Головна / Підлога / Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі

Свою високу популярність ламінат завоював завдяки естетичності і хорошим експлуатаційними якостями. При правильно проведених монтажних роботах підлогу виходить з імітацією натурального матеріалу – дерева. Але якщо під час укладання були допущені серйозні порушення, то підлогове покриття почне незабаром видавати при ходінні неприємні звуки, потріскування. Прибрати скрип ламінату без розбирання можна, є кілька дієвих способів. Важливо знати причини появи несправностей – так визначитися з методом усунення буде набагато простіше.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Чому після укладання ламінат скрипить при ходьбі

Ознайомившись з основними причинами та способами усунення скрипу ламінату, можна в короткі терміни і без розбору статі вирішити проблему.

Порушення при проведенні підготовчих заходів

Якщо основа під покриттям підлоги буде нерівне, погано підготовлене, то поява небажаних наслідків у вигляді неприємного скрипу буде забезпечено. Явною ознакою недотримання правил підготовки основи виступатиме шум не по всій поверхні, а лише в окремих місцях, локально. На таких ділянках є нерівності, під навантаженням ламінат прогинається, що провокує появу скрипучого звуку.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

За допомогою рівня відразу можна виявити нерівності підлоги

Товста підкладка

Скрипіти підлоги з ламінату можуть при використанні не тієї товщини листів поліуретанової піни – підкладки. Основне призначення полотна – виправлення невеликих дефектів статі, завдяки достатнім амортизирующим властивостям і міцності на стиск. Якщо було вибрано більш дешеве полотно – спінений поліетилен, який занадто м’який для цих цілей, ймовірність появи сторонніх звуків дуже велика. Замки ламінату під вагою людини в такому випадку починають прогинатися.

Важливо! Щоб при ходьбі ламінат не скрипів, необхідно використовувати підкладку товщиною до 3 мм.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Товста підкладка створює скрип при ходьбі по ламінату

Неправильно обраний зазор між ламінатом і стіною

Щоб уникнути появи негативних наслідків в процесі монтажу між покриттям підлоги і стіною необхідно залишати проміжок. На його розмір безпосередній вплив надає загальна площа приміщення: чим більше параметри, тим більше повинен бути проміжок між ламінатом і стіною. Тут головне при виборі плінтуса врахувати цей розмір, зазор потрібно повністю приховати.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Мінімальний розмір зазору становить 7 мм

При дотриманні всіх правил щодо зазору між ламінатом і стіною на стикові замки не буде надмірного навантаження, отже, виключається скрип підлоги. Це компенсаційне простір дає можливість розходитися дощечках під напругою. В іншому випадку маленький зазор обмежує підлогове покриття, йому мало місця для розширення, як результат – вдавлення ламелі і в стіну, і в плінтус. Гучні неприємні звуки також матимуть місце і при укладанні ламінату впритул, між стіною і ним не буде взагалі необхідного зазору.

Читайте:   Деформаційні шви в бетонних підлогах: норми, глибина, ширина, як зробити, нарізка, заповнення, ремонт

Перепади рівня вологості в приміщенні

Часто скрипіти ламінат в квартирі починає в умовах підвищеної вологості повітря. Цей варіант підлогового покриття швидко реагує на перепади вологості, звуки при цьому з’являються не в окремих місцях, а по всій поверхні підлоги. Усунути скрип ламінату вдається тільки при нормалізації показників вологості в приміщенні.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Ламінат боїться надмірної вологості, він здувається

Наявність частинок сміття під покриттям

Однією з причин скрипу ламінату є залишене сміття ще на етапі підготовчих робіт. Сторонні звуки створюють частинки піску, пилу, залишки стяжки, стружка, що утворилася після розпилу ламелей. При укладанні підлогового покриття важливо не тільки дотримуватися технології монтажу, але і використовувати для робіт чистий матеріал, інструмент. Наявність пилососа в даному випадку обов’язково, він відмінно очищає підстава від пилу, піску і тирси.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Основа повинна бути ідеально рівним і чистим

Щоб уникнути попадання сміття на замкову частину ламінату, під нього обрізати відповідно до конкретних розмірами панелі слід в іншій кімнаті. Такий простий підхід дозволить істотно спростити очищення підлоги, зробити укладку ламелей якісно. Попадання навіть найдрібніших частинок бруду, сміття на з’єднувальний замок ламінату може незабаром призвести до пошкодження вихідного матеріалу.

