільш необхідних в кімнаті предметів. Але і вони, часом, можуть нести відразу кілька функцій. Так, наприклад, ліжко може містити у своєму корпусі відсіки для зберігання одягу або постільної білизни, а роль приліжкових тумб часто відводиться звичайним стільцям або табуретам.

У скандинавській спальні, в цілому, немає місця предметам, які не використовуються: тут все стоїть на строго відведених місцях, але є частиною єдиного, ретельно продуманого образу.

Скандинавський стиль в спальні

Використовувані матеріали

Стеля і стіни спальні в скандинавському стилі слід елементарно помітити, як було сказано, в білий колір, а іноді можна використовувати відтінок слонової кістки або світлий кремовий. Для підлоги частіше використовуються дошки світлих порід дерева, і в меблях також переважає деревина натуральних відтінків, або пофарбована в білий колір.

Шпалери в скандинавському інтер’єрі краще використовувати згідно з правилами стилю, тобто, для виділення однієї з стін (найчастіше, за узголів’ям ліжка в спальні). В якості основного малюнка вибирають квіткові мотиви, як асоціації з літньою порою, такою бажаною для всіх скандинавів.

Метал, пластик або скло рекомендується використовувати в незвичайних дизайнерських предметах. Так, всесвітню популярність вже давно має шведський предметний дизайн, який характерний для меблів і освітлювальних приладів. Пам’ятайте про це, якщо хочете втілити скандинавський стиль в спальні найбільш правдоподібно.

Вибираючи скандинавський стиль, не слід забувати про м’які, приємні на дотик фактури, які роблять стриманий інтер’єр теплим і затишним. Використовуйте вовняні покривала і пледи, подушки в хутряних чохлах, ворсисті невеликі килимки.

Скандинавський стиль в спальні
Скандинавський стиль в спальні

Різноманітність джерел освітлення

Повертаючись до теми нестачі денного світла в північних країнах, зробимо акцент на необхідності використання відразу декількох освітлювальних приладів в одному приміщенні.

Читайте:   Яку підлогу постелити в спальні: вибір та характеристика покриттів

Для спальні можна придбати люстру, як основний світильник у центрі стелі. Віддавати перевагу слід простій формі плафона, в скандинавському стилі він, найчастіше, у формі кулі (ототожнення з сонцем), циліндра або конуса, рівномірно розсіює світло.

Крім центрального приладу необхідно використовувати приліжкові лампи або бра, вмонтовані над узголів’ям ліжка, доречні також торшери, але обов’язково з регульованою висотою і кутом нахилу плафона (данина функціональності). Також в скандинавському інтер’єрі прийнято використовувати дуже декоративне світло: білі свічки, мобільні засклені ліхтарики.

Скандинавський стиль в спальні
Скандинавський стиль в спальні

Меблі

Центральне місце у скандинавській спальні займає, звичайно ж, ліжко. Найчастіше, воно не відрізняється занадто великим розміром або висотою, і завжди притулена узголів’ям до однієї зі стін. З боків від ложа слід встановити тумби, але при цьому, краще вчинити не зовсім звично, а саме, використовувати замість них табурети, кавові столики, кошики з кришками, дерев’яні стільці зі спинками або пуфи-барила.

Вітається різні підвісні меблі: біля шафки з шухлядами, навісні шафки, полиці для розміщення декору, книг. Вкрай рідко у скандинавській спальні, тим більше, невеликій, використовують комоди або шафи. Тут віддають перевагу легким, лаконічним конструкцій, які, при можливості, ховаються в ніші, або займають порожні ділянки стін.

Інтер’єр спальні в скандинавському стилі, перш за все, зручний в повсякденному житті. Будьте впевнені, з собою він принесе повний комфорт, оригінальність дизайну, і жодних проблем під час прибирання.

Іноді, замість повноцінної шафи, скандинави використовують спосіб «відкрите зберігання» у вигляді пересувних вішалок – перекладин, або сходів.

Скандинавський стиль в спальні

Скандинавський стиль в спальні

Контрастні елементи

І все ж, не дивлячись на велику кількість білого кольору, доповненого подекуди нейтральними відтінками, скандинавський інтер’єр часто прикрашають контрастними деталями. Правда, використовують з цією метою, переважно чорні і білі елементи, червоний і зелений колір. Рідше можуть бути використані жовті та теплі охристі тони. Доводиться тільки дивуватися, наскільки вміло в скандинавському стилі інтер’єрів використовуються кольорові акценти, а кімната, в підсумку, виглядає просто приголомшливо.

Читайте:   Як вибрати пружинний матрац?

Щоб відтворити риси стилю в повній мірі у вашій спальні, слід використовувати:

  • Чорно-білі рами для репродукцій та фотографій, чорні елементи в білих меблях;
  • Живі рослини акуратної форми і невеликого розміру для прикраси підвіконь;
  • Яскраві смугасті килимки, плетені, або з довгим ворсом;
  • Помітні покривала і подушки, декоративні статуетки.

Скандинавський стиль в спальні

Скандинавський стиль в спальні


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*