Головна / Будівельні матеріали / Спінений поліетилен для звукоізоляції: види, властивості та сфери застосування

Спінений поліетилен для звукоізоляції: види, властивості та сфери застосування

Спінений поліетилен для звукоізоляціїСпінений поліетилен володіє багатьма чудовими якостями, в тому числі і звукоізоляційними, а доступність цього матеріалу з фінансової точки зору зумовила його застосування в самих різних сферах нашого життя.

Здатність до звукоізоляції пояснюється внутрішньою будовою матеріалу; достатньо товщини 20 мм, щоб знизити рівень зовнішніх шумів в 6 разів. Це хороший захист від гучних сусідів і вуличного транспорту.

Відмінності зшитого і несшитого спіненого поліетилену

Виготовлення несшитого спіненого поліетилену відбувається шляхом екструзії, в ньому молекули полімеру між собою не пов’язані, тому при впливі на нього постійних навантажень його товщина зменшується, при цьому шумоізоляційні властивості знижуються.

У зшитому поліетилені завдяки технології хімічного зшивання міжмолекулярні зв’язки добре укріплені, і матеріал не втрачає своїх якостей весь термін використання. Дрібнозерниста структура такого типу поліетилену більш стійка до навантажень, температури, вологи та хімічних речовин.

Сфери застосування

Як звукоізоляційний матеріал спінений поліетилен використовують в міжповерхових і горищних перекриттях, їм ізолюють вертикальні конструкції і навіть двері.

Освоєно випуск спеціальних підкладок під паркет, гіпсокартон і ламінат; вони одночасно зі звукоізоляцією вирішують ще кілька завдань: вирівнюють поверхню, утримують і зберігають тепло. Також випускають підкладку для теплих підлог з уже нанесеною розміткою.

Щоб запобігти поширення звукових коливань через комунікаційні короба, профілі та інші з’єднувальні елементи, використовують самоклеящуюся звукоізоляційну стрічку. Вона не допустить утворення містків звуку, не пропустить вологу, і завдяки своїй еластичності може бути прокладена по будь-якій поверхні.

Безліч побутових проблем створюють звукові хвилі, що поширюються через зовнішні комунікації, наприклад, водопровідні і каналізаційні труби, які сильно шумлять. Їх можна облицювати тією ж звукоізоляційною стрічкою; вона не тільки буде поглинати шум, але і запобіжить утворенню конденсату, що важливо для санвузла. Використовувати її просто: досить щільно обернути трубу кілька разів.

Читайте:   Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Спінений поліетилен для звукоізоляції

Спінений поліетилен добре показав себе і в якості основи для «плаваючої підлоги», який визнаний найбільш ефективним способом гасіння звуків. Хороший результат дає застосування фольгованого поліетилену. При звукоізоляції їм перегородок, стін, мансард і горищ можна істотно поліпшити їх теплоізоляційні характеристики.

Армований скловолокном і покритий фольгою, звукоізолятор здатний витримати температуру до +180°С, його доцільно використовувати в дерев’яних конструкціях.

Основні характеристики спіненого поліетилену

  1. Еластичний, пружний і міцний навіть при -60°С
  2. Низьке водопоглинання робить його придатним для різних умов експлуатації.
  3. Легка вага полегшує транспортування і монтаж, не відбувається ускладнення конструкції.
  4. Не схильний до гниття, не утворюються цвіль і грибок, хімічно стійкий.
  5. Володіє оптимальним коефіцієнтом теплопровідності: двосантиметровий шар спіненого поліетилену замінює 10 см мінвати.
  6. Добавка антипіренів перешкоджає займання матеріалу, надає стійкість до високої температури.
  7. Експлуатація можлива від +85° до -60°С
  8. Стійкий до зовнішніх навантажень і ударів.
  9. Довговічний і доступний за ціною.
  10. Поєднується практично з усіма матеріалами: бетоном, гіпсокартоном, деревом і т. д.

Також достоїнствами спіненого поліетилену є його екологічність і пароізоляційні якості, а завдяки еластичності та гнучкості його зручно монтувати в будь-яких умовах.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*