Щоб добитися ідеально рівній поверхні, використовують стяжку, але через деякий час під навантаженням (важкої меблями) вона починає розсипатися. Виходить, що ламіноване покриття для підлоги при ходьбі впирається в основу, і перетирає ці фрагменти, створюючи хрест, скрип під ногами.

Укладання ламінату низької якості

Якщо був придбаний матеріал від маловідомих виробників, відносно недорогий, то після монтажу гарантії, що вийде бажаний результат, немає. Навіть за умови дотримання всіх правил укладання, застосування оптимальної товщини підкладки.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Тільки якісне покриття гарантує виключення дефектів в подальшому

Напруга в замковій частині

Скрипіти новий ламінат (в перші півроку) може через збереження в замкових елементах напруги. Не варто переживати – це нормально для якісного підлогового покриття, відбувається самостійний пошук оптимального положення. Таке плаваюче стан ламінату пояснюється його «прагненням» підлаштуватися під основу підлоги, форму кімнати, мікроклімату.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Підлогове покриття повинне підлаштуватися під умови використання

Важливо! Тривалість адаптаційного періоду для ламінату становить 2-3 місяці. За цей період в замковій частині панелей рівень напруги зведеться до мінімуму, але, головне, щоб було достатньо вільного місця між ламелями і стіною.

Читайте:   Максимальна товщина ламінату з підкладкою 33, 32 класу

Для природного розширення підлогового покриття потрібна не надто громіздка меблі, інакше гарантовано з’явиться неприємний скрип. Предмети інтер’єру слід вибирати кілька полегшеного виконання.

Як прибрати скрип ламінату

Прибрати скрип ламінату, не розбираючи, вдається тільки після виявлення справжньої причини його появи.

Як позбутися від скрипу ламінату через нерівного підстави

Якщо причиною неприємних звуків виявилася нерівна поверхня, є перепади в 5 мм (ямки, горби), то доведеться провести демонтаж підлогового покриття в місці скрипу. Ефективним способом усунення проблеми є використання фанери під ламінатом, який скрипить. Як варіант, підійдуть і плити ОСБ.

У разі якщо підстава обсипається, має тендітну структуру, деформується під навантаженням, то без видалення старого і укладання нового не обійтися. Застосування грунтовки глибокого проникнення дає слабкі результати.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Самовирівнююча суміш як вирішення проблеми скрипу

При необхідності можна скористатися самовирівнювальною сумішшю. Але для цього також потрібно розібрати ламелі. Без демонтажу можна спробувати через пророблений отвір в зоні скрипу за допомогою шприца влити цей склад. Після цього необхідно дати суміші час для затвердіння. Отвір по завершенні робіт заповнюють штукатуркою по дереву, колір підбирають відповідно до статі, зафарбовують меблевим маркером.

Мастило для ламінату від скрипу в вигляді силікону також може дати бажаний ефект. Але використовувати його доведеться щотижня.

Як виправити скрип ламінату через температурного зазору

З’явилися по всій площі поверхні сторонні звуки через відсутність щілини між останніми дошками і покриттям можна усунути зняттям плінтуса і збільшенням зазору за допомогою болгарки. Виробляти демонтажні роботи в даному випадку не потрібно. Саме через властивості лінійного розширення при укладанні ламелей варто дотримуватися оптимальний розмір зазору.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Дотримання всіх правил укладання дає можливість виключити скрип підлоги

Як усунути скрип ламінату через сміття

Щоб виключити хрускіт під ногами при ходьбі по підлогового покриття, необхідно розібрати підлогу від стіни до проблемного місця. І шляхом застосування пилососа зробити ретельне прибирання. Можна спробувати зняти кілька ламінатних панелей від стіни і, просунувши шланг, пропилососити. Але це за умови, що сміття знаходиться по краях підлоги, якщо ж ближче до центру, то такий прийом не спрацює.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Підстава під ламінатом має бути ідеально очищено

Як усунути скрип в ламінаті мастилом для швів

Досить просто і легко можна позбутися від неприємних звуків при ходьбі по підлозі за допомогою ведешка. Її використовують в проблемних місцях, обробляючи стики між панелями. Тут є один нюанс: чим вище якість кошти, тим більше її термін експлуатації, на довше вистачить. Витирати насухо краще через 5-10 хвилин, коли рідкий силікон проникне в замкову частину ламінату.

