Головна / Електрообладнання / Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Проблема гарячого водопостачання вирішується по-різному. В деяких випадках доцільно спростити завдання і використовувати саме проточний тип водонагрівачів. Їх головні переваги – компактність (отже, більш низька вартість у порівнянні з аналогами) і швидкість нагрівання. Але ось яку модель краще придбати – це питання потребує детального розгляду.

Критерії вибору

Як вибрати проточний електричний водонагрівачАсортимент приладів настільки величезний, що покупка такого ел/водонагрівача викликає певні складності. Не тільки реклама, але і продавці наводять безліч аргументів на користь того або іншого вибору. Тільки от де гарантія, що «саме це» нам життєво необхідно і задовольнить наші потреби повністю? Знають фахівці торгових точок, де ми проживаємо, як влаштований наш побут, особливості системи водопостачання та багато іншого? А якщо й так, то що їм важливіше – наше благополуччя або обсяг продажів? Питання далеко не риторичні.

Будь-яке придбання має бути усвідомленим і виправданим. Щоб купити оптимальний варіант водонагрівача і при цьому не переплачувати, потрібно знати деякі основні правила, а все інше – форма, дизайн тощо – це вже на розсуд покупця, так як на функціонування водонагрівача такі параметри ніякого впливу не надають.

Напірні моделі

Плюси

  • Гарячу воду, при відповідній «розводці» магістралі, можна отримувати в будь-якому приміщенні. Кількість точок, які підключаються залежить від конструктивних особливостей водонагрівача.
  • Різні можливості щодо приєднання труб (нижню або верхню), що спрощує вибір (і установку) найбільш зручного варіанту.
  • Включення/вимикання відбувається під дією напору протікаючої рідини, автоматично. Досить лише відкрити/закрити один з водорозбірних кранів, а це – безперечна зручність експлуатації.
  • Великий діапазон потужностей.
Читайте:   Как установить насос для воды?

Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Мінуси

  • Складність монтажу всього контуру. Навіть якщо доведеться працювати з пластиковими трубами, то не кожен зуміє їх надійно з’єднати, щоб виключити ймовірність протікання. Як правило, господарям доводиться оплачувати працю професіоналів.
  • Щоб система ефективно функціонувала, необхідний точний розрахунок всіх параметрів. А це – ще одна складність для недосвідченого людини.

Доцільність використання в приватних будинках як альтернатива ГВП. У газифікованих квартирах будинків встановлювати сенсу немає, а ось для житла в будинках старої споруди, де відсутнє централізоване постачання «блакитним» паливом, як варіант розглянути варто.

Безнапірні моделі

Плюси

  • Невеликі витрати як на сам водонагрівач, так і на його монтаж.
  • Компактність (невеликі габарити дозволяють встановити практично в будь-якому зручному для господарів місці).

Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Мінуси

  • Невелика потужність (до 8 кВт).
  • Можливість роботи тільки на один кран. Якщо потрібно ГВП, приміром, і на кухні, і у ванній, то доведеться купувати 2 прилада.

Доцільність використання – в основному, для забезпечення гарячою водою дачних будівель і тому подібне. В інших випадках – як резервне джерело ГВП.

Потужність

Саме по цьому параметру необхідний хоча б приблизний розрахунок. Що врахувати – в якому обсязі буде потрібна гаряча вода? Орієнтуватися можна на такі усереднені дані:

Специфіка користування водою Температура рідини (С) Витрата (л/хв)
Кухня змішувач 46 – 50 4
Ванна кімната душ 35 – 38 6
кран 36 3,5
наповнення ванни 37 – 39 9

Для приблизних обчислень користуються найпростішою формулою:

Потужність (кВт) = швидкість потоку (л/хв) х різниця температур, С (Твих – Твх) х 0,073.

Як правило, температуру рідини у водопроводі (на вході до водонагрівача) приймають рівною 5 ºС. Цього цілком достатньо, щоб отримати приблизне значення потужності.

Існує варіант визначення потоку води по документації на прилад. Якщо заздалегідь знати її необхідну витрату, то її можна обчислити для даної моделі приблизно, розділивши паспортну потужність на 2. Це дозволить зрозуміти, чи забезпечить даний водонагрівач потреби користувача (за умови нагрівання до 35 ºС).

Читайте:   Система чиллер-фанкойл - принцип работы, применение и преимущества

Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Але тут є нюанс. Всім домочадцям підходить прийом ванних процедур при зазначеній температурі? Може, хтось любить приймати контрастний душ? Щоб не помилитися з покупкою, результат обчислень потужності бажано збільшити на 15 – 20%. Мало що.

Виконання корпусу

Як вибрати проточний електричний водонагрівач

Він повинен бути захищений від впливу рідин, так як подібні прилади монтуються або в підсобках, або в приміщеннях з надмірною вологістю. Найбільш дешеві варіанти – пластик і нержавіюча сталь.

Вид нагрівального елемента

Одне з двох – ТЕН або спіраль. Щодо останньої слід звернути увагу на її захист від рідини. Чим і наскільки ефективно вона забезпечується (тип ізоляції)?

Спосіб управління

Гідравлічний або електронний. Це вже кому як зручніше, але варто зауважити (це стосується будь-якої техніки), чим складніше конструкція, тим частіше відбуваються поломки. А всякий ремонт має грошові витрати.

Все інше – вид живлення (кількість фаз), різні опції (наприклад, дистанційне керування) і захист – на розсуд покупця. Тут кожен керується своїми уподобаннями і умов експлуатації виробу.

На замітку!

Специфіка ел/постачання приватних будівель така, що існує ліміт (за сумарної потужності) споживання електричної енергії. Саме про це потрібно пам’ятати, купуючи модель напірного дії.

Для житлового будинку оптимальний варіант – близько 9 кВт. Але якщо будуть одночасно включені і інші прилади (а по факту це і відбувається), чи не спрацює автомат захисту на вводі? Значить, якщо потрібен саме такий водонагрівач, доведеться попередньо його установку узгоджувати з постачальником ел/енергії.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*