Головна / Ландшафтний дизайн / Переваги рулонного газону і технологія його укладання

Переваги рулонного газону і технологія його укладання

рулонний газонНе дарма газон вважається прекрасним декоративним елементом ландшафтного дизайну, адже він може стати не тільки затишним місцем для відпочинку, але і ефектно прикрасить прибудинкову територію і сад, з його допомогою легко облаштувати дитячі та спортивні майданчики.

Хоча посівні газони і одержали найбільше поширення, але на їх створення іде не менше 1,5-2 роки і роботи по його вирощуванню забирають багато часу і сил. Причому, результат часто буває далекий від ідеалу.

Для тих, хто віддає перевагу миттєвому результату, існує відмінна альтернатива – рулонний газон, який представляє із себе нарізані пластини дерну з готовим трав’яним покривом високої якості. Всього за один день, розкотивши необхідну кількість рулонів, можна провести озеленення території та отримати повноцінний, вирощений за всіма правилами газон.

Рулонний газон: у чому його переваги?

Вирощений у виробничих умовах газон володіє достатньою кількістю достоїнств, щоб переконати в своїй перевазі.

Рулонний газон: у чому його переваги

У нього:

  • трав’яний покрив вищої якості: тонконіг американської селекції;
  • здатність до швидкого зростання з ранньої весни до заморозків;
  • збереження насиченого зеленого кольору за будь-яких умов;
  • рівномірний і щільний шар коренів, не дає пробитися бур’янам;
  • невибагливість, стійкість до морозів і хвороб, швидке відновлення після пошкоджень;
  • як мінімум, рік не потрібна прополка, підживлення перший час теж не знадобиться.

Характеристики рулонного газону і вимоги до його якості

Рулонним газоном можна застелити будь-яку, навіть саму непривабливу ділянку. Розміри його пластів стандартні: 2х0,4 м, вага одного рулону 15-25 кг, товщина дерну 1,8-2,5 см, а трава сягає висоти 3-7 см. Якісний газон відрізняється хорошою щільністю, відсутністю залисин і бур’янів – він не повинен рватися і розсипатися, також у розгалуженій кореневій системі має бути багато білих корінців.

Читайте:   Яку газонну траву вибрати для дачі - докладний опис видів трави та поради

Особливість рулонного газону в тому, що його потрібно встигнути застелити весь в один прийом, тому потрібно заздалегідь розрахувати необхідну кількість, враховуючи площу ділянки і додатково 5% на можливу усадку дернини. Якщо газону доведеться об’їжджати доріжки, клумби та інші округлості, то необхідно додати ще 10%.

рулонний газон і технологія його укладання

Якісний і свіжий рулонний газон можна купити в господарствах, де виробництво газону налагоджено безпосередньо на місці реалізації. Пласти рулонного газону зрізаються безпосередньо перед відправкою спеціальним обладнанням, що забезпечує ідеально рівну товщину дерну без пошкодження коренів.

Попередня підготовка грунту і технологія укладання газону

Підготовчі роботи починаються з розчистки ділянки: на ній прибирають сміття, викорчовують пеньки. Потім вирівнюють рельєф, зрізуючи купини і, засипаючи западини. Краще, якщо у майданчика буде ухил від центру до країв для відведення зайвої вологи.

Для глинистого або перезволоженого ґрунту необхідний дренажний шар. Для цього зрізують верхню частину ґрунту та, де утворився «котлован» насипають 10-15 см гравію і 10 см піску. Потім повертають на місце шар родючої землі. Причому, якщо для посівних газонів цей шар повинен бути не менше 20 см, то для рулонного газону досить 10 см. Усе це утрамбовують катком вагою близько 100 кг.

технологія укладання газону

У підготовчі операції входить і знищення бур’янів: вручну або за допомогою гербіцидів, але після їх внесення газон можна буде садити тільки через два тижні. Також за тиждень до наміченого терміну потрібно внести добавки для поліпшення приживлюваності газону на ділянці.

Кращі строки для посадки рулонного газону – середина осені або середина весни, головне, щоб ґрунт прогрівся і не був перенасичений вологою. Відразу після доставки рулонів на ділянку їх розгортають, щоб трава не пожовтіла і не запліснявіла.

Читайте:   Найкращі матеріали для створення садових доріжок

Починається укладання рулонного газону з того боку, де розкладені пласти. Обережно розкочують рулон по прямій, ні в якому разі не загинаючи його, а накладаючи зверху на всі нерівності, які потім вирізують ножем прямо з розкладених рулонів. Пласти повинні щільно прилягати один до одного без нахлеста. Початок і кінець кожного ряду викладають з цілих полотен, а шматки розміщують в середині, причому стики в паралельних рядах не повинні співпадати, необхідно, щоб вони розташовувалися в шаховому порядку.

 

Укладання рулонного газону на фото

Уклавши перший ряд, його утрамбовують пресом з дощок. При укладанні газону пересуватися по ньому можна тільки по дощатому настилу, щоб не травмувати покриття, заодно отримаєте додаткове трамбування. Відразу після укладання слід добре полити газон. Ось, власне, і вся технологія. Доведеться місяць почекати, поки газон не вросте в грунт і можна сміливо його використовувати: влаштовувати пікнік, грати в теніс і т. д.

Відео: Майстер-клас з укладання рулонного газонуЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*