Читайте:   Ламинат: характеристики и использование

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Легко усунути сторонні звуки за допомогою силікону

Якщо в якості підлогового покриття був обраний підлогу з сучасним типом замка (4G, 5G), то потрібно прислухатися до звуків, визначити в яких місцях вони з’являються. Швидше за все, це тертя між пластиковими вставками. Позбутися від цієї неприємності вдається за допомогою використання воскового герметика, яким заповнюють торці. Як правило, у таких ламінованих панелей є фаска, в цей стик скошених граней і потрібно заливати герметизуюче засіб. Цей склад після вбирання працює як мастило.

Як виправити скрип ламінату через підкладки

При використанні підкладки товщиною від 3 мм, а також тонкої, складеної в 2 шари, позбутися від скрипу без її повної заміни навряд чи вийде. Потрібно буде розібрати підлогу, укласти спеціальний матеріал з оптимальною товщиною.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Не варто використовувати товсту підкладку, велика ймовірність появи хрускоту під ногами при ходьбі по підлозі

Усунення скрипу ламінату без розбору

Бувають ситуації, коли можна обійтися для усунення сторонніх звуків без повного або часткового демонтажу підлогового покриття. Одним з таких методів є обробка ламінатних дощок (замкових елементів) звичайної парафінової свічкою. Її потрібно запалити і, коли парафін почне плавитися, змастити краплями шви. Не полишаючи надовго, необхідно затерти віск тонким пластиковим шпателем.

Порада! Змастити ламінат, щоб не скрипів, можна спеціальним герметиком: Aqua Stop, Bostik Clic Protect.

Якщо було встановлено, що скрип виходить від ламелей, розташованих уздовж стін, то спочатку потрібно прибрати плінтус, а потім залити клей ПВА в стики або скористатися монтажною піною.

Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі, ніж змастити шви

Клей ПВА – просте рішення проблеми

Закачати клейовий склад в пророблений отвір в ламелі можна, якщо проблемне місце знаходиться в центрі кімнати. Тут головне під час свердління залишити поза увагою підставу. Діаметр поглиблення повинен складати 0,6 мм. Оброблена зона протягом двох діб повинна добре просохнути. Після цього, дане місце зашпаклевивают.

Ще один спосіб – використання саморізів з маленькими капелюшками. Діаметр отвору не повинен бути менше 6 мм. Довжину підбирають з урахуванням товщини панелей.

Як усунути скрип ламінату без розбирання, можна подивитися на відео:

Профілактика появи скрипу ламінату

При дотриманні наступних простих рекомендацій можна в подальшому попередити появу сторонніх звуків:

  1. Купувати коштувати тільки підлогове покриття від перевірених виробників.
  2. Підкладка повинна мати жорстку структуру і товщину 3 мм.
  3. Не слід ігнорувати проведення підготовчих заходів, потрібно ретельно очищати підставу від частинок пилу, бруду та іншого сміття.
  4. Ламінат перед укладанням повинен кілька днів полежати в тій кімнаті, де планується ремонт підлоги.
  5. В обов’язковому порядку слід залишати досить вільного місця між панелями і стіною.
  6. Контролювати рівень вологості і температурний режим в приміщенні.

висновок

Прибрати скрип ламінату без розбирання цілком можливо, але не завжди. Є випадки, коли доводиться робити демонтаж і робити заміну підкладки, використовувати самовирівнюючі суміші. Не допустити дефект статі вдається тільки за умови якісно виконаних робіт на кожному етапі укладання ламінату.